Робота управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради здійснюється у напрямку реалізації Комплексної програми сприяння залученню інвестицій в економіку м. Івано-Франківська на 2016-2020рр. відповідно до плану роботи управління та завдань, які надходять від керівництва міської ради і відповідних структурних підрозділів ОДА.
Впродовж року працівниками управління виконувалась наступна робота:
Підготовлено та подано 22 проектних заявок для участі в малих міжнародних грантових програмах, а саме:
Підготовлено та направлено дві повні аплікаційні форми проектів, які пройшли перший конкурсний відбір в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, а саме:
- проект «Розвиток комунікаційної та ІТ систем, як засобів ефективної передачі інформації, управління та безпеки»;
- проект «Розвиток екологічно сталого громадського транспорту - ключове рішення транспортних проблем міст Івано-Франківська та Любліна».
Підготовлено та подано (дедлайн 30.11.2017р.) чотири проектні заявки на участь в Програмі транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, а саме:
• проект «Транскордонна зелена транспортна мережа – ключове рішення для доступності та сталої мобільності» - розвиток транспортної інфраструктури для підвищення мобільності людей і товарів (партнери: 3 закордонні міста, 8 українських міст);
• проект «Карпати без кордонів» – вільна подорож Карпатами в межах 4-ох країн (партнери: 3 закордонні міста);
• проект «Здорові міста - поліпшені медичні послуги» - покращення надання медичних послуг (партнери: 1 закордонне місто, 1 українське місто) ;
• проект «FestivART - партнерство 5 міст, що сприяє розвитку місцевої культури за допомогою імерсивних мистецьких фестивалів» - розвиток місцевої культури та історії в поєднанні з функціями туризму (партнери: 3 закордонних міста, 1 українське місто).
Підготовлено та направлено 42 ініціативних листи містам та консульствам програмної території з пропозицією виступити партнерами у написанні проектів. Взято участь більше ніж в 10-ти консультативних зустрічах і навчальних семінарах по написанню проектних заявок, що були організовані Спільним Технічним Секретаріатом Програми Hu-Sk-Ro-Ua 2014-2020 та муніципалітетами міст-партнерів. Щоденно проводилася робота щодо перекладу робочих версій документів, заходів та повного списку індикаторних результатів, також відбувалися щотижневі консультативні зустрічі з профільними робочими групами по написанню даних проектів.
Як один з варіантів реалізації ефективної практики підтримки бізнесу управлінням розроблено «Положення про конкурсний відбір стартапів для реалізації у місті Івано-Франківську», яке сприятиме поглибленню співпраці органів місцевого самоврядування з молодими підприємцями та представниками студентської молоді, а також розвитку ІТ-галузі з метою впровадження новітніх ІТ-рішень. Вищезазначене Положення затверджено рішенням сесії міської ради від 30.08.2017р. №212 «Про затвердження Положення про конкурсний відбір стартапів для реалізації у м.Івано-Франківську». Відповідно до Положення підготовлено проект розпорядження міського голови «Про створення Конкурсної комісії щодо проведення конкурсного відбору з визначення переможців з метою реалізації стартапів у місті Івано-Франківську».
З метою налагодження ефективної взаємодії між бізнесом і владою та тісної співпраці з представниками малого і середнього бізнесу працівниками управління запроваджено практику проведення «Бізнес-сніданків з міським головою», де можуть бути обговорені питання щодо підвищення ефективності економіки міста та поліпшення якості комунікацій між різними учасниками одного виробничого ланцюжка. Впродовж 2017 року було організовано та проведено заходи по 5-ти напрямках:
- з керівниками ІТ-компаній,
- представниками туристичної галузі,
- представниками приватних медичних закладів міста;
- дизайнерами та представниками модельного бізнесу;
- власниками ресторанного бізнесу.
На вищезазначених заходах були обговорені проблемні питання, шляхи вирішення та пропозиції щодо розвитку ІТ-сфери, туризму, медицини, модельного та ресторанного бізнесу в Івано-Франківську.
На початку червня організовано та проведено воркшоп: «Покращення якості ІТ-освіти в м.Івано-Франківську» (Тренди в ІТ-освіти. Ринок ІТ-освіти, запити роботодавців, карєра в ІТ-освіті для викладачів, сучасні освітні програми та ресурси для освітян). На даний захід було запрошено спікерів з м.Львова, м.Харкова та м.Києва. Учасниками воркшопу стали 56 викладачів навчальних закладів м.Івано-Франківська з ІТ напрямку. Вкінці року було проведено семінар-тренінг в сфері ІТ-освіти «НЕформа: Спільноти, що навчаються. Міста, що навчаються». Учасниками навчання стали представники ІТ компаній та громадських організацій міста.
Забезпечено організацію проведення заходів в рамках урочистостей по відзначенню 355-ї річниці від дня заснування міста Івано-Франківська, а саме:
- проведено виставку-презентацію електрокарів з метою популяризації електричних автомобілів;
- відкриття електричної заправки біля автосалону «Volt».
А також здійснено супровід офіційних делегацій та представників консульських установ з м.Ньїредьгаза (Угорщина), Бая Маре (Румунія), Пшеров (Чехія), які брали участь в заходах по відзначенню 355-ї річниці від дня заснування міста Івано-Франківська.
Підготовлено та направлено 24 ініціативних листи керівникам підприємств з пропозицією розміщення своїх виробничих потужностей на території м.Івано-Франківська.
Проведеноспіворганізацію церемонії вшанування економічних лідерів міста «Тріумф 2016», а саме проведено роботу щодо підготовки нагородження двох номінацій:
- «Краще інвестиційне підприємство малого бізнесу»,
- «Краща ІТ-компанія».
Проведено аналіз, ряд заходів та засідань з питань щодо виготовлення та впровадження електронної «Картки Іванофранківця» для малозабезпечених верств населення. Розроблено маркетингову політику по картці.
27 жовтня 2017 року організовано та проведено ІІІ Міжнародний інвестиційно-економічний форум «Партнерство і перспектива», де було продемонстровано економічний та інвестиційний потенціал міста, активізовано співробітництво ділових кіл у виробництві товарів і послуг та презентовано актуальні інфраструктурні проекти Івано-Франківська.
В рамках Форуму проведено тематичні обговорення щодо енергозбереження та альтернативної енергетики, креативної економіки, освіти, в тому числі неформальної, розвитку охорони здоров’я, шляхів інтеграції м.Івано-Франківська в економіку ЄС. Під час проведення тематичних обговорень головну увагу було зосереджено як на стратегічних напрямках розвитку міста та майбутньому впровадженні проектів, так і на тих досягненнях, які на даний час вже реалізовано. Також під час Форуму було підписано Угоду про Партнерство з м. Бая-Маре (Румунія).
З метою підготовки проведення ІІІ Міжнародного інвестиційно- економічного форуму «Партнерство і перспектива» здійснено наступні заходи:
- підготовлено проект рішення виконавчого комітету Про проведення ІII Міжнародного інвестиційно-економічного форуму «Партнерство і перспектива», який затверджено 07.09.2017р.;
- створено організаційний комітет з підготовки Форуму;
- підготовлено концепцію проведення Форуму;
- розроблено план заходів по підготовці до Форуму;
- складено попередній кошторис витрат на проведення Форуму;
- складено список учасників Форуму;
- надіслано запрошення про участь у Форумі міжнародним організаціям, очільникам міст та областей, депутатам, представникам ІТ-середовища і банків;
- розроблено програму Форуму, узгоджені спікери та модератори заходу;
- здійснено переклад програми Форуму та запрошень на англійську мову;
- запрошено міжнародні організації, банки та ІТ-компанії для участі у співфінансуванні;
- складено перелік та узгоджено виготовлення інформаційно-презентаційних матеріалів для учасників форуму;
- проведено роботу по підготовці банерів та стендів з інвестиційними проектами;
- здійснено пошук фірм та організацій, які готові надати послуги синхронного перекладу на Форум.
Працівники управління прийняли участь:
- в робочій дискусійній платформі високого рівня на тему: «Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу» (м.Київ);
- в Національному круглому столі «Розумні міста: інновації в місцевому самоврядуванні. Презентація досвіду ЄС/ПРООН МРГ-3 реалізації проектів інноваційного врядування» (м.Київ);
- у Форумі «Стратегії розвитку міста Хмельницького» (м.Хмельницький);
- у відкритій міжнародній конференції «Step up – Involving Citizens of Europe» (м.Жешув, Республіка Польща) в рамках реалізації проекту INFOKIT – програма «Європа для громадян»;
- в Міжнародних регіональних семінарах «Активізація місцевої демократії та цілісний розвиток міст через SymbioCity підхід» (м.Київ, Україна; м.Мальмо, Швеція; м.Бурса, Туреччина);
- у Другій Транскордонній Академії Розвитку (м.Львів).
Реалізовано проект по Програмі «Erasmus+» - міжнародний молодіжний обмін на території Республіки Польща у травні 2017 року, в якому взяла участь молодь з України, Чехії, Греції, Німеччини, Італії та Польщі.
В рамках реалізації пілотного проекту в частині забезпечення автоматизації обліку надання медичних послуг підготовлений та підписаний договір по наданню автоматизованих медичних послуг у галузі інформаційних технологій ТОВ «Медікс ІТ», а саме запровадженню електронних сервісів у закладах охорони здоров’я м.Івано-Франківська. Сума залучених грантових коштів становить 1 млн. 300 тис. грн. Створено ініціативну групу, яка провела аналіз забезпечення комп’ютерною технікою медичних закладів та розпочала роботу по наповненню комп’ютерною технікою медичних закладів міста за позабюджетні кошти.
Реалізовано проект «Youth Business Camp for future leaders/Молодіжний бізнес-кемп для майбутніх лідерів», який фінансувався в рамках грантової програми Українсько-Польської ради молодіжних обмінів. Основна мета проекту - підтримка школярів у віці 14-16 років в придбанні ключових компетенцій, необхідних для того, щоб успішно та активно брати участь в професійному і суспільному житті через призму підприємництва. Міська рада спільно з Національною скаутською організацією «Пласт» створили комісію, яка відібрала 12 учасників з м.Івано-Франківська для поїздки в м.Люблін (Польща) на навчання. Сума залучених грантових коштів становить 40 000.00 злотих (еквівалент в гривнях 250 000.00 грн).
Реалізовано (кінець серпня - початок вересня) проект «Міжнародна літня школа з відновлення культурної та історичної спадщини міст» в рамках Програми ЮНЕСКО.
Допомога в реалізації проекту Програми Європейського Союзу /ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» - Доступний Івано-Франківськ. Сума гранту 850 000.00 грн.
Проводився постійний моніторинг сайтів посольств та консульств іноземних держав, грантових програм.
Забезпечено контроль та систематичне оновлення інформації на інвестиційному Web-сайті https://invest-if.com/.
Забезпечено наповнення офіційної Web-сторінки у мережі Інтернет www.mvk.if.ua з питань висвітлення інформації про діючі конкурси і гранти та про діяльність управління, а саме:
- розміщено 94 інформаційних повідомлень про конкурси та грантові програми з метою запрошення громадських організацій, ОСББ, ЖБК та громадян міста до участі у конкурсах;
- підготовлено і розміщено інформацію про події та заходи організовані управлінням.