СЕЛО ВОВЧИНЕЦЬ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Адміністрація:
Адреса: 76491, м. Івано-Франківськ, с. Вовчинець, вул. Вовчинецька, 39.
Представник села: Нині діючий радник міського голови Івано-Франківської міської територіальної громади Назар Михайло Мирославович, 1956 року народження. Закінчив Львівське вище професійне училище № 29 за спеціальністю слюсар-інструментальник. У 2002 році обраний на посаду сільського голови с. Вовчинець, яку займав до 2020 року.
Електронна адреса: vovchunec@ukr.net
Площа: 767 га
Населення: 6836 чол.
Історична довідка: За архівними даними, село Вовчинець вперше згадане у 1378 році. Офіційна дата заснування села за старими даними — 1469 р. В окремих місцях сучасного Вовчинця ріс густий дубовий ліс. Ще й тепер вода вимиває куски дубів біля трьох штучно створених озер. На цій території водилось багато вовків, і тому її, а згодом і село назвали «Вовчинець».
Вовчинець був у власності відомих магнатів Потоцьких і Яблонських. Після заснування поряд з Вовчинцем Станиславова життя селян поступово пов'язувалось із містом, де вони могли торгувати і найматись на роботу.
З 8 вересня 1934 р. Вовчинець належав до Угорницької ґміни Станиславівського повіту.
У 1982 р. село приєднане до Івано-Франківська.
Соціальна інфраструктура: У Вовчинці є гімназія, функціонує ФАП, поштове відділення, філія центральної міської бібліотеки, будинок культури, садочок; діють 8 закладів торгівлі, 2 заклади громадського харчування – кафе-колиба “Смерекова хата” та кафе-бар «Млин». З історичних пам’яток у селі: пам’ятник Т. Шевченку, церква Святого Архистратига Михаїла, Символічна могила.
Економічне життя: На території села працюють значна кількість підприємців та підприємств, серед яких найбільші: ТзОВ «Інтерком ЛТД», ТзОВ «ЛММ Сервіс», АФ «Злак», СКС «Інвест Буд» ВАТ «Концерн Галнафтогаз».
Туристичний потенціал: Річка та Вовчинецькі пагорби роблять село мальовничою та привабливою рекреаційною зоною. Саме тут у рамках проєкту URBforDAN вже розпочато створення освітньої зони з лісовим ігровим майданчиком і природним кемпінгом для дітей; розпочато облаштування оглядового майданчика і рекреаційної зони для велосипедної спільноти, а також планується відновлення маркування пішохідних та велосипедних доріжок.