Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів міської ради впродовж 2017 року здійснювало свою діяльність у чіткій відповідності до вимог Кодексу цивільного захисту України, Плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік, а також Положення про управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів міської ради.
Пріоритетними питаннями роботи управління були заходи щодо запобігання виникненню на території міста надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; мінімізації збитків та втрат у разі їх виникнення; забезпечення готовності сил і засобів цивільного захисту населення міста до роботи в надзвичайних ситуацій та в особливий період у чіткій взаємодії з підрозділами МВ УДСНС України в області, міського відділу поліції, управлінням патрульної поліції, АТЦ при УСБУ в області, військовими частинами, які дислокуються на території міста, міським військовим комісаріатом, підрозділами пенітенціарної служби, а також з прокуратурою міста.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 409 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій», управління протягом року організовувало роботу міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Впродовж року проведено 11 засідань міської комісії та розглянуто 27 питань з них 13 планових, 14 позапланових, зокрема питання врегулювання виділення необхідних обсягів природного газу для ТОВ «СТЕК», а також розгляд питання щодо харчового отруєння дітей і працівників дитячого садочка «Ластівка», загибелі сім’ї через отруєння чадним газом, тощо.
Відповідно до плану основних заходів управліннямпідготовлено комплексний План дій установ, організацій, об’єктів господарської діяльності Івано-Франківської міської ради щодо запобігання виникненню пожеж в пожежонебезпечний період 2017 року.
Зокрема, підготовлено розпорядження міського голови від 14.03.2017р. № 136-р. «Про створення мобільної групи із профілактики та запобігання спалювання сухої рослинності і побутових відходів на території міської ради». На виконання згаданого розпорядження мобільна група здійснювала інспектування території міста, проводила обстеження місць масового відпочинку громадян, а також місць можливого підпалювання сухої рослинності в екосистемах. За вказаний період здійснено десятки виїздів, проведено профілактичну роботу з понад 60 мешканцями міста щодо недопущення спалювання сухої рослинності та побутових відходів.
Протягом року фахівцями управління вивчено та обстежено близько 30 заяв мешканців міста, які постраждали внаслідок пожеж чи інших надзвичайних подій. Також у зв’язку із проливними дощами, які мали місце 03 вересня 2017 року було підготовлено розпорядження міського голови від 11.09.2017 р. № 508-р «Про створення тимчасової комісії з розгляду заяв мешканців міста» та комісії якою розглянуто 70 заяв та звернень громадян шляхом проведення подворових обходів, про що складено відповідні акти обстежень підтоплених приміщень. За наслідками розгляду заяв виконавчим комітетом міської ради потерпілим виділено кошти з резервного фонду міського бюджету для відшкодування завданих збитків.
З метою недопущення випадків переохолодження громадян в період пониження температурного режиму в осінньо-зимовий період 2016-2017рр., були підготовлені і функціонували стаціонарні та денні пункти обігріву на базі лікувальних закладів та Будинку нічного перебування. Внаслідок здійснених заходів в цей період не сталося жодних випадків обмороження чи загибелі громадян на території міста.
Управлінням проводилась робота по організації оповіщення населення міста і керівного складу про можливу загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій.
Система централізованого оповіщення м. Івано-Франківська забезпечує:
- прийом сигналів, розпоряджень та повідомлень з питань цивільного захисту по обласній системі централізованого оповіщення через апаратуру
П-160 та телеграмою «Стріла»;
- оповіщення органів управління та сил цивільного захисту;
- здійснення циркулярного виклику членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, міської евакуаційної комісії через програмно-апаратний комплекс АТРИС. Зазначений програмно-апаратний комплекс розташований у приміщенні служби оперативного реагування «1580», працівники якої забезпечують необхідні заходи з оповіщення.
Постійна увага приділялася стану збереження захисних споруд цивільного захисту, а також найпростіших місць можливого укриття населення у разі виникнення надзвичайної ситуації. Відповідно до цього у 2017 році спільно із міським відділом УДСНС України в області було здійснено перевірку 49 захисних споруд цивільного захисту та складено відповідні акти і встановлено, що з них:
12 - готових,
14 - обмежено готових,
23 - не готових до використання.
У поточному році велась значна робота по запобіганню травмування та загибелі людей на водних об’єктах міста. Комісією ТЕБ та НС було затверджено план «Про невідкладні заходи щодо запобігання травмування та загибелі людей на водних об’єктах міста в період літнього купального сезону 2017 року» на виконання якого:
- напередодні літнього купального сезону було організовано роботу обласної рятувально-водолазної служби щодо обстеження та очищення дна акваторії міського озера від сторонніх предметів, а також русла річок Бистриць Надвірнянської, Солотвинської та витягнено на береги понад 580 кг різного роду ріжучих предметів, арматури тощо;
- проведено перепідготовку та атестування 8 матросів – рятувальників на міському озері;
- взято на облік наявні на території міста плавзасоби (катамарани – 7 шт., човни дерев’яні 4-місні – 11 шт., човни металеві 2-місні – 10 шт.), які підготовлені та придатні до експлуатації, а також перевірено рятувальні жилети, рятувальні круги тощо;
- уточнено та відкориговано плани взаємодії сил і засобів, призначених для пошуку й рятування людей на водних об’єктах міста;
- із залученням фахівців рятувальних служб в навчальних закладах міста проведено заняття з вивчення правил поведінки на воді;
- здійснено ряд перевірок, в тому числі позапланових, місць відпочинку дітей у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Лімниця» в с. Вістова, Калуського району;
- проведено водолазне обстеження акваторії міського озера та підготовки його до проведення чемпіонату України з плавання на відкритій воді, який проходив у червні 2017 року.
Внаслідок прийнятих заходів на водних об’єктах міста під час літнього купального сезону не сталося травмувань та загибелі людей.
В поточному році приділялася увага питанням підготовки кадрів для роботи в умовах можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Так в місті підготовлено 270 осіб, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту, тобто завдання виконано на 119 %.
В усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста проведені Дні цивільного захисту та Тижні безпеки життєдіяльності.
На території Івано-Франківської міської ради з метою підвищення ефективності просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях цивільного населення створені і діють 11 консультаційних пунктів, зокрема:
- на території сільських рад Івано-Франківської міської ради, а саме: Крихівецькій, Микитинецькій, Угорницькій, Хриплинській, Вовчинецькій;
- при КП „Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” за наступними адресами: вул. Васильянок, 62а; вул. Незалежності,161; вул. Мазепи, 185; вул. Галицька, 100; вул. Івана Павла ІІ,4 ;
- при КП «Дирекція замовника» - вул. Мазепи, 185.
Підготовлено та затверджено План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в м. Івано-Франківську на 2017 рік, який доведено до підприємств, організацій, установ міста.
Протягом року управлінням здійснювався прийом ртуті та ртутних відходів, використаних неонових ламп та батерейок від мешканців міста для їх подальшої утилізації. За звітний період двічі було вивезено на утилізацію за межі області понад 80 кг хімічно небезпечних речовин, більше 200 шт. непридатних люмінесцентних ламп та 100 кг пальчикових батерейок.
Відповідно до Комплексної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту населення і території міста Івано-Франківська від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру на 2016-2020 роки у поточному році придбано і додатково закладено на зберігання майно матеріального резерву на суму 140 тис.грн.
З ініціативи та безпосередньої участі управління на базі МПК утворено Комунальну установу «Міська аварійно-рятувальна служба», завданням якої є готовність до ліквідації негативних наслідків надзвичайних ситуацій будь-якого характеру на території міста. Тільки з початку року ними здійснено 123 виїзди на ліквідацію пожеж в екосистемі міської ради, 63 виїзди для ліквідації надзвичайної ситуації, 31 – для надання допомоги пожежно-рятувальним підрозділам ДСНС в області. З метою недопущення надзвичайної ситуацій екологічного характеру від березня по вересень цього року працівники даної комунальної установи несли цілодобове бойове чергування на КП «Полігон» в с. Рибне Тисминецького району.
За звітний період проводилася плідна співпраця з пожежно-рятувальними підрозділами МВ УДСНС в області. Для підвищення рівня готовності даних підрозділів виконавчим комітетом міської ради придбано та передано їм бойового протипожежного спорядження, паливно-мастильних матеріалів на суму понад 700 тис. грн. Впродовж року ними здійснено понад 620 виїздів на пожежі, тощо.
Згідно розпорядження КМУ від 20.09.2017р. № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» з метою дотримання техногенної та пожежної безпеки фахівцями управління спільно МВ УДСНС України в області, Департаментом освіти і науки здійснено позапланові перевірки всіх загальноосвітніх закладів міста, проведено аналіз встановлених недоліків і упущень та направлено керівництву Департаменту для їх усунення.
З метою зміцнення обороноздатності держави, протидії терористичній загрозі значна увага у звітному періоді приділялась покращенню матеріально-технічному забезпеченню військових частин, міського військового комісаріату. Сьогодні діє Цільова програма фінансування мобілізаційних заходів та оборонної роботи Івано-Франківської міської ради до 2020 року. Згідно даної програми профінансовано кошти на загальну суму 948320,58 грн. Дані кошти використані на виплату матеріальної допомоги мешканцям міста Івано-Франківська, які призвані в ЗСУ за контрактом, на придбання матеріально-технічних засобів для військових частин та міськвійськомату, оплату послуг.
Колектив управління брав безпосередню участь в організації проведення командно-штабного навчання з територіальної оборони, яке відбулося у вересні місяці.
За ініціативи керівництва виконавчого комітету та за безпосередньої участі управління були організовані роботи з облаштування автопарку 50-го полку Національної гвардії України, відновлено теплопостачання та проведено новий водопровід.
З метою посилення боротьби із злочинністю в місті, забезпечення безпеки громади міста і покращення ефективності роботи правоохоронних органів міською радою прийнято Комплексну програму профілактики злочинності в місті до 2020 року (від 26.04.2016р. № 101). Основними виконавцями програми є патрульна поліція у місті, Івано-Франківський відділ поліції ГУ НП в області, військова частина 1241 Національної гвардії України, місцева прокуратура та Служба безпеки України в області.
Фінансування Програми здійснюється в межах коштів, затверджених міським бюджетом та за запитами правоохоронних структур. Так, закуплено і передано відео реєстратори та спеціальний штурмовий броне щит для міського відділу поліції, бензин для в/ч 1241 Національної гвардії України, матеріальні цінності для патрульної поліції у місті, тощо.
З метою здійснення антитерористичних заходів на території міста протягом року проводилися спільні командно-штабні навчання з елементами контрдиверсійної операції під умовною назвою «АРБАЛЕТ-ІВАНО-ФРАНКІВСЬК» в складі координаційної групи АТЦ при Управлінні СБ в Івано-Франківській області. Під час практичних відпрацювань і тактико-спеціальних навчань удосконалювалась робота органів місцевої влади та підрозділів силових структур з попередження та припинення диверсійних і терористичних актів.
Тільки протягом року на електронні адреси, оперативно-диспетчерські служби міста надійшло понад 20 анонімних повідомлень про загрозу вибуху, 151 раз здійснювалися профілактичні огляди на вибухонебезпеку , 125 раз обстежувались місця масового перебування громадян вибухотехнічною службою ГУНП в Івано-Франківській області. До даних заходів також залучався особовий склад управління, пожежно-рятувальні підрозділи, КП «Муніципальна варта», інші правоохоронні органи.
З метою активізації мобілізаційної роботи у звітному періоді, в березні місяці проведено уточнення мобілізаційних планів виконавчого комітету, Департаменту освіти та науки, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міської ради, управління економічного та інтеграційного розвитку міської ради, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та КП «Електроавтотранс»; уточнено систему оповіщення працівників виконавчого комітету міської ради , підприємств, установ та організацій міста про введення вищих ступенів готовності; перевірений та оцінений стан мобілізаційної готовності підприємств, установ та організацій міста , що мають мобілізаційні завдання ( Департамент освіти та науки, Департамент житлової , комунальної політики та благоустрою).
Керуючись рішенням міської ради від 15.03.2017р. № 44 здійснено перевірку стану ведення військового обліку на більш як 100 підприємствах, установах та організаціях міста та наявності договорів на виконання мобілізаційних завдань.
На виконання Закону України «Про очищення влади» та Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади», керуючись розпорядженням міського голови від 22.02.2016р. № 91-р «Про організацію проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади»» нашим управлінням спільно з відділом кадрів організовано перевірку щодо 44 новопризначених осіб.
Організовано навчання відповідальних працівників виконавчого комітету з питань запобігання і протидії проявам корупції під час служби в органах місцевого самоврядування.
Приділялась увага виконанню делегованих повноважень виконавчого комітету міської ради. У звітному періоді організовано 6 засідань спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради щодо розгляду подань Івано-Франківської установи виконання покарань №12 та Івано-Франківського міжрайонного відділу з питань пробації про умовно-дострокове звільнення засуджених та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким; розгляду звернень окремих засуджених , які утримуються в УВП № 12; покращення умов тримання в УВП №12.
Впродовж року розглянуто та погоджено подання:
- про умовно-дострокове звільнення 5 осіб;
- заміни невідбутої частини покарання більм м’яким щодо 2 осіб;
- про звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт 2 осіб.
Спільні клопотання з даного приводу направлені до суду для подальшого розгляду та ухвалення рішення.
За дорученням керівництва міської ради працівниками управління готувались проекти рішень виконавчого комітету щодо надання грошових винагород працівникам правоохоронних органів і військовослужбовцям військових частин з нагоди відзначення державних та професійних свят.
Впродовж звітного періоду управлінням розглядались звернення громадян ( 127 ) та запити на публічну інформацію ( 3) відповідно до вимог законів України «Про звернення громадян» та «Про доступ до публічної інформації» .
Протягом року проведено 9 засідань міської комісії з поновлення прав реабілітованих, роботу якої очолює начальник управління, де розглядалися питання соціального та матеріального стану реабілітованих і членів їх сімей, видача та відновлення посвідчень реабілітованого, тощо.
В період з 04 по 14 вересня 2017 року в управлінні здійснено комплексну перевірку Державною службою України з надзвичайних ситуацій щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки.
Також з органами управління та силами цивільного захисту міської ланки територіальної підсистеми цивільного захисту з 28 по 30 листопада 2017 року проводилося Державною службою України з надзвичайних ситуацій командно-штабне навчання.
За висновком комісії, робота управління та міських служб цивільного захисту міста оцінена на «достатньому рівні», а ступінь готовності міської ланки визначено як «в основному готова до виконання завдань за призначенням».
Підводячи підсумок проведеної роботи вважаю, що колектив управління в основному готовий до виконання поставлених перед ним завдань.