Відповідно до законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» та «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення соціально-правового захисту дітей покладається на службу у справах дітей. Служба здійснює захист прав дитини, представляє інтереси дітей в судах, забезпечує діяльність щодо усиновлення та сімейних форм виховання, веде справи з опіки та піклування над дітьми, вирішує численні спори між батьками щодо спілкування з дитиною та визначення місця її проживання, захист житлових прав дітей, веде справи дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах тощо.
З метою подолання ознак складних життєвих обставин в сім’ях, забезпечення додаткових соціальних гарантій для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, із функціонально-неспроможних сімей та родин 15 березня 2017 року міською радою прийнято підготовлену службою у справах дітей Міську програму з реалізації Національної стратегії у сфері прав дитини на період 2017-2020 років (рішення №18-11). В 2017 році на проведення службою у справах дітей заходів з виконання Міської програми із спеціального фонду профінансовано 159987,14 грн.
На території Івано-Франківської міської ради станом на 01.01.2017р. кількість дитячого населення становила 45936 осіб. Станом на 01.01.18р. на обліку в службі у справах дітей перебуває 207 осіб (0,45% від усього дитячого населення), з них 169 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 38 дітей, що опинились в складних життєвих обставинах.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року спостерігається тенденція до зниження (понад 11%) впродовж року кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (189 в 2016 році; 169 – в 2017), що зумовлено активізацією роботи з профілактики соціального сирітства, раннього виявлення кризових сімей та проведення відповідної роботи з ними.
З категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- 139 дітей виховується в сім’ях опікунів, піклувальників (83,3%);
- 13 дітей виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ (7,7%)
- 15 дітей перебуває на повному державному забезпеченні (8,9%):
в державних дитячих закладах - 11;
в середніх спеціальних навчальних закладах – 4.
У місті проживає 12 дітей даної категорії, які прибули з тимчасово окупованої території.
Впродовж 2017 року на первинний облік взято 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:
- 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, була повернута на виховання матері;
-11 дітей влаштовані під опіку, піклування в сім`ї громадян України;
- 1 дитина – в прийомну сім’ю;
- 1 дитина-сирота з особливими потребами – в Долинський дитячий будинок «Теплий дім»;
- 2 – тимчасово влаштовані в сім’ї родичів, знайомих.
Впродовж звітного періоду виконавчим комітетом міської ради як органом опіки та піклування також взято на облік та продовжено функціонування 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 4 прийомних дітей, що переїхали з м.Бердичів та Запорізької області, а також припинено перебування 2 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях, у зв’язку з повноліттям та завершенням навчання.
Підготовлено 19 висновків про доцільність встановлення, опіки, піклування та її (його) відповідність інтересам дітей. 9 потенційних кандидатів в опікуни, піклувальники, які мають бажання взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, направлено на навчання в ОЦСССДМ впродовж цього року.
На даний час в м.Івано-Франківську функціонує 12 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей, та один дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає 6 дітей. Щорічні звіти про стан утримання і виховання дитини у прийомній сім’ї та дитячому будинку сімейного типу розглядаються на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.
У зв’язку з повноліттям всіх дітей та завершенням навчання припинено функціонування першої прийомної сім’ї подружжя Кирилюк, яка була створена в м.Івано-Франківську у 2003 році.
Із загальної кількості 169 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, житло на праві власності мають – 62, на праві користування – 94, не мають житла – 13 дітей.
Згідно ст.39 Житлового кодексу Української РСР діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, мають право стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. За сприяння служби у справах дітей на обліку на даний час перебувають 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Службою у справах дітей виявлено факт незаконного відчуження житла, належного дитині-сироті, яка перебуває на повному державному забезпеченні. На даний час Рогатинський районний суд розглядає справу щодо захисту його житлових прав.
З метою захисту житлових та майнових прав дітей за позовом опікуна в інтересах дитини-сироти Івано-Франківським міським судом визнано особу такою, що втратила право користування житловим приміщенням, для подальшої приватизації квартири на ім’я підопічного. Служба у справах дітей вчинила позов про визнання права власності на частку у спадковому майні та скасування права власності на нерухоме майно в інтересах дитини-сироти, який перебуває в Долинському дитячому будинку «Теплий дім». Також ведуться ремонтні роботи в двох квартирах, які належать дітям даної категорії на праві власності.
З метою забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні, підвищення рівня обізнаності громадян з питань охорони дитинства в мережі Фейсбук на сторінках служби у справах дітей та спільноти «Опіка-Діти ІФ» подається інформація про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування до сімейних форм виховання. На Всеукраїнському порталі національного усиновлення «Сирітству – ні» розміщено інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»:
- на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 32 дітей;
- на обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває 13 подружніх пар;
- здійснено контроль за дотриманням прав 33 усиновлених дітей;
- кандидатами в усиновлювачі усиновлено 6 дітей;
- підготовлено висновки про можливість бути усиновлювачами для 9 подружніх пар;
- підготовлено 5 висновки про доцільність усиновлення для звернення до суду;
- обстежено умови проживання 15 кандидатів в усиновлювачі;
- підготовлено висновок про доцільність скасування усиновлення 2 дітей;
- організовано 7 знайомств кандидатів в усиновлювачі та прийомні батьки з дітьми з метою встановлення контакту та подальше влаштування їх до сімейних форм виховання.
Службою у справах дітей впродовж року взято на облік 31 дитину: 9 позбавлених батьківського піклування, 7 сиріт, 13 – у зв’язку з ухиленням батьків від їх виховання та утримання, одну дитину-сироту, яка переміщена з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
За цей же період знято з обліку 44 дітей, з них 24 досягли повноліття, 4 дітей передано на виховання батькам. Результатом кропіткої та ефективної спільної роботи служби у справах дітей з іншими організаціями стало те, що значна кількість батьків відповідальніше ставиться до виконання батьківських обов’язків, і, як наслідок, протягом 2017 року знято з обліку 16 дітей, які перебували у складних життєвих обставинах.
Робота працівників служби спрямована на збереження для дитини її біологічної родини, зменшення кількості дітей, які перебувають поза сімейним оточенням, сприяння створенню умов для виховання відповідального батьківства. Саме тому основним напрямком роботи служби у справах дітей є вчасне виявлення таких сімей та проведення з ними відповідної профілактично-виховної роботи.
З цією метою службою налагоджена відповідна взаємодія з освітянськими, медичними закладами міста. До участі в розгляді інформаційних повідомлень з питань невиконання батьками обов’язків щодо виховання та утримання дітей, а також відвідуванні дітей за місцем проживання залучено працівників закладів охорони здоров’я, сектору молодіжної превенції, освітянських закладів, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Від початку року відвідано 262 дітей, що потрапили в поле зору соціальних служб. Під час обстежень умов проживання дітей надається інформаційна, правова та матеріальна допомога у подоланні складних життєвих обставин, які склалися в їх сім’ях, в тому числі повернення дітей до навчальних закладів, виявлення дітей, з якими жорстоко поводяться батьки чи дорослі, надання допомоги батькам у працевлаштуванні, а за необхідності - влаштування дітей до закладів соціального захисту.
Для надання дітям, які перебувають в складних життєвих обставинах, комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги, 34 дітей вказаної категорії направлено до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Після проведеної комплексної роботи з батьками, 21 дитину повернуто законним представникам.
У разі, коли проведена робота не дає позитивних результатів, службою у справах дітей порушується клопотання перед органами внутрішніх справ про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст.184 КпАП. Так, за звітний період до відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного Національної поліції України в області було направлено 19 таких клопотань.
Коли в результаті спільної роботи вичерпано можливості покращити становище дитини в біологічній сім’ї, службою у справах дітей готуються матеріали до суду про позбавлення цих батьків батьківських прав відносно їхніх дітей. Від початку року за позовом органу опіки та піклування місцевим судом розглядаються 6 справ (5 подані в поточному році) щодо позбавлення 9 осіб батьківських прав стосовно 11 дітей.
На постійному контролі в службі у справах дітей перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї. Від початку року до служби надійшло 17 повідомлень щодо жорстокого поводження з дітьми або загрозу його вчинення.А саме: 11 заяв від одного з батьків, 3 інформації КЗ «МДКЛ», 1 – від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, 1 з навчального закладу, 1 звернення від правоохоронних органів. Фактично не підтвердилося 14 фактів, одна заява ще перебуває на розгляді, по одному зверненню правоохоронним органами ведуться слідчі дії. Спеціалістами служби проведено відповідну роботу з батьками дітей, попереджено про відповідальність та повідомлено правоохоронні органи.
З навчальних закладів всіх рівнів акредитації до служби протягом 2017 року надійшло і задоволено (за результатами проведеної роботи з неповнолітніми та їх батьками) 4 клопотання про надання погодження на відрахування студентів, які за різних обставин не можуть продовжувати навчання у зазначеному закладі.
З метою запобігання випадків незаконного відчуження житла служба у справах дітей при розгляді звернень громадян щодо здійснення того чи іншого правочину від імені дитини ретельно вивчає підстави для надання такого дозволу, перевіряє достовірність наданих документів. Складні питання, які пов’язані з відчуженням або придбанням житла, де діти мають право власності чи користування означеним житлом розглядаються на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.
Впродовж 2017 року службою розглянуто 246 питань щодо захисту житлових та майнових прав дітей і надано відповідні дозволи на відчуження житла або ж набуття дітьми права на нерухоме майно (відмовлено 7 заявникам).
Від початку року службою у справах дітей забезпечено організацію проведення 17 засідань комісії з питань захисту прав дитини. З метою забезпечення роботи комісії за поданням служби у справах дітей розглянуто 153 питань щодо захисту законних прав та інтересів дітей, затверджено 164 індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Впродовж звітного періоду підготовлено 113 наказів по службі та 2 розпорядження міського голови.
У 2017 році розглянуто 712 звернень громадян, в т.ч. усні, анонімні (в телефонному режимі, 1184 листи від установ та організацій, 479 запитів відповідно до Закону України «Про публічну інформацію»; підготовлено 859 запитів, клопотань та інформацій до закладів охорони здоров’я, освіти, органів внутрішніх справ тощо.
Службою у справах дітей забезпечено діяльність виконавчого комітету міської ради як органу опіки та піклування шляхом підготовки 63 рішень виконавчого комітету міської ради.
За наслідками розгляду прийнято рішення у 23 справах про визначення способу участі одного з батьків у вихованні дітей, одне рішення забезпечило право дитини на реєстрацію в органах ДРАЦС; працівниками служби подано до суду 30 висновків про доцільність (недоцільність) позбавлення громадян батьківських прав, 8 – щодо встановлення порядку участі батькові та дідові у вихованні дитинита 10 – щодо визначення місця проживання дитини (в 1 справі не надано відповідного висновку у зв’язку із досягненням дитиною 14-річного віку), 4 – щодо відібрання дитини. Забезпечено участь працівників служби як представників органу опіки та піклування в судових засіданнях з цивільних та кримінальних справ щодо дітей.
Працівниками служби забезпечено своєчасне внесення, облік, редагування, пошук, перегляд і використання даних, роздрукування форм документів у межах наданих прав доступу до інформаційних ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».
Службою у справах дітей розповсюджуються серед широкого загалу інформаційні буклети «Як зберегти здоров’я дитини», «Відповідальне батьківство», «Дорослим про проблеми гігієни дітей», «Пам’ятка батькам, чиїм обов’язком є виховання та забезпечення розвитку дитини», «Дорослим про можливі проблеми дітей», «Стоп насильству та жорстокому поводженню з дітьми» інша інформаційно-довідкова продукція з питань забезпечення прав дитини.
З метою інформування громадськості про діяльність структурного підрозділу систематично розміщуються та поширюються дописи на власній сторінці в соціальних мережах, офіційному сайті міста, Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua, веб-сайті e-data.gov.ua. На веб-сайті e-tender.ua зареєстровано службу та створено план закупівель товарів, робіт та послуг за електронною системою Prozorro (допорогові закупівлі).Також від початку року в соціальній мережі Facebook (сторінка «Служба дітей ІФ», спільнота «Опіка-Діти-ІФ)» періодично розміщуються інформаційні матеріали щодо роботи з дітьми.
Від початку року служба у справах дітей координує організацію виступів в ЗМІ членів координаційної ради у справах дітей та працівників обласного наркологічного диспансеру в тематичних програмах на ОТБ «Галичина» та ТРК «Вежа» з питань забезпечення прав дитини.
Прийняті на засіданнях координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету міської ради рішення щодо досліджень виникнення ризиків насильства та негативних проявів поведінки серед учнів; проведення заходів індивідуальної профілактики щодо попередження злочинності серед дітей, які перебувають на профілактичному обліку в поліції; працевлаштування неповнолітніх; про результати комплексного аналітико-практичного соціологічного дослідження потреби у створенні міського Центру соціальної підтримки дітей та сімей; про вивчення думки дітей з питань забезпечення реалізації їх прав в місті, про заходи вдосконалення превентивної роботи з запобігання злочинності серед дітей сприятимуть узгодженню дій між організаціями та установами, які працюють з дітьми, громадськістю у сфері охорони дитинства.
В рамках відзначення в місті Дня захисту дітей службою у справах дітей організовано заходи для дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах: пізнавальну екскурсію на ПАТ ВТКФ «Ласощі»; спортивно-розважальні забави «Парк веселих забав"; розважальний захід в дитячій ігровій кімнаті «Парк веселих розваг»; традиційно за підтримки КП «Івано-Франківськ-водоекотехпром» організовано відпочинок та вручення подарунків дітям в Аквапарку «Цунамі».
14.06.2017 року на території фортечної галереї Бастіон службою у справах дітей за підтримки адміністрацій галереї та КП «Центр розвитку та рекреації» проведено ряд заходів. До участі у Фестивалі раннього розвитку та дозвілля дитини залучено 19 недержавних закладів, які працюють з дітьми. Службою виготовлено та розповсюджується серед широкого загалу інформаційний буклет «Пам’ятка батькам, чиїм обов’язком є виховання та забезпечення розвитку дитини», в якій міститься інформація про напрямки діяльності та контакти учасників фестивалю. Акція «Абетка здоров’я» проводилася спільно з асоціацією студентів-стоматологів ІФНМУ, Європейською медичною студентською асоціацією, Клінікою дружньою до молоді. 50 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, отримали подарунки у вигляді наборів гігієни. Лікарі-інтерни ІФНМУ проводили інформаційну роботу щодо отримання безкоштовних та анонімних консультацій підлітками в лікарів: гінеколога, дерматовенеролога, уролога, психолога, підліткового терапевта та педіатра Клініки дружньої до молоді.
10 липня та 19 вересня 2017 року службою у справах дітей проведено робочі зустрічі з питань працевлаштування неповнолітніх, в якій взяли участь працівники управління праці Івано-Франківської міської ради, сектору з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці Івано-Франківського міського центру зайнятості. Між сторонами узгоджено подальші дії щодо пошуку можливості працевлаштування дітей на громадські роботи.
На виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 27.04.2017р. №251 службою у справах дітей забезпечено оздоровлення 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Лімниця» в період з 8 до 28 серпня 2017 року (вартість закуплених путівок становила 133560,00 грн. з коштів загального фонду міського бюджету).
Перед початком навчального року кожен учень повинен відчувати себе комфортно та мати усе необхідне для успішного навчального старту. На виконання рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 02.08.2017 р. №560 «Про проведення в місті свята Першого портфелика» службою у справах дітей 22 серпня 2017 року проведено свято «Першого портфелика» для 58 учнів 1-4 класів з категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які, перебувають у складних життєвих обставинах; а також дітей, батьки яких загинули в зоні АТО. Дітям вручено портфелики з усім необхідним шкільним приладдям та солодощі.
У вересні 2017 року в місті проведено Всеукраїнський профілактичних захід «Урок», в ході якого виявлено 48 дітей, які не приступили до навчання у 2017/2018 навчальному році. Встановлено, що тільки двоє з них не приступили до навчання з причини невиконання батьками своїх обов’язків по відношенню до них. Вжитими службою заходами вдалося повернути їх до навчання. В ході проведення заходу отримано інформації від навчальних закладів та міської дитячої клінічної лікарні про дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, для організації відповідної подальшої роботи з ними.
В 2017 році започатковано співпрацю служби із МБО «Партнерство «Кожній дитині». Працівники служби брали участь в навчальних семінарах-тренінгах щодо патронату в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в громаді. В рамках дня захисту прав дітей 21 червня 2017 року проведено зустріч з активами громад Хриплинської та Угорницької сільських рад. Учасників ознайомлено зі змінами в чинному законодавстві з питань охорони дитинства, проінформовано про пошук кандидатів в патронатні вихователі, надано методичну допомогу в організації роботи та передано видані службою у справах дітей інформаційні буклети. З метою формування громадської думки на сторінці служби в соціальних мережах розміщено інформаційні матеріали з питань запровадження послуги патронату над дитиною, яка перебуває в складних життєвих обставинах.
Працівники служби у справах дітей 6 та 15 вересня 2017р. ознайомлювали громадських інспекторів з охорони дитинства дошкільних навчальних закладів та соціальних педагогів загальноосвітніх шкіл – учасників інструктивно-методичних нарад центру практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки з вимогами чинного законодавства України у сфері забезпечення якнайкращих інтересів дитини; брали участь 10 жовтня в слуханнях Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України щодо співпраці служб у справах дітей, підрозділів Національної поліції України, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, навчальних закладів та закладів охорони здоров’я.
З метою координації діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у сфері соціально-правового захисту дітей та профілактики правопорушень служба у справах дітей в рамках Меморандуму про співпрацю спільно з Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника провели комплексне аналітико-практичне соціологічне дослідження потреби у створенні міського Центру соціальної підтримки дітей та сімей (закладу соціального захисту дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах) з урахуванням соціальних потреб м. Івано-Франківська.
В рамках дослідження 26 вересня 2017 року проведено два групові інтерв’ю у форматі фокус-групи. Кваліфіковані експерти з різних галузей, дотичних до роботи Центру, а також потенційні споживачі послуг висвітлили власне бачення при обговоренні потенційних переваг та загроз створення такого закладу. В 2017 році проведено також кількісне репрезентативне опитування територіальної громади м.Івано-Франківська на предмет доцільності створення такого Центру.
На виконання рішення координаційної ради у справах дітей виконавчого комітету міської ради в жовтні 2017 року служба у справах дітей спільно з Департаментом освіти та науки вивчила думку дітей з питань забезпечення реалізації їх прав у місті шляхом анкетування понад 2500 учнів 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
27.10.2017 року працівники служби взяли участь у Всеукраїнському семінарі заступників директорів з виховної роботи "Місце та роль морально-правового виховання студентів в освітньо-виховному процесі".
Впродовж листопада 2017 року службою у справах дітей в рамках інформаційно-просвітницької акції "Правила загальні – відповідальність особиста" щодо дотримання законодавства про недопущення продажу алкоголю дітям виготовлено анкети, пам’ятки та плакати, відвідано 48 торгових закладів, проведено анкетування покупців та продавців, організовано зустрічі з активами сіл Івано-Франківської міської ради. Спільно з адміністраціями 7 навчально-виховних закладів І-ІІ рівня акредитації проведено анкетування 975 студентів з даного питання. Для забезпечення партнерства існують прості правила для сторін – представників торгівлі та покупців. Тільки дотримуючись їх можна не допустити продажу алкогольної продукції тим, кому ще не виповнилось 18 років.
В рамках проведення в місті щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» служба у справах дітей та БО БФ «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ» 24.11.2017р. в Центрі підтримки сім’ї Благодійного фонду (вул. Чорновола, 7) проводили арт-терапевтичний проект «Сімейне щастя – виховання без насильства» для сімей, в яких існує ризик скоєння насильства.
12 грудня 2017 року працівники служби у справах дітей провели навчальний семінар з питань діяльності органів опіки та піклування та служби у справах дітей для медичних працівників – учасників тематичного удосконалення «Актуальні питання медико-соціальних послуг підліткам та молоді «Клініки, дружні до молоді».
В рамках святкування Дня Святого Миколая службою у справах дітей організовано проведення:
- майстер-класу «Сильні духом» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з особливими потребами 13.12.2017р. (діти отримали в подарунок власноруч виготовлені новорічні ялинки та вовняні пледи);
- акції "Помічники Святого Миколая" (близько 90 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та тих, хто перебуває в складних життєвих обставинах, готували солодкі подарунки для діток із закладів соціального захисту); 14-18 грудня дітки розмальовували пряники, які після того працівники служби доставили до вихованців закладів соціального захисту; за кропітку та творчу працю помічники отримали від Святого Миколая подарунки у вигляді подушок та ялинкові прикраси з пряників;
- проведенні в Туристично-інвестиційному центрі акції «В пошуках Святого Миколая» з врученням дітям, позбавленим батьківського піклування, які в 2018 році досягнуть повноліття, подарунків та екскурсії оглядовим майданчиком міської Ратуші.
45 дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, взяли участь в організованому службою майстер-класі «Різдвяна свіча – вогник надії і добра», на згадку про яку принесли в власну оселю декоровану свічу та солодкі подарунки.
В 2017 році працівниками служби у справах дітей забезпечено права на прізвище ім’я та по батькові (реєстрацію народження в органах ДРАЦСу) дитини, матір якої за підозрою у скоєнні злочину поміщена у слідчий ізолятор, її біологічний батько також перебуває в цій установі вже декілька місяців. У співпраці із працівниками Коломийського пологового будинку, службами у справах дітей міста Коломиї та Бучацької РДА, Івано-Франківської установи виконання покарань, відділу молодіжної превенції ГУНП в області дитину одинокої матері передано із міської дитячої клінічної лікарні під опіку бабусі.
З метою недопущення влаштування дитини в інтернатний заклад, служба у справах дітей м.Івано-Франківська у співпраці з колегами з м.Миколаєва, іншими установами та організаціями сприяла у забезпеченні права на виховання батьком дитини, матір якої мала високий ступінь втрати здоров’я внаслідок тривалої хвороби, що перешкоджала виконанню батьківських обов’язків. Службою у справах дітей запрошено батька, студента-іноземця, для з’ясування обставин та надання допомоги, внаслідок чого він виявив бажання забрати дівчинку до себе на виховання до одужання її матері. Навчальний заклад також пішов назустріч студенту, надавши йому можливість здобути освіту за індивідуальним графіком. Сім’я перебуває в полі зору служби.
Від початку року працівники служби брали участь в складанні акта закладу охорони здоров’я та органу внутрішніх справ України про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, яку покинули батьки в КЗ «МДКЛ» та не відвідують протягом тривалого часу. Заходами служби вдалося встановити, що дитина народилася в м.Миколаєві, де було зареєстровано її народження. Зважаючи на ігнорування батьками обов’язків по відношенню до дитини та тривалий (понад 7 місяців) термін перебування дитини в лікувальному закладі, судом задоволено позов органу опіки та піклування про позбавлення їх батьківських прав.
Станом на 01.01.2018р. в службі працює 11 осіб, що становить 47,8% від штатної чисельності, передбаченої ст.4. Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».
Службою і надалі будуть вживатись всі необхідні заходи в межах визначеної компетенції щодо якнайкращого дотримання та захисту прав та інтересів дитини.
Завдання на 2018 рік: