I).Звіт про роботу відділу економічного аналізу та стратегічного планування за ІІ квартал 2017 року:
Здійснення контролю в межах своєї компетенції за виконанням соціально-економічних програм
Результати економічного і соціального розвитку території міської ради, виконання пріоритетних завдань за 2016 рік, а також моніторинг виконання міських цільових програм за 2016 рік проаналізовано та відображено в рішенні виконавчого комітету міської ради від 10.03.2017р. №149 "Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська за 2016 рік". Крім того, інформації про економічний і соціальний розвиток міста та виконання пріоритетних завдань діяльності виконавчого комітету щомісяця надавалися в Департамент економіки ОДА.
Також надано в ОДА ряд інформацій стосовно розвитку території міської ради на виконання урядових та регіональних програм, зокрема Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року; на виконання плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року.
Здійснення економічного прогнозування, координації та регулювання соціально-економічного розвитку міста, проведення єдиної державної економічної політики на території міської ради. Розробка щорічного проекту програми економічного і соціального розвитку міста, яка є основою для складання проекту бюджету міста
На основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку території міської ради та невирішених проблем у 2016 році розроблено та затверджено сесією міської ради від 22.12.2016р. №336-9 "Програму економічного і соціального розвитку м.Івано-Франківська на 2017 рік", в якій визначено пріоритети, завдання та заходи на 2017 рік, які спрямовані на створення комфортних умов проживання в місті, зростання добробуту громадян через розвиток бізнесу, залучення інвестицій, створення робочих місць, а також на участь громади в управлінні містом. Крім того, програма містить перелік діючих у 2017 році міських цільових програм.
З метою сприяння соціально-економічному розвитку міста шляхом залучення додаткових надходжень до міського бюджету подано пропозиції до заходів щодо наповнення бюджету міста, дотримання режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни на 2017 рік, які затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.02.2017р. №92. Проводиться щоквартальний моніторинг виконання даних заходів в межах компетенції управління, інформація, за результатами якого подається фінансовому управлінню.
Для Асоціації міст України оновлено інформацію за 2015 рік та підготовлено інформацію за 2016 рік для розміщення на он-лайн платформі Автоматизованої системи муніципальної статистики.
Здійснюється щомісячний аналіз надходжень податку на доходи фізичних осіб та податку на нерухоме майно, єдиного податку, акцизного збору.
Визначення цілей та пріоритетів розвитку економіки, її галузевої структури. Участь у розробці стратегічного плану економічного розвитку міста та сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради, проведення моніторингу реалізації стратегічних цілей. Розробка пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку міста на середньострокову перспективу.
У співпраці з Проектом "Партнерство для розвитку міст" (ПРОМІС), який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади, продовжується робота над розробкою Стратегії розвитку міста Івано-Франківська – 2027.
Створено робочу групу з розробки Стратегії розвитку міста Івано-Франківська, на чотирьох засіданнях якої напрацьовано проект місії, бачення розвитку міста Івано-Франківська, визначено три основні стратегічні напрями: розвиток бізнесу; розвиток міської інфраструктури; сучасне управління та менеджмент, а також стратегічні цілі.
В даний розпочався етап розробки Плану реалізації (на 2017 – 2019 роки) до Стратегії розвитку міста. Найважливішим у цьому етапі є пропозиція з боку представників жителів міста (юридичних та фізичних осіб) ідей проектів, які дозволять сформувати План реалізації Стратегії. Ідеї проектів буде відібрано, проаналізовано та визначено пріоритети Робочою групою з розробки Стратегії. За результатами цієї роботи буде сформовано Каталог проектів місцевого економічного розвитку на період до 2019 року і визначено джерела їх фінансування. Опрацьовано 36 проектів ідей.
Здійснено оновлення даних Профілю громади відповідно до статистичної інформації.
Моніторинг виконання державних та міських цільових програм.
Проведено моніторинг виконання міських цільових програм за І квартал 2017 року. Інформація про кількість діючих міських програм, про стан їх виконання та фінансування подається в ОДА.
Здійснювалася перевірка на відповідність Порядку розробки міських цільових програм та ведеться реєстр всіх програм, розроблених структурними підрозділами.
Аналіз основних соціально-економічних показників розвитку території міської ради та надання інформації рейтинговим агентствам і потенційним інвесторам.
На виконання розпорядження облдержадміністрації від 24.11.2016р. №794 "Про проведення моніторингу та рейтингової оцінки результатів соціально-економічного розвитку районів і міст області" підготовлено інформацію про причини зниження окремих показників за результатами моніторингу за результатами І кварталу 2017 року.
Проаналізовано та підготовлено інформацію про зовнішньоекономічну діяльність івано-франківських підприємств у порівнянні з регіоном та Україною, інвестиційну діяльність у місті в порівнянні з окремими обласними центрами, а також з окремими країнами зарубіжжя: Швецією, Литвою, Словенією та Австрією.
В рамках проведення процедури оновлення кредитного рейтингу та розробки інвестиційного паспорта міста Івано-Франківська здійснюється співпраця з рейтинговим агентством ТОВ "Кредит-Рейтинг".
Аналіз виконання програми капіталовкладень на території міської ради в частині фінансування будівництва об’єктів виробничого та невиробничого призначення за рахунок бюджетних коштів. Аналіз використання та надання пропозицій щодо розподілу коштів бюджету розвитку міста
Підготовлено та надано в ОДА інформацію щодо освоєння коштів, виділених на реалізацію проектів соціального спрямування у 2015-2017роках.
Підготовка висновків, проектів рішення виконавчого комітету та сесії міської ради щодо виділення коштів з резервного фонду міського бюджету
Відповідно до звернень мешканців міста та відповідних висновків управління цивільного захисту і надзвичайних ситуацій та фінансового управління підготовлено два висновки щодо проекту рішення виконавчого комітету та два проекти рішень МВК "Про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету".
Взаємодія з іншими відділами, управліннями, структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадськими організаціями, тощо з питань економічного розвитку міста
Підготовлено для розміщення на офіційному сайті МВК інформацію про міста-партнери: місто Ополє та місто Рибнік.
Взято участь у тренінгу "Підготовка проектів до Державного фонду регіонального розвитку", організованого за сприяння проекту ПРОМІС. Підготовлено відповіді на 3 запити на публічну інформацію.
Постійно здійснюється робота з ведення діловодства управління.
II). Звіт про роботу відділу енергозбереження та екології за II квартал 2017 року:
Основні завдання та напрями роботи відділу визначені нормативними актами у галузі енергозбереження і охорони навколишнього природного середовища, положеннями про управління та відділ, „Програмою сталого енергетичного розвитку м. Івано-Франківська на період до 2020р.” та „Програмою охорони навколишнього природного середовища м.Івано-Франківська на 2016-2020 роки”.
Відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища м. Івано-Франківська на 2016-2020 роки спільно з Міською дитячою екологічною станцією підготовлено 3 запити на виділення у 2017 році коштів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища (далі – ОНПС).
Підготовлено запит щодо виділення у 2017 році коштів з обласного фонду ОНПС на виготовлення робочого проекту берегоукріплення р.Бистриця Солотвинська в районі с. Крихівців.
Підготовлено екологічний висновок і організовано проведення засідання комісії з розподілу коштів міського фонду ОНПС з метою розгляду запитів на виділення коштів з міського фонду ОНПС, поданих Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою і Міською дитячою екологічною станцією.
Розміщено інформацію щодо викидів забруднюючих речовин на території міської ради та порівняльну інформацію щодо цих викидів на території області.
З метою проведення Стратегічної екологічної оцінки (СЕО) Стратегії розвитку міста Івано-Франківська, відповідно до Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо), ратифікованого Верховною Радою України (№562-VIII від 01.07.2015р.), підготовлено проект розпорядження міського голови „Про склад робочої групи з проведення Стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку міста Івано-Франківська”.
Виконання СЕО дасть можливість забезпечити сталість розвитку міста, запобігти шкідливим наслідкам розвитку його економічного потенціалу для довкілля вже на стадії розробки проектів шляхом їх експертної екологічної оцінки.
За підтримки Проекту USAID „Муніципальна енергетична реформа в Україні” (м.Івано-Франківськ є партнером Проекту) здійснюється робота зі створення системи муніципального енергетичного менеджменту. Продовжується впровадження системи обліку і аналізу споживання енергоносіїв та комунальних послуг бюджетними закладами міста з використанням єдиної автоматизованої системи енергетичного моніторингу споживання енергетичних ресурсів закладами освіти за програмою ТОВ „ФІАТУ”, розробленою в рамках Проекту USAID „Муніципальна енергетична реформа в Україні”. На даний час до роботи в цій системі залучено 95 освітніх закладів міста.
Впродовж ІІ кварталу проведено аналіз стану наповнення бази даних про споживання енергоносіїв закладами освіти за І квартал 2017 року.
З метою охоплення системою муніципального енергоменеджменту усіх бюджетних закладів та визначення найефективнішої, запроваджується у тестовому режимі система "Smart City". Станом на 01.07.2017 року в систему внесено 57 закладів охорони здоров’я та культури. На даний час завершується наповнення бази даних про наявні у цих закладах лічильники і здійснюється внесення інформації про споживання усіх видів енергоносіїв.
Проведено аналіз стану наповнення бази даних про споживання енергоносіїв закладами охорони здоров’я та культури за 4 місяці 2017 року.
Відділом постійно вживаються заходи для усунення недоліків в роботі системи муніципального енергомоніторингу та забезпечення регулярного внесення енергоменеджерами усіх бюджетних закладів даних про споживання енергоносіїв.
Відділ взяв участь у представленні технічних звітів з енергоаудиту будівель шкіл, які стали переможцями конкурсу на зменшення споживання електроенергії серед навчальних закладів міст-партнерів Проекту USAID, та у 3-му Національному Форумі енергоефективного партнерства „Енергетичний менеджмент: досвід кращих”, які відбулися у м. Києві 26-27 квітня 2017 року. Співорганізаторами цих заходів були Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства, Держенергоефективності України, Проект USAID.
Крім того, працівник відділу взяв участь у тренінгу з практичного енергоаудиту для місцевих експертів проекту LINK, який відбувся 11-12 травня 2017 року у Навчальному центрі з енергоаудиту (м. Київ). Організаторами тренінгу був проект LINK Ukraine та Регіональний Екологічний Центр Центральної і Східної Європи.
3. Інформаційно-просвітницька робота
У рамках співпраці з ІФНТУНГ у ІІ кварталі 2017 року для учнів шкіл міста проведено 20 екскурсій по науковому містечку „Нова енергія”, створеному на базі ІФНТУНГ, та на діючі об’єкти, де впроваджені енергоощадні заходи, відбуваються заняття з метою ознайомлення з використанням альтернативних видів енергії та сучасними енергоощадними технологіями.
Спільно з Департаментом освіти та науки та ІФНТУНГ проведено загальноміський конкурс малюнку «Збережемо енергію» серед учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
З метою формування свідомого ставлення населення до використання енергоресурсів у розділі „Діяльність з енергозбереження та екології” офіційного сайту виконавчого комітету міської ради періодично розміщуються новини та корисна інформація про заходи з енергозбереження та енергоефективності в умовах підвищення тарифів.
4. Звітування про виконання природоохоронних заходів
На вимогу управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації підготовлено звіт про виконання у 2017 році „Обласної програми охорони навколишнього природного середовища до 2020 року”, Програми охорони навколишнього природного середовища міста Івано-Франківська на 2016-2020 роки”, а також про природоохоронні заходи, виконання яких фінансувалося з міського та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища.
5. Аналіз стану розрахунків платників міста з бюджетом Пенсійного фонду України
Відповідно до розпоряджень облдержадміністрації від 05.06.2012 р. №379 „Про стан розрахунків платників області з бюджетом Пенсійного фонду України в області” та від 02.10.2015 р. № 647 „Про стан наповнення бюджету Пенсійного фонду України в області” відділом підготовлена та подана відповідну щоквартальна інформація Головному управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.
6. Інша робота, проведена працівниками відділу
Семи підприємствам, установам та організаціям видано довідки щодо наявності пропозицій та зауважень з приводу публікацій про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Впродовж звітного періоду відділ брав участь у проведенні презентацій з питань, що належать до його компетенції, готував інформаційні довідки та звіти для міського голови, його заступників, начальника управління, корпорації НЕФКО, структурних підрозділів облдержадміністрації тощо.
Зокрема, для подання в облдержадміністрацію 12 інформацій з питань енергозбереження та екології.
Підготовлено проекти 1 рішення виконавчого комітету та 3 розпоряд-жень міського голови.
Підготовлено та розміщено 12 повідомлень у розділі „Енергозбереження та екологія” офіційного сайту міста.
Постійно здійснюється моніторинг виконання рішення міськвиконкому від 15.12.2016р. № 852 щодо дотримання лімітів використання енергоресурсів установами та закладами, що фінансуються з міського бюджету.
Підготовлено аналіз використання енергоносіїв у бюджетних закладах міста за 2016 рік та опалювальний період 2016-2017 років (жовтень 2016 року - квітень 2017 року) порівняно з аналогічним періодом 2015-2016 років (жовтень 2015 року - квітень2016 року), інформація про виконання заходів з енергозбереження у 2016 році, план організаційних та технічних заходів з енергозбереження в бюджетній сфері на 2017 рік.
Забезпечене своєчасне і якісне опрацювання кореспонденції, звернень громадян, запитів на отримання публічної інформації, депутатських запитів та звернень, ведеться робота із спеціальною літературою.
III). Звіт відділу промисловості та розвитку підприємництва за ІІ квартал 2017 року:
Відділ промисловості та розвитку підприємництва постійно сприяє діяльності промисловим підприємствам основного кола та популяризації їх промислового потенціалу.
За попередніми даними Головного управління статистики у м.Івано-Франківську у ІІ кварталі здійснено порівняльний аналіз обсягів реалізації промислової продукції помісячно та наростаючим підсумком з початку року в розрізі по галузях промисловості та по підприємствах. Здійснено опитування керівників підприємств щодо діючого стану справ на підприємствах, проблемних питань та щодо прогнозу обсягів виробництва у ІІ півріччі 2017 року. За результатами підготовлено аналітичну довідку про підсумки діяльності промислових підприємств основного кола за І півріччя 2016 року.
Підготовлено інформацію про виконання заходів Програми підтримки малого і середнього підприємництва на 2017-2018р.р. за півріччя та Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська на 2017 рік в частині, що стосується діяльності промисловості міста Івано-Франківська.
Здійснювалася постійна співпраця з Дорадчою радою при міському голові. Під час чергового засідання Дорадчої ради 09.06.2017р. з метою зниження податкового навантаження на місцевих виробників було обговорено потребу перегляду ставок земельного податку для промислових підприємств (з правом постійного користування землею) та можливість встановлення 1% ставки орендної плати для підприємств, які перейдуть на орендні земельні відносини. За результатами засідання вирішено, що управлінням земельних відносин буде підготовлено проект рішення щодо 1% ставки орендної плати для промислових підприємств, що, в свою чергу, сприятиме їхній стабільній діяльності та створенню нових робочих місць.
Відділом налагоджено активну співпрацю з управлінням земельних відносин, зокрема надається сприяння та інформаційні роз’яснення керівникам підприємств про механізм переходу суб’єктів господарювання на орендні відносини в частині, що стосується вчинення певних процесуальних дій та переоформлення необхідної технічної документації.
У ІІ кварталі з метою впровадження картки іванофранківця продовжено роботу з основними харчопереробними підприємствами щодо можливості реалізації продукції зі знижкою у трьох соціальних магазинах міста. Здійснено опитування керівників, визначено асортимент продукції та величину можливої знижки на певні групи товарів. 18.05.2017р. у соціальному магазині по вул.В.Симоненка,2б за присутності міського голови відбулося урочисте відкриття закладу, в якому мешканці за наявністю картки матимуть змогу придбати продукти харчування за доступними цінами.
З метою популяризації місцевої продукції та сприяння в реалізації місцевим товаровиробникам проводяться промоційні акції «Купуємо івано-франківське – даємо роботу іванофранківцям», щорічні передсвяткові ярмарки, тематичні фестивалі тощо.
Відповідно до розпорядження міського голови від 07.04.2017р. №199- р «Про підготовку до проведення акції «Купуємо івано-франківське – даємо роботу івано-франківцям» з метою популяризації продукції місцевого товаровиробника 13-14 квітня 2017 року відділом організовано та проведено однойменну акцію. В рамках організації акції було затверджено склад оргкомітету з питань проведення заходу, склад конкурсної комісії, розроблено перелік підготовчих заходів, здійснено їх виконання згідно затвердженого плану.
Учасниками акції були 22 промислові підприємства основного кола та підприємці Івано-Франківська, зокрема підприємства харчопереробної галузі, машинобудівної, легкої та інших галузей промисловості. Під час акції відбулися конкурси на передсвяткову Великодню тематику: Краща паска (переможець – ТОВ «Лігос»), Краща писанка (ПАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика»), Кращий Великодній кошик (ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат»), Кращий кондитерський виріб (ТОВ «Мілана-ІФ») та Кращий м’ясний смаколик (ФОП Федик Н.Р.). Переможці у зазначених номінаціях нагороджені дипломами.
Заходи по підготовці та проведенню акції згідно з затвердженим планом виконано своєчасно та у повному обсязі, акцію «Купуємо івано-франківське – даємо роботу іванофранківцям» проведено на належному рівні. Мешканці та гості міста мали змогу більш детально ознайомитися з напрямками виробничої діяльності промислового комплексу Івано-Франківська.
Взято участь в організації урочистостей до відзначення 355-річчя Івано-Франківська, здійснено прийом та супровід іноземних делегацій під час їхнього перебування у місті.
В рамках здійснення підготовчих заходів до Дня міста реалізовано ідею друку конвертів з логотипом міста. З цією метою працівниками відділу було налагоджено співпрацю з ТОВ «Куверт-Україна», узгоджено макет та основні вимоги до продукту.
Спільно з представниками проекту ПРОМІС 17.05.2017р. організовано та проведено перше засідання робочої групи з питань розробки Програми посилення конкурентоспроможності малого і середнього підприємництва в м.Івано-Франківську. За результатами зустрічі підготовлено план подальших заходів та визначено основні напрямки, за якими розроблятимуться заходи зазначеної Програми.
Працівниками відділу проводиться постійна робота щодо сприяння забезпечення функціонування та розширення мережі фірмової торгівлі місцевих виробників. Фірмова торгівля отримала позитивні відгуки споживачів через якість та цінову доступність місцевої продукції. Зокрема, визначення місць під малі архітектурні форми для здійснення торгівлі на території міста відбувається з врахуванням інтересів та пропозицій місцевих товаровиробників, на засіданнях Дорадчої ради при міському голові періодично обговорюються шляхи покращення умов для здійснення торгівлі. Як результат, станом на 01.04.2017 року в місті функціонують 103 об’єкти фірмової торгівлі, у тому числі 34 об’єкти - малі архітектурні форми.
Здійснюється співпраця з Радою підприємців при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради, громадськими організаціями, структурами підтримки бізнесу, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності з питань розвитку та підтримки бізнесу, вирішення актуальних проблем місцевого підприємництва. 23.06.2017р. заплановано проведення засідання Ради підприємців у форматі круглого столу за участю представників Коаліції малого та середнього підприємництва, сектору Державної Регуляторної служби в Івано-Франківській області, департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА. Основною темою зустрічі буде обговорення правових засад взаємовідносин підприємців з представниками органів державного нагляду і контролю.
З метою підтримки бізнесу та надання допомоги підприємцям-початківцям забезпечено функціонування Центру розвитку підприємництва «Бізнес-інкубатор» при ІФНТУНГ, на базі якого потенційні та діючі суб’єкти підприємництва мають можливість отримати комплекс бізнес-послуг на безкоштовній основі. У вересні-жовтні 2017 року у зазначеному центрі буде організовано навчання для учасників АТО з курсу «Основи програмування», існує можливість залучення учасників АТО до вивчення іноземних мов на курсах в Українсько-Канадському СП «МБЕРІФ Бізнес-Центр».
Відділом промисловості та розвитку підприємництва здійснюється координація діяльності з реалізації регуляторної політики у сфері господарської діяльності.
Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» протягом ІІ кварталу поточного року забезпечено дотримання процедури прийняття та відстеження результативності поточних регуляторних актів, поданих структурними підрозділами виконавчого комітету, своєчасно та у повному обсязі.
Зокрема, на підставі Плану з підготовки регуляторних актів на 2017 рік забезпечено належну підготовку структурними підрозділами міськвиконкому та комунальними підприємствами 5 проектів регуляторних актів, у тому числі 3 проектів рішень міської ради, проведено 5 громадських обговорень відповідно. Погодження проектів регуляторних актів – рішень міської ради здійснено в Державній регуляторній службі України.
IV). Звіт про роботу відділу координації закупівель та цінового моніторингу за ІІ квартал 2017 року:
Торгівлю товарами народного споживання в місті станом на 23.06.2017р. здійснює 1587 магазин загальною площею 158124,0 кв.м та 643 підприємства ресторанного господарства на 36348 посадкових місць. Побутове обслуговування населення здійснюється через 389 підприємств побуту.
Протягом звітного періоду щодекадно проводилось відслідковування динаміки цін на основні продукти харчування в торговій мережі міста та на ринках міста. За результатами моніторингу цін подавалась довідка-реєстр цін на основні продовольчі товари в торгових центрах, на ринках міста в Директору департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації та висвітлювалась дана інформація на сайті міста.
На виконання розпорядження міського голови від 20.02.2017р. № 91-р у лютому-травні 2017 року проведено моніторинг функціонування тимчасових споруд м.Івано-Франківська. За результатами роботи буде підготовлено узагальнену інформації та винесено на розгляд виконавчого комітету.
Відповідно до підписаного Меморандуму проводиться моніторинг наявності продукції місцевих товаровиробників у торговій мережі міста у супермаркетах міста: «Арсен», «Велмарт», Сільпо», «Фуршет», «Вопак», «Колібріс», «Торговиця», « Слов’янка», «Тростянецький». Відслідковувалась наявність продукції таких місцевих виробників, як: ТДВ «Івано-Франківський міськмолокозавод, ВАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика», ТДВ «Полонина», ТОВ «Залізнична пекарня», ПАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат», ТОВ «Лігос», ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт».
Працівники відділу координації закупівель та цінового моніторингу постійно беруть участь у роботі рейдової групи щодо легалізації праці у торгових підприємствах міста, закладах ресторанного господарства та підприємствах побутового обслуговування, а також у роботі комісії з демонтажу.
Протягом звітного періоду щотижнево було забезпечено організацію та проведення 8 засідань комісії з організації сезонної торгівлі, основним завданням якої є врегулювання розміщення та облаштування торгових майданчиків, дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг з врахуванням архітектурних, санітарно-гігієнічних, пожежних, торговельних норм, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників та правил благоустрою м. Івано-Франківська. На основі рекомендацій комісії готувались проекти рішень виконавчого комітету та розпоряджень міського голови у сфері торгівлі. Загалом опрацьовано 342 заяви суб’єктів господарської діяльності, які надійшли через Центр надання адміністративних послуг.
Так, в другому кварталі 2017 року рішеннями виконавчого комітету міської ради надано право 48 суб’єктам господарювання на здійснення дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг.
Це дало змогу забезпечити поступлення коштів до міського бюджету на суму 50,4 тис.грн. за облаштування лотків дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг за звітний.
Крім цього, рішеннями виконавчого комітету міської ради надано право 127 суб’єктам господарювання облаштувати літні та всесезонні торгові майданчики на території міста загальною площею понад 6305,0 кв.м. Відповідно до укладених договорів суб’єктами господарювання сплачено до міського бюджету за тимчасове користування елементами благоустрою для розміщення ЛТМ та ВТМ станом на 23.06.2017 року – 60,3 тис.грн.
Протягом звітного періоду 2017 року проводилось адміністрування договорів на право тимчасового користування елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд. Укладено 48 договори, а до міського бюджету поступило – 27,3 тис.грн.
На виконання розпорядженням міського голови №761-р від 11.11.2016р. працівниками відділу координації закупівель та цінового моніторингу систематично проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання щодо реалізації підакцизних товарів. Моніторинг щодо видачі чеків проведено у 24 закладах торгівлі міста. Інформація щодо виявлених порушень при реалізації підакцизних товарів передавалась в ГУ ДФС в Івано-Франківській області для проведення контрольно-перевірочної роботи.
У звітному періоді розглянуто і надано відповіді на 4 депутатських звернення, 32 звернень, скарг та пропозицій мешканців міста. Аналіз тематики звернень свідчить, що в основному мешканці міста звертаються з питань роботи торгових підприємств, ринків, закладів ресторанного господарства та незаконної торгівлі на території міста.
Державні закупівлі
Протягом звітного періоду проводилась робота щодо покращення результатів роботи в системі електронних закупівель ProZorro.
З цією метою було налагоджено співпрацю з Центром компетенцій ProZorro в Івано-Франківській області.
Зокрема, 31.05.2017р. відділом координації закупівель та цінового моніторингу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Центром компетенцій ProZorro в Івано-Франківській області було організовано та проведено навчальний тренінг для розпорядників коштів Івано-Франківської міської ради на тему: «Професіоналізація замовників Івано-Франківської міської ради в сфері публічних закупівель».
Крім цього, проведено опитування серед представників Дорадчої ради та Ради підприємців з метою належної організації та проведення навчального семінару з питань професіоналізації учасників м.Івано-Франківська в сфері публічних закупівель.
Неодноразово готувалась інформація в частині умов та стану роботи виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в системі електронних закупівель ProZorro для опитувальників щодо визначення рейтингу м.Івано-Франківська.
Відділом координації закупівель та цінового моніторингу з метою забезпечення відкритості і прозорості інформації щодо здійснення публічних закупівель було ініційовано розміщення на офіційному сайті міста Івано-Франківська інформації щодо всіх закупівель, які проводяться розпорядниками коштів Івано-Франківської міської ради. Також подано пропозиції щодо показників для віджету модуля аналітики закупівель замовників Івано-Франківської міської ради, які можна відображати на офіційному сайті міста.
V). Звіт відділу міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста
за ІІ квартал 2017 року:
Європейська інтеграція
З метою інформування громадськості міста про Європейський Союз у травні було організовано тематичні заходи до Дня Європи. Зокрема, це вулична фотовиставка з вікториною «Впізнай миттєвості твоєї Європи», конкурс дитячого малюнку на асфальті. Також в рамках проведення інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» відбувся урочистий концерт за участю іноземних студентів з вищих навчальних закладів міста.
В рамках відзначення Міжнародного Дня міст-побратимів 22-23 квітня 2017 року в Івано-Франківську перебував вокально-інструментальний колектив «Камертон» з польського міста Ополє. У програмі візиту, крім концертів колективу, були майстер-клас з вишивання та оздоблення опольским орнаментом фартухів, а також виготовлення іграшки за допомогою техніки де-купаж.
В рамках запровадження ЄС безвізового режиму для України працівниками відділу постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо прав та обов’язків громадянам України, які бажають виїхати в країни ЄС за правилами безвізового режиму. Розповсюджено інформаційний довідник «Подорожуємо по безвізу: запитання-відповідь». Актуальна інформація розміщена на офіційному сайті міста https://www.mvk.if.ua/actual/44334
Для створення концепції реконструкції відпочинкової зони, благоустрою у міському парку ім. Т.Шевченка 20 березня, проводився І Міжнародний Хакатон з ландшафтного дизайну. В даному заході взяли участь молоді, креативні дизайнери з міст-побратимів Люблін та Рибнік (Польща).
Міжнародна співпраця
Станом на 1 липня 2017 року місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 23 містами зарубіжжя, серед яких міста Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Білорусі, Литви, Латвії, Грузії, Молдови, Португалії та США. Задля активізації міжнародної співпраці на рівні міст 7 травня, в рамках відзначення Дня міста, підписано угоди про партнерську співпрацю з містом Брага (Португалія), поновлено угоду з угорським містом Ніредьгаза (Угорщина).
З метою розширення міжнародного співробітництва з країнами Єврозони, відділом підготовлено та надіслано ініціативні листи про налагодження партнерської співпраці між муніципалітетами до угорського міста Печ та словенського міста Нова Горіца.
Протягом звітного періоду відділом було забезпечено організацію низки міжнародних візитів представників виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, депутатського корпусу, працівників охорони здоров’я до поріднених і партнерських міст за кордоном (Жешув, Кошалін, Хшанівський Повіт, Ополє, Рибнік, Охота (Польща), Тракай (Литва) та інші); зустрічі з представниками влади іноземних делегацій, в тому числі делегацій з дипломатичних іноземних представництв.
В рамках відзначення 355 річчя від дня заснування м.Івано-Франківська, відділом проведений комплекс робіт по підготовці, супроводу та організації перебування в місті 20 іноземних делегацій з міст побратимів та 7 представників Дипломатичного корпусу.
З нагоди 25-тої річниці дипломатичних стосунків між Україною та Японією 24 травня, у парку культури і відпочинку ім.Т.Г.Шевченка відбулося офіційне відкриття Алеї сакур. Тут посаджено понад 30 дерев.
Протягом звітного періоду була налагоджена добра взаємодія з Пунктом прийому візових анкет Посольства РП в Україні. Це значно сприяло розвитку міжнародної співпраці та спростило процедуру виїзду представників міста для участі у заходах, що організовуються у поріднених містах.
За сприяння відділу було організовано поїздку 20-особової групи дітей на запрошення Уряду партнерського міста Рибнік для оздоровлення.
Туризм
У рамках святкування Дня міста проведено І міжнародний туристичний форум. Місцеві тур-фірми мали змогу представити присутнім власний потенціал та познайомитися з туристичним потенціалом міст-партнерів. Участь у заході прийняли делегації з 20 наших міст-побратимів
В напрямку розвитку фестивального туризму в місті протягом ІІ кварталу 2017 року організовано ряд заходів, а саме: ярмарок «Великодній кошик», День міста, 15 Міжнародний фестиваль «Свято ковалів», де були представлені ковальські роботи та влаштовано ярмарок кованих речей, виготовлених ковалями України та зарубіжжя.
Туристичний потенціал міста Івано-Франківська представлено на Міжнародному туристичному ярмарку в м.Ополє (Польща).
Івано-Франківськ вперше взяв участь у Євро