Департаментом соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради постійно здійснюються заходи щодо соціального забезпечення та соціального захисту громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави.
Основним завданнями діяльності департаменту є:
ü Забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про пенсійне забезпечення, соціальний захист та соціальне обслуговування населення.
ü Призначення та виплата державних соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством.
ü Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.
ü Розроблення та організація виконання міських програм поліпшення соціального обслуговування людей з інвалідністю, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та всебічне сприяння в отриманні ними соціального обслуговування та соціальних послуг за місцем проживання.
ü Забезпечення виплати передбачених законодавством компенсацій та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
ü Сприяння створенню умов для безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури.
ü Виконання функцій головного розпорядника коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету.
ü Прийом заяв для взяття на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
ü Забезпечення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей.
Для покращення якості обслуговування населення міста та забезпечення доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями прийом громадян ведеться на І поверсі департаменту. В коридорах вивішені стенди з інформацією про роботу відділів та з інших питань, що стосуються соціального захисту населення. Стенди постійно оновлюються.
В рамках впровадження системи управління якістю в діяльності виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради напрацьовано інформаційні картки адміністративних послуг, що надає департамент.
Робочі місця спеціалістів департаменту забезпечено комп’ютерною технікою, відділи об’єднані внутрішньою мережею, розширено доступ до мережі Інтернет.
Графік роботи департаменту cкореговано таким чином (зміщено обідню перерву), щоб мешканці міста мали можливість в будь-який час отримати консультації спеціалістів чи соціальні послуги.
Керівництвом департаменту та начальниками відділів постійно ведеться особистий прийом громадян згідно графіку, затвердженого директором департаменту.
Для забезпечення ефективного та якісного прийому громадян з призначення державних субсидій на оплату житлово-комунальних послуг департаментом соціальної політики:
- у приміщенні відділу субсидій за адресою: вул. Військових ветеранів, 10А проведено ремонт та належним чином організовано роботу для обслуговування мешканців міста з питань надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг;
- для обслуговування мешканців мікрорайонів з питань надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг облаштовано робочі місця та належним чином організовано роботу в приміщеннях КП МІУК за адресами:
вул. Гетьмана Мазепи, 185;
вул. Івана Павла ІІ, 4;
вул. Галицька, 124а.
В департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради станом на 01.01.2017 року на обліку перебуває 16333 одержувачі допомог згідно Законів України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” та постанов Кабінету Міністрів України від 02.08.2000р. №1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним», від 29.04.2004р. №558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”, від 22.02.2006р. №189 „Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме” та від 31.01.2007р. №81 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною”, а саме:
Види допомог |
одержувачі станом на 01.01.2017р. |
допомога у зв’язку з вагітністю та пологами |
104 |
допомога при народженні дитини |
8563 |
допомога при усиновленні дитини |
17 |
допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку |
497 |
допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування |
111 |
допомога на дітей одиноким матерям |
1110 |
державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям |
1955 |
державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам |
2385 |
державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам |
436 |
допомога на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу |
272 |
тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме |
132 |
державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» |
12 |
компенсація фізичним особам (з коштів міського бюджету) |
739 |
За звітний період 2016 року виплачено допомог на суму 260 млн. 379 тис. 178 грн. Виплату допомог проведено включно по грудень 2016 року.
Крім того, станом на 01.01.2017 року в департаменті одержують різні види соціальної допомоги 100 внутрішньо переміщених осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 505 затверджено «Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (зі змінами), відповідно до якого департамент здійснює призначення та продовження виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Станом на 01.01.2017 року на обліку перебуває 457 одержувачів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Одним із видів соціальних допомог є житлові субсидії - програма адресної соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення.
За період з січня по грудень 2016 року за призначенням субсидії звернулися 23456 сімей, призначено субсидію 20109 сім’ям на суму 376млн. 404тис.040грн.
Станом на 01.01.2017 року користуються субсидією 37560 сімей, в тому числі 25477 сімей, яким автоматично призначено субсидію на новий термін.
Відділом державних соціальних інспекторів в 2016 році перевірено 9479 особових справ про достовірність та повноту інформації про доходи на підприємствах, організаціях, осіб – суб’єктів підприємницької діяльності та обстежено за місцем проживання матеріально-побутові умови сімей з метою встановлення рівня забезпеченості та визнання права на призначення державної допомоги та субсидії на житлово-комунальні послуги та цільового використання коштів державного бюджету, що виділяються на надання державних соціальних допомог.
З них:
- складено 594 акти обстеження матеріально-побутових умов одержувачів державних соціальних допомог, інших соціальних та компенсаційних виплат та складено 2187 вибіркових обстежень;
- складено 2193 акти для надання населенню житлових субсидій та пільг за рішенням комісії;
- проведено обстеження фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб та складено 996 актів для призначення (поновлення) соціальних виплат;
- направлено 2628 запитів в обласні та районні УПСЗН, УНП пов’язаних з використанням автотранспортних засобів при УДАЇ УМВС області про реєстрацію автомобілів, реєстраційну службу управління юстиції та перевірку справ на предмет достовірності інформації про доходи громадян шляхом запиту ДМП м. Івано-Франківська.
Згідно отриманої на запити інформації здійснено 881 перевірку. Виявлено 6 випадків неповної та недостовірної інформації про додаткові джерела для існування на суму 50806 грн. В 2016 році повернуто до бюджету кошти за надміру виплачені державні соціальні допомоги в сумі 15431 грн. та 3956 грн. за минулі роки.
Державними соціальними інспекторами департаменту соціальної політики спільно з секретарем опікунської ради та представниками територіального центру соціального обслуговування проведено 60 обстежень матеріально-побутових умов осіб, які можуть бути визнані недієздатними з метою призначення опікуна та складено акти.
За звітній період відділом державних соціальних інспекторів складено 1061 акт обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які звернулися за наданням разової грошової допомоги в ОДА, МВК, ДСП ОДА та депутатські комісії.
Окрім вказаних перевірок відділом державних соціальних інспекторів складено 34 акти обстеження матеріально –побутових умов громадян, які не працювали та проживали не за місцем реєстрації на час смерті для виплати допомоги на поховання.
Контроль за правильністю застосування законодавства при призначенні та перерахунку пенсій, контроль відповідності прийнятого рішення про призначення ( відмову в призначенні) пенсій, правильності нарахування та складання документів для виплати пенсій через відділення поштового зв’язку та через установи уповноважених банків здійснює відділ з нагляду за додержанням вимог законодавства при призначенні (перерахунках) та виплаті пенсій шляхом перевірки матеріалів пенсійних справ та особових рахунків в управлінні Пенсійного фонду України у м. Івано-Франківську.
За 2016 рік відділом нагляду за додержанням вимог законодавства при призначенні (перерахунках) та виплаті пенсій перевірено 8224 пенсійних справи, в т.ч.:
– 2156 пенсійних справ новопризначених пенсій;
– 193 пенсійних справи, які взяті на облік (призначені в інших управліннях Пенсійного фонду України, або інших країнах СНД);
– 5875 пенсійних справ, за якими проведені перерахунки пенсій ( за журналами ф. 10, згідно поданих заяв);
Перевірено 6068 пенсійних справ масових перерахунків пенсій та правильність відкриття 2349 особових рахунків.
Перевірено правильність виплати пенсій та похоронних допомог за разовими дорученнями, виданими 2263 особам, в т.ч.:
- допомоги на поховання – 1760 особам;
- виплата недоотриманих пенсій у зв’язку зі смертю пенсіонера, в.т.ч. виїзд за кордон та інші доплати – 503 особам.
Розглянуто звернень громадян з питань пенсійного забезпечення:
- письмові звернення – 15;
- усні звернення – 58.
Перевірено:
- правильність виплати пенсій особам, які перебувають на повному державному утриманні – за 1543 особовими рахунками, а також своєчасність перерахунку коштів на рахунок Івано-Франківського геріатричного пансіонату;
- правильність проведення утримань з пенсій (аліментів) за 591 особовим рахунком.
Щомісячно проводилась синхронізація баз даних з управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську.
Відділ соціального обслуговування окремих категорій пільговиків проводить роботу щодо надання пільг людям з інвалідністю, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, сім'ям загиблих військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які брали участь в АТО, репресованим згідно діючого законодавства; проводить прийом документів від осіб стосовно надання статусу “Інвалід війни ”, “Учасник війни ”, “Член сім’ї померлого (загиблого) ”, “Ветеран праці ”, “Інвалід війни – ветеран ОУН-УПА”, “Учасник бойових дій – ветеран ОУН-УПА”, “Учасник війни-ветеран ОУН-УПА” та видає відповідно до статусу пільгові посвідчення, проїзні талони ветеранам війни; веде облік ветеранів війни, інвалідів та осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС для забезпечення санаторно-курортним лікуванням; забезпечує людей з інвалідністю, пенсіонерів, членів сімей загиблих військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які брали участь в АТО засобами реабілітації та пересування.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999 "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" направлено у МРЕО та ЛКК 223 інвалідів для визначення наявності у них медичних показань для забезпечення автомобілями на пільгових умовах.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 року №187 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення" забезпечено безкоштовно санаторно-курортними путівками 317 ветеранів війни та інвалідів, 38 реабілітованих та ветеранів ОУН-УПА до реабілітаційного центру ветеранів ОУН-УПА «Говерла», які перебували на обліку в департаменті соціальної політики.
Виплачено компенсації за невикористані путівки для санаторно-курортного лікування 94 людям з інвалідністю на суму 26580,00 грн.
Прийнято 1259 заяв на протезно-ортопедичне взуття та на технічні засоби реабілітації та видано 785 направлень в протезний цех на виготовлення протезних виробів (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів на верхні та нижні кінцівки, протези молочних залоз, ортопедичне взуття, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту) та заведено 1259 особових справ, які внесено до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.
Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 17.11.2006 р. № 423 “Про створення Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ)” внесено та відредаговано 1291 особову справу. Внесено в ЦБІ та зареєстровано 2556 індивідуальних програм реабілітації інвалідів.
Направлено 1568 повідомлень ветеранам війни щодо забезпечення їх путівкою та поновлення медичних довідок форми 070/о, зареєстровано 782 акти про відмову від путівок для санаторно – курортного лікування.
Видано 223 посвідчення ветеранам війни та праці.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"(із змінами) 135 особам встановлено та поновлено статус інваліда війни та видано 41 талон на проїзд по території України.
Видано 100 довідок на проїзд інвалідам загального захворювання та дітям-інвалідам до 18 років.
Проведено обстеження технічних умов стану житла та складено відповідні акти 37 учасникам АТО, які звернулися до департаменту соціальної політики ОДА за наданням матеріальної допомоги з обласного бюджету на поліпшення житлових умов.
Видано 69 довідок учасникам бойових дій про те, що департаментом соціальної політики не видавалось листів - талонів на пільговий проїзд по території України.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підготовлено документи до департаменту соціальної політики облдержадміністрації для видачі посвідчень і вкладок та видано 31 посвідчення і 21 вкладка до посвідчень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (із змінами) в 2016 році проведено нарахування та виплату:
- за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижчеоплачувану роботу, виплати підвищених стипендій та додаткових відпусток громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 159 особам на суму 358 629,00 грн.;
- щомісячної грошової допомоги на харчування 685 особам на суму 2 454 252,00 грн.;
- компенсацій за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення – 723особам на суму 159 550,00 грн.
Станом на 31.12.2016 року на реалізацію програми "Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" департаментом соціальної політики аптеці «Центорія» проведено відшкодування вартості безкоштовно відпущених ліків за рецептами лікарів лікувальних установ міста Івано-Франківська для амбулаторного лікування постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 11400,00 грн. та відшкодовано міській стоматологічній поліклініці на суму 24 692,94 грн. за проведення зубопротезування особам, віднесеним до І, ІІ, ІІІ категорій, а також постраждалим дітям.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 року № 261 "Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за звітний період прийнято 91 заяву для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та забезпечено путівками 70 осіб.
Крім того інформуємо, що в 2016 році проведено два засідання міської комісії з розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу ветерана ОУН-УПА, розглянуто два звернення та надано статус ветерана ОУН-УПА.
Підготовлено та проведено засідання комісії з розгляду питань проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир інвалідам війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р.№ 565 “Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право”. На комісії розглянуто та погоджено проведення капітального ремонту квартир двом інвалідам війни.
Працівниками відділу проводяться акти обстеження технічного стану житла учасників антитерористичної операції для надання матеріальної допомоги на покращення житлових умов проживання. У 2016 року обстежено 104квартири та складено акти обстеження.
Відділом постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо надання пільг і виплати компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранам війни, праці, інвалідам та дітям-інвалідам згідно діючого законодавства та видачі посвідчень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» відділ персоніфікованого обліку проводить реєстрацію осіб, які мають право на пільги та відшкодовує організаціям-надавачам послуг за надані послуги.
Станом на 01.01.2017 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 48464 особи, які мають право на пільги відповідно до чинного законодавства.
Протягом січня – грудня 2016 року:
- прийнято документи (щодо продовження статусу; зміни, що стосуються надання пільг, тощо) та сформовано особові справи 3717 пільговиків.
З 01.01.2016 року по 31.12.2016 року організації-надавачі житлово-комунальних послуг подали 1625 розрахунків для відшкодування витрат за надані окремим категоріям громадян пільги.
Відшкодовано організаціям-надавачам послуг за надані пільги, які відшкодовуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету за житлово-комунальні послуги на суму 35 млн. 187 тис. 57 грн.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 16.01.2015 року №1623-51 затверджено Програму соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Івано-Франківська на 2015 рік. Дію Програми продовжено на 2016 рік рішенням Івано-Франківської міської ради від 22.12.2015 року №16-2. Відповідно до Програми за рахунок коштів міського бюджету пільгами на житлово-комунальні послуги користуються такі категорії громадян:
- інваліди зору І-ої групи (50%);
- сім’ї військовослужбовців, які загинули в Афганістані (50%);
- ветерани ОУН-УПА (100%);
- громадяни, реабілітовані за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні»(50%);
- інваліди з дитинства І-ої групи (50%);
З 01.01.2016 року по 31.12.2016 року за рахунок коштів міського бюджету відшкодовано організаціям-надавачам послуг за надані пільги вказаним категоріям на загальну суму – 2 млн. 421,9 тис. грн., а саме:
- інвалідам зору І-ої групи – 544,75тис. грн.;
- cім’ям військовослужбовців, які загинули в Афганістані – 30,91тис. грн.;
- ветеранам ОУН-УПА – 162,24 тис. грн.
- громадянам, реабілітованим за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» - 1327,41 тис. грн.;
- інвалідам з дитинства І-ої групи – 356,63 тис. грн.
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 26.04.2016 року затверджено Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд електро- та автотранспортом на міських маршрутах загального користування у м. Івано-Франківську та спеціальних пасажирських перевезень до садово-городніх масивів на 2016 рік. На виконання Програми департаментом соціальної політики укладено угоди на відшкодування витрат з перевезення пільгових категорій громадян з коштів міського бюджету з:
- КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради;
- ПП Вакалюком Н.М.
Станом на 30.12.2016 року відшкодовано за надані послуги з перевезення пільгових категорій населення:
- 18029,6 тис. грн.. КП «Електроавтотранс» Івано-Франківської міської ради;
- 763,3 тис. грн. ПП Вакалюку Н.М.
Сформовано 72 звіти для фінансового управління щодо нарахування, фінансування та заборгованості по пільгах; 12 зведених звітів щодо нарахування, фінансування та заборгованості по пільгах із зазначенням кількості осіб, які скористалися такими пільгами (форма 6 –пільга) та 12 звітів щодо кількості осіб в розрізі категорій, які скористалися пільгами протягом звітного періоду (форма 4-пільга) - для ДСП ОДА; 12 звітів щодо чисельності осіб, які перебувають на обліку у ЄДАРП (Реєстр-Н).
В місті Івано-Франківську функціонує міський комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який є консультативно-дорадчим органом, утвореним при виконавчому комітеті міської ради з метою координації роботи, пов’язаної із створенням на території міста людям з інвалідністю ( у тому числі інвалідам зору та тим, які пересуваються у візках, а також дітям-інвалідам) та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд, спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-тротуарною мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації (в тому числі засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).
Міський комітет доступності проводить свою діяльність на основі взаємодії з структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності. На даний час в склад міського комітету доступності входять 11 представників громадських організацій (за згодою).
В 2016 році рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 04.02.2016 року №71 «Про забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури» затверджено Положення про міський комітет доступності та оновлено його склад.
В 2016 році проведено чотири засідання міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
Крім того, 15.04. 2016 року проведено зустріч міського голови Руслана Марцінківа з представниками громадських організацій інвалідів, 28.07. 2016року спільне засідання круглого столу представників структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та громадських організацій інвалідів.
При вирішенні питань, які стосуються забезпечення доступності людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення (встановленні пандусів, елементів благоустрою) до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради враховувалися пропозиції представників громадських організацій інвалідів, а саме:
- при розробленні Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Титульного списку на влаштування елементів благоустрою для забезпечення вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями на 2016 рік (передбачено 1 млн. грн..);
- при розробленні проекту «Балакучі автобуси»,- встановлення пристроїв зовнішнього звукового оповіщення напряму та номера маршруту в міських автобусах загального користування» в м. Івано-Франківську», підготовленого міською громадською організацією жінок-інвалідів «Біла тростина»;
- при виготовленні Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини проектних пропозицій щодо встановлення та реконструкції пандусів та ін.
В 2016 році:
- встановлено звуковий орієнтир при вході у поліклініку №1 у місці, яке рекомендували представники громадської організації жінок-інвалідів «Біла тростина»;
- виконано роботи з влаштування понижень тротуару на 30 пішохідних переходах;
- облаштовано 12 пандусів (заїздів) до під’їздів житлових будинків;
- встановлено пристрої зовнішнього звукового оповіщення напряму та номера маршруту в міських автобусах загального користування» в м. Івано-Франківську (обладнання встановлено в автобусах маршрутів 21,35,44);
- затверджено Програму розвитку мережі громадських вбиралень в м. Івано-Франківську на 2016-2018 роки;
- у департаменті соціальної політики забезпечено доступність людей з інвалідністю на візках та інших маломобільних груп населення до будівлі (встановлено пандус) та переобладнано туалет на І поверсі (вул. Грушевського, 29) відповідно до вимог чинних державних будівельних норм.
На виконання постанов Кабінету Міністрів України департаментом соціальної політики проводилась виплата одноразової грошової допомоги з коштів державного бюджету членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження та тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у зазначених акціях, а саме матері загиблого - Гурик І.М.:
2014 рік - в сумі 121800 грн.;
2015 рік - в сумі 121800 грн.;
2016 рік – в сумі 137800 грн.
В 2016 році виплачено кошти особам, які отримали:
- тяжкі тілесні ушкодження: 1 особі в сумі 198700 грн.;
- тілесні ушкодження середньої тяжкості: 5 особам в сумі 172250 грн.;
- легкі тілесні ушкодження: 1 особі в сумі 14500 грн.
В м. Івано-Франківську розпорядженням міського голови від 04.09.2014 року №330-р створено Координаційний комітет допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій та членам їх сімей. Координаційний комітет забезпечує в межах наявних можливостей надання матеріальної допомоги, оперативне розв’язання проблем, з якими звертаються члени сімей поранених та загиблих військовослужбовців, а також члени сімей мобілізованих військовослужбовців, що потребують особливої уваги чи перебувають в складних життєвих обставинах.
Відповідно до розпоряджень міського голови з коштів міського бюджету 23 родинам загиблих (померлих) учасників АТО виділено одноразову грошову допомогу в розмірі 100 000 грн. кожній на загальну суму 2 млн. 300 тис. грн. (в т.ч. 9 в 2016 році на суму 900 тис. грн.).
Відповідно до протоколів засідань Координаційного комітету допомоги учасникам АТО надано матеріальну допомогу 1450 учасникам АТО чи членам їх сімей (в т.ч.77 пораненим) на загальну суму 2 млн. 106 тис. 600 грн.
Протягом 2016 року надано матеріальну допомогу учасникам АТО, членам їх сімей та родинам загиблих учасників АТО на загальну суму 1 млн. 631 тис. 600 грн., а саме:
- 332 учасникам АТО та членам їх сімей на суму 381,6 тис. грн.;
- 9 пораненим в зоні АТО на суму 95 тис. грн.;
- 9 членам сімей загиблих на суму 900 тис. грн.;
- 11 членам сімей загиблих надано допомогу до роковин трагедії та на встановлення пам’ятників на суму 255 тис. грн.
Крім того, в 2016 році розпорядженнями міського голови надавалась допомога учасникам АТО та членам їх сімей з коштів міського бюджету:
- 9 учасникам АТО на реалізацію паломницького туру в сумі 30 тис. 960 грн.
- 92 інвалідам війни та пораненим з числа учасників АТО до дня незалежності України на суму 92 тис. грн. та до дня Покрови на суму 49 тис. грн.
Згідно розпоряджень міського голови профінансовано кошти в сумі 292 тис. 600 грн. на відпочинок 77 членів сімей учасників АТО в с. Генгорка Генічівського району, Херсонської області за проектом БО МБФ «Творча Криївка».
Розпорядженням міського голови від 08.04.2015 року №155-р у департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради створено міський інформаційний центр для учасників АТО та членів їх сімей.
Департаментом налагоджено тісну співпрацю всіх структур, які працюють в напрямку підтримки учасників, їх сімей та родин. Закріплені відповідальні особи у всіх департаментах, відділах та управліннях для обміну інформацією з метою постійного поновлення бази даних, сформовані соціальні паспорти, де визначені кожним учасником АТО чи представниками їхніх родин потреби. Особлива увага приділяється сім’ям загиблих щодо встановлення їм статусу, пільг та підтримки, а також пораненим учасникам АТО.
У департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 29, каб.10, тел.75-80-81) розпорядженням міського голови від 23.05.2016 року запроваджено роботу «Єдиного вікна» з надання пільг з оплати за житлово-комунальні послуги учасникам АТО та членам їх сімей.
Для відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг на оплату за житлово-комунальні послуги учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих в АТО та учасникам бойових дій в міському бюджеті на 2016 рік затверджено 5 млн. 100 тис. грн. з урахуванням змін (на 01.01.2016 року 2млн. 180 тис. грн. + 2 млн.180 тис. грн. додатково + 740 тис. грн.).
Відповідно до Положення про порядок звільнення учасників бойових дій АТО, членів їх сімей, членів сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції та учасників АТО, членів їх сімей – мешканців міста Івано-Франківська від сплати за житлово-комунальні послуги, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 16.01.2015 року №1620-51, дію якого продовжено на 2016 рік рішенням Івано-Франківської міської ради від 22.12.2015 року №17-2, пільги надаються в розмірі:
-учасникам АТО та членам їх сімей - 100 відсотків в межах норм споживання;
-членам сімей загиблих в АТО- 50 відсотків (при умові, коли не надаються пільги з державного бюджету-100 відсотків);
-учасникам бойових дій та членам їх сімей- 25 відсотків.
В Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків станом на 31.12.2016р. зареєстровано:
- 37 інвалідів війни з числа учасників АТО (пільги у розмірі 100% з коштів державного бюджету);
- 1286 учасників бойових дій з числа учасників АТО (пільги у розмірі 75% з коштів державного бюджету та 25% з коштів м