Відділ економічного аналізу та стратегічного планування
Здійснення контролю в межах своєї компетенції за виконанням соціально-економічних програм
Результати економічного і соціального розвитку території міської ради, виконання пріоритетних завдань за 2014 рік, а також моніторинг виконання міських цільових програм за 2014 рік проаналізовано та відображено в рішенні міської ради від 26.03.2015р. №1704-53 «Про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська за 2014 рік». Стан економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська за І півріччя 2015 року висвітлено в рішенні виконавчого комітету міської ради від 20.08.2015р. №459. Також інформації про економічний і соціальний розвиток міста та виконання пріоритетних завдань діяльності виконавчого комітету щомісяця надаються в Департамент економіки ОДА.
Крім того, надано в ОДА ряд інформацій стосовно розвитку території міської ради на виконання урядових програм та угод, регіональних програм:
- Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року;
- Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою;
- Плану заходів з виконання завдань, передбачених Законом України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки»;
Підготовлено та надано інформацію на запит журналу Forbes про економічний і соціальний розвиток міста за 2013-2014 роки, а також про інноваційні проекти, які запроваджені в м. Івано-Франківську. 12 червня 2015 року журналом Forbes оприлюднено рейтинг найкращих міст для бізнесу, де все ще комфортно розвивати підприємства і починати свою справу. Івано-Франківськ посів 9 місце у рейтингу.
Підготовлено лист народному депутату України Матвієнку А.С. про досягнення м.Івано-Франківська в контексті економіки, інтеграції та пропагування європейських цінностей.
Інформації про економічні досягнення та перспективи розвитку міста ввійшли до інформаційно-презентаційних видань про Івано-Франківськ. Крім того, підготовлено ряд презентацій про економічний потенціал та інвестиційні можливості Івано-Франківська, які були представлені на зустрічах з іноземними делегаціями, на різнотематичних конференціях, семінарах в різних містах України, Польщі, а також на засіданнях Дорадчої ради і Ради підприємців. Підготовлено інформацію про соціально-економічний розвиток міста, яка ввійшла до соціально-економічного паспорту міста Івано-Франківська. Інформація про кращі практики, впроваджені управлінням впродовж 2013-2014 року,ввійшла до буклету про кращі практики органів місцевого самоврядування.
Проаналізовано та підготовлено ряд інформацій про зовнішньоекономічну діяльність івано-франківських підприємств у порівнянні з регіоном та Україною, інвестиційну діяльність у місті в порівнянні з окремими обласними центрами, про ринок праці за 2014 рік та рівень освіти по Україні, Івано-Франківській області, Івано-Франківську тощо.
Здійснення економічного прогнозування, координації та регулювання соціально-економічного розвитку міста, проведення єдиної державної економічної політики на території міської ради. Розробка щорічного проекту програми економічного і соціального розвитку міста, яка є основою для складання проекту бюджету міста
За результатами виконання міського бюджету за І квартал, 10 місяців 2015 року розроблено очікувані показники у 2015 році, які подано міському голові та голові постійної депутатської комісії з питань планування фінансування, цін та бюджету Р.Онуфрієву.
Для приведення нормативних актів міської ради у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014р. №71-VІІІ відділом розроблено і міською радою прийнято ряд рішень, які визначають механізм справляння, розміри, порядок обчислення та сплати до міського бюджету податку на майно:
1) від 16.01.2015р. №1610-51»Про встановлення місцевих податків і зборів та ставки акцизного податку на території м.Івано-Франківська»;
2) від 19.02.2015р. №1642-52 «Про затвердження положення про податок на майно».
Крім того, враховуючи звернення підприємств, організацій, установ підготовлено та прийнято міською радою ряд рішень щодо надання пільг, зокрема: 1) від 16.01.2015р. №1611-51 «Про звільнення від сплати земельного податку в 2015 році»; 2) від 19.02.2015р. №1643-52 «Про внесення змін до рішення міської ради від 16.01.2015р. №1611-51 «Про звільнення від сплати земельного податку в 2015 році»;3) від 24.02.2015р. №1693-52 «Про надання пільг зі сплати земельного податку»; 4) від 19.05.2015р. №1732-54 «Про звільнення від сплати земельного податку»; 5) від 16.01.2015р. №1612-51 «Про надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території м.Івано-Франківська»; 6) від 19.02.2015р. №1644-52 «Про внесення змін до рішення міської ради від 16.01.2015р. №1612-51 «Про надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території м.Івано-Франківська».
Відповідно до чинного законодавства про регуляторну політику, Податкового кодексу України відділом розроблено проекти рішень про встановлення з 01.01.2016 року ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Івано-Франківська із врахуванням зональності міста та про надання пільг з даного виду податку починаючи з 01.01.2016 року, які затверджені рішеннями сесії міської ради (від 13.07.2015р. №1789-55/1 «Про внесення змін до рішень міської ради від 16.01.2015р. №1610-51 та від 19.02.2015р. №1642-52»; від 13.07.2015р. №1790-55/1 «Про надання пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території м.Івано-Франківська»).
Прийняття даних рішень сприятиме зменшенню податкового навантаження на підприємства, установи, організації комунальної власності, неприбуткові історико-просвітницькі товариства тощо, а також забезпечить соціальний захист певних категорій платників податків.
Здійснюється щомісячний аналіз надходжень податку на доходи фізичних осіб та податку на нерухоме майно, єдиного податку. Проведено розширений аналіз надходжень податку на доходи фізичних осіб за 2014 рік, а також про сплату ПДФО Івано-Франківськими державними університетами.
У зв’язку з ситуацією, що виникла з приводу подання суб’єктами господарювання реєстраційної картки за формою 4 у Реєстраційну службу, підготовлено лист від виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Міністру юстиції України П.Петренку з проханням продовжити термін здачі вищезгаданої форми. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» юридичним особам продовжено термін подачі державному реєстратору відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи до 10 місяців.
Підготовлено лист-звернення до народних депутатів України від Івано-Франківської області щодо пропонованих Урядом змін до Податкового та Бюджетного кодексів під час бюджетного процесу.
Визначення цілей та пріоритетів розвитку економіки, її галузевої структури. Участь у розробці стратегічного плану економічного розвитку міста та сіл, що входять до Івано-Франківської міської ради, проведення моніторингу реалізації стратегічних цілей. Розробка пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку міста на середньострокову перспективу.
Основні завдання Стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки, які реалізовуються в 2015 році, враховані у Програмі економічного і соціального розвитку міста на 2015 рік. Підготовлено звіт про виконання Стратегічного плану за 2014 рік, який розміщено на офіційній сторінці міста в розділі «Економіка та інвестиції».
На основі поданої анкети місто Івано-Франківськ стало містом-партнером українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). У червні 2015 року відбулась перша зустріч міського голови Івано-Франківська, представників виконавчого комітету міської ради з представниками Федерації канадських муніципалітетів та Проекту ПРОМІС. 18 грудня відбулось підписання Меморандуму про співпрацю, якийвизначає зміст і умови співпраці між Федерацією канадських муніципалітетів та Івано-Франківською міською радою. У грудні 2015 року взято участь у першій навчальній сесії для представників органів місцевого самоврядування Івано-Франківської та Полтавської областей, організованій Проектом ПРОМІС. В рамках цього проекту буде розроблено новий Стратегічний план розвитку міста.
Крім того, сформовано стратегічні цілі та завдання розвитку міста на 2016-2020 роки з врахуванням пропозицій структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.
Моніторинг виконання державних та міських цільових програм.
Щоквартально проводиться моніторинг виконання міських цільових програм. Інформація про кількість діючих міських програм, про стан їх виконання та фінансування подається в ОДА та міському голові.
Здійснюється перевірка на відповідність Порядку розробки міських цільових програм та ведеться реєстр всіх програм, розроблених структурними підрозділами.
Аналіз основних соціально-економічних показників розвитку території міської ради та надання інформації рейтинговим агентствам і потенційним інвесторам.
Щомісячно проводиться аналіз основних соціально-економічних показників розвитку міста, стану виконання Програми економічного і соціального розвитку міста. Інформація надається в ОДА.
Постійно проводиться порівняльний аналіз основних показників соціально-економічного розвитку обласних центрів Західного регіону.
В рамках проведення процедури оновлення кредитного рейтингу міста Івано-Франківська постійно надається інформація про розвиток міста рейтинговому агентству «Кредит-Рейтинг».
Спільно з ТОВ «Кредит-рейтинг» розроблено інвестиційний паспорт міста Івано-Франківська. А також рейтинговим агентством визначено рейтинг інвестиційної привабливості міста Івано-Франківська та присвоєно високий рівень інвестиційної привабливості «uaINV4» за Національною шкалою.
Аналіз виконання програми капіталовкладень на території міської ради в частині фінансування будівництва об’єктів виробничого та невиробничого призначення за рахунок бюджетних коштів. Аналіз використання та надання пропозицій щодо розподілу коштів бюджету розвитку міста
Розроблено та надано в ОДА прогнозні показники обсягів введення в експлуатацію житла на території Івано-Франківської міської ради на 2015 рік. Сформовано план-графік введення в експлуатацію житла на території Івано-Франківської міської ради у 2015 році.
Підготовлено лист голові обласної державної адміністрації Гончаруку О.Р. щодо включення в загальний перелік проектів та програм – переможців Всеукраїнського конкурсу для отримання субвенції з державного бюджету проектів: «Організація збору небезпечних відходів в процесі сортування твердих побутових відходів в місті Івано-Франківськ» та «Реконструкція будівлі народного дому «Княгинин».
Підготовлено інвестиційні проекти та відповідні пакети документів до них для участі у регіональному конкурсі інвестиційних програм, які можуть фінансуватися у 2015-2016 роках за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Дані проекти зареєстровано на он-лайн платформі Мінрегіонбуду.
Узагальнено інформацію про перелік доріг (вулиць), поточний та капітальний ремонт яких проводиться та ще буде проводитись у 2015 році.
Підготовлено лист Прем’єр-міністру України Яценюку А.П. щодо вирішення питання будівництва магістральної автодороги вул. В.Івасюка – р.Бистриця Солотвинська (міст) – с.Клузів – Галицьке шосе».
Щоквартально проводиться:
- моніторинг введення в експлуатацію об’єктів житлової та соціальної сфери підприємствами різних форм власності;
- аналіз виконання програми капіталовкладень за рахунок бюджетних коштів;
- моніторинг стану будівництва об’єктів невиробничого призначення.
Щомісячно проводиться аналіз обсягу виконаних будівельних робіт підприємствами Івано-Франківської міської ради.
Участь у проектах міжнародної технічної допомоги
- «Inter-Urban - транскордонна база даних індикаторів моніторингу процесу сталого розвитку на територіях м.Бая-Маре (Румунія) та м.Івано-Франківськ»;
- «Східноєвропейські перлини: створення та просування продуктів міського культурного туризму в транскордонному просторі»;
- «Український самоврядно-громадський стандарт»;
- «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).
Підготовка висновків, проектів рішення виконавчого комітету та сесії міської ради щодо виділення коштів з резервного фонду міського бюджету
Відповідно до звернень мешканців міста та відповідних висновків управління цивільного захисту і надзвичайних ситуацій та фінансового управління підготовлено три рішення МВК «Про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету».
Взаємодія з іншими відділами, управліннями, структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадськими організаціями, тощо з питань економічного розвитку міста
Взято участь у підготовці акції вшанування лідерів економічного прогресу «Тріумф – 2014».
Взято участь у роботі тендерного комітету.
Підготовлено листи Генеральному директору ДК «Укроборонпром» щодо діяльності Державного підприємства «Виробниче об’єднання «Карпати».
Відділ промисловості та розвитку підприємництва
Сприяння діяльності промислових підприємств міста.
Протягом року проводився постійний моніторинг та сприяння структурній перебудові підприємств міста з метою підвищення ефективного використання виробничих потужностей, впровадження нових матеріало- і енергозберігаючих технологій, які забезпечують випуск конкурентноздатної продукції. Здійснювалася інформаційно-промоційна робота з метою популяризації промислового потенціалу та проводився постійний аналіз діяльності підприємств задля збільшення обсягів промислового виробництва та робіт. Дієвим інструментом співпраці відділу та бізнесу є робота Дорадчої ради при міському голові та Ради підприємців.
Відділ промисловості та розвитку підприємництва постійно здійснює аналіз діяльності промислових підприємств основного кола. На основі даних ГУС у м.Івано-Франківську щомісяця, щокварталу здійснювався порівняльний аналіз обсягів реалізації продукції в розрізі по галузях промисловості та по підприємствах. Також періодично проводиться опитування керівників підприємств щодо діючого стану справ на підприємствах, проблемних питань та щодо прогнозів обсягів виробництва.
Особливу увагу приділяється контролю стану справ на підприємствах, які опинилися у скрутному фінансово-господарському становищі. З метою своєчасного реагування запроваджено щотижневе проведення опитування у телефонному режимі з керівників таких підприємств. Розробляються та надаються пропозиції, вживаються заходи для вирівнювання ситуації, щодо шляхів забезпечення погашення заборгованостей до бюджетів усіх рівнів та виходу підприємств на ефективний рівень роботи. Протягом року проводився контроль за виконання заходів, передбачених планом санації ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод».
Здійснено сприяння підприємствам машинобудівної галузі міста в частині отримання замовлень. Надіслано звернення до Прем’єр-міністра України А.Яценюка з метою загострити увагу керівництва міністерств на сприяння діяльності та надання підтримки вітчизняним товаровиробникам, у тому числі місцевим підприємствам машинобудівної галузі, таким як ПАТ «Івано-Франківський арматурний завод», в отриманні замовлень від об’єктів енергетики та промисловості України. Неодноразово було надіслано листи керівництву ДП «Укроборонпром» з проханням надати ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» замовлення для забезпечення потреб військових формувань в зоні АТО. Як результат, підприємство залучено до налагодження спільного виробництва в оборонно-промисловій галузі в рамках співпраці з польською компанією «LUBAWA S.A.».
На основі рішення виконавчого комітету міської ради «Про підсумки роботи промислових підприємств міста у 2014 році» і проведеного комплексного аналізу показників діяльності підприємств основного кола подано пропозиції щодо можливості нарощення обсягів виробництва та реалізації продукції у 2015 році в умовах ускладнення політичної та економічної ситуації.
Здійснюється постійна співпраця з Дорадчою радою при міському голові. Протягом року засідання відбувалися щоквартально. Зокрема у 1 кв. засідання Дорадчої ради відбулося за участі представників Івано-Франківської митниці, ДПІ в м.Івано-Франківську, обговорено питання імпорту сировини через кордон, надано роз’яснення згідно норм чинного митного, податкового законодавства, а також розглянуто підсумки роботи промислових підприємств за 2014 рік.. Під час спільного засідання з Радою підприємців в травні за участі представників Івано-Франківського військового комісаріату обговорено питання проведення мобілізаційних заходів по місту, як наслідок, високу плинність кадрів на підприємствах та нестачу кваліфікованих працівників. Протягом звітного періоду відділом було забезпечено активну та ефективну роботу Ради підприємців при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради. Організовано та проведено 7 засідань.
Промислові підприємства та підприємці міста постійно залучаються до участі у виставково-ярмаркових заходах, як у місті, так і за кордоном. Заходи проводяться з метою популяризації місцевої продукції та сприяння товаровиробникам в реалізації продукції.
У квітні 2015р. місцеві товаровиробники взяли участь у щорічній традиційній передсвятковій ярмарці «Великодній кошик» на площі Ринок у Івано-Франківську та акції «Купуємо івано-франківське – даємо роботу іванофранківцям», яка була організована у супермаркеті «Велмарт» 9-10 квітня й також була приурочена до Великодніх свят, та 7-8 травня поточного року в акції приуроченій до відзначення Дня міста.
Взято участь в організації та проведенні традиційної акції «Тріумф – 2014» у березні поточного року, метою якої є вшанування лідерів економічного розвитку міста. 27 березня проведено церемонію вручення нагород «Тріумф - 2014», в якій взяли участь керівники та представники трудових колективів підприємств - переможців: ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», ПАТ «Будівельні матеріали», НВФ «Елітфіто», ПАТ ВТКФ «Ласощі», ПП «Реклама-Центр», УВП Українське товариство глухих УТОГ, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та інші.
Обсяг реалізованої промислової продукції за 10 місяців 2015 року в м.Івано-Франківську склав 7184,2 млн.грн. (проти 3261,8 млн.грн. за 10 м. 2014р.), що у 2,2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (у фактичних цінах). З врахуванням індексу цін виробників у січні-жовтні 2015 р. до аналогічного періоду 2014р. (138,4%) темпи росту обсягів реалізації складають – 159%. Збільшення обсягів реалізації відбулося за рахунок розширення діючих, освоєння підприємствами нових ринків збуту, а також завдяки впровадженню у виробництво інноваційної складової.
Сприяння поширенню інформаційних матеріалів про проведення тендерів і конкурсів з питань, що належать до сфери економічної, виробничої та господарської діяльності промислових підприємств.
Відділом здійснюється інформаційна підтримка промислових підприємств міста щодо участі у тендерних закупівлях, зокрема щодо дати проведення конкурсних торгів, терміну подачі та вимог заповнення заявки учасника, технічних вимог до предмету тендерних закупівель, пакету необхідних документів тощо.
Координація роботи з питань залучення інвестицій, супровід інвестиційних проектів. Створення позитивного іміджу промислових підприємств через співпрацю з представниками торгово-промислових палат, торгово-економічних місій посольств зарубіжних країн та посольствах України за кордоном. Участь у розробці і здійсненні заходів щодо залучення інвестицій в економіку міста, внесення в установленому порядку до відповідних органів пропозицій щодо заохочення інвестиційної діяльності для розвитку економічного потенціалу міста.
Проводиться постійний супровід та сприяння в роботі таких підприємств з іноземними інвестиціями, як ТОВ «Електролюкс Україна», ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» та ДП ВО «Карпати» (проект Делфі).
Опрацьовано питання можливої процедури розірвання земельних відносин із ЗАТ «Прикарпатжитлобуд» внаслідок занедбаності земель, які перебувають у користуванні підприємства.
Здійснено вивчення можливих шляхів відчуження земельної ділянки, яка перебуває у використанні ТОВ з ІІ «Спілловер.Шкіряний завод». Підприємство вже довший час не здійснює господарської діяльності, визнано банкрутом, Івано-Франківську філію вищезазначеного підприємства ліквідовано. Надіслано запити до ДПІ у м.Івано-Франківську щодо суми заборгованості підприємства по сплаті податку за землю та пропозицій щодо її погашення, а також до юридичного відділу виконавчого комітету міської ради з проханням надати роз’яснення стосовно вирішення питання в рамках чинного законодавства. Робота в даному напрямі продовжується.
Забезпечення обміну інформацією про комерційні запити та пропозиції здійснюється шляхом розповсюдження буклету «Діловий Івано-Франківськ», проведення промоційних акцій, які передбачають детальне ознайомлення споживачів та потенційних комерційних агентів з напрямками виробничої діяльності промислового комплексу міста, презентації можливостей підприємств у форматі виставки – продажу продукції, послуг, а також шляхом забезпечення участі підприємств міста у міжнародних виставках. Для прикладу, у травні 2015 року промислові підприємства міста взяли участь у виставці-ярмарку органічної продукції ЕКОГАЛА у м. Жешув, Республіка Польща, де мали змогу представити свою продукцію, ознайомитися з інноваційними видами органічних продуктів польських товаровиробників та перейняти досвід з їх виробництва. Під час поїздки було проведено двосторонні зустрічі з представниками польського бізнесу. На виставці було презентовано продукцію ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат», а саме різновиди сушки та цукрового печива, ТОВ «Івано-Франківськторф» - органічні суміші для рослинництва, а також натуральні рослинні олії для здорового харчування представника малого бізнесу Івано-Франківська – ПП НВФ «Елітфіто». У жовтні 2015 року офіційна делегація з Івано-Франківська у складі представників виконавчого комітету та керівників окремих підприємств взяли участь у Конгресі ініціатив Східної Європи, м.Люблін, Республіка Польща, учасниками якого були представники бізнесових кіл 17 країн Європи. Такі зустрічі є надзвичайно ефективними, сприяють налагодженню міжнародного ділового партнерства та передбачають розвиток відносин між країнами, перш за все, у економічній та культурній сферах.
Для налагодження контактів місцевих товаровиробників з потенційними інвесторами зарубіжжя працівниками відділу постійно проводиться огляд профільних сайтів. Інформація економічного спрямування постійно розсилається керівникам промислових підприємств міста.
В рамках налагодження співпраці з представниками бізнесу Литви у квітні поточного року було надано перелік потенційних експортерів продукції до Литви з числа промислових підприємств міста з детальним описом видів продукції та контактів виробників. З метою покращення рекламно-маркетингової політики, створено інформаційний сайт переліку продукції місцевих товаровиробників – Lokalproducts.if.ua- який призначений для широкого промоціювання Івано-Франківської продукції, як в Україні так і за кордоном.
Організація та здійснення контролю за виконанням соціально-економічних міських програм.
Щоквартально проводився моніторинг виконання цільових програм в межах компетенції відділу, зокрема, Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська на 2015 рік, Комплексної програми інвестиційної діяльності на 2013-2015рр. та ін.
Надання організаційної підтримки промисловим підприємствам в
реалізації продукції через розширення фірмової торгівлі.
Здійснюється постійне сприяння діяльності підприємств харчопереробної галузі міста для збільшення обсягів продажу товарів місцевого виробництва в торговій мережі. Значна частина соціально значущих продовольчих товарів в асортименті, яка виробляється на підприємствах харчової промисловості міста, широко представлена в супермаркетах та інших торгівельних закладах. Для проведення аналізу наявності продукції місцевих товаровиробників постійно проводиться обстеження супермаркетів міста.
Відділом спільно з управлінням торгівлі організовано проведення таких виставково-ярмаркових заходів:
- в квітні 2015 року на площі Ринок проведено ярмарок «Великодній кошик», в заході взяли участь понад 110 суб’єктів господарювання;
- в рамках заходів з відзначення Дня міста (7-8 травня 2015р.) проведено акцію «Купуємо івано-франківське - даємо роботу іванофранківцям» в супермаркетах міста.
Відділ постійно здійснює сприяння забезпеченню функціонування та розширення мережі фірмової торгівлі місцевих виробників. Зокрема, визначення місць під малі архітектурні форми для здійснення торгівлі на території міста відбувається з врахуванням інтересів та пропозицій місцевих товаровиробників, на засіданнях Дорадчої ради при міському голові періодично обговорюються шляхи покращення умов для здійснення торгівлі.
Сприяння місцевим виробникам також передбачено Стратегічним планом підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки та міськими цільовими програмами. Як результат, в місті функціонують близько сотні об’єктів фірмової торгівлі.
Протягом звітного періоду відділом було забезпечено активну та ефективну роботу Ради підприємців при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради. Організовано та проведено 3 засідання.
Аналіз тенденцій розвитку підприємництва в місті та розробка пропозицій і механізмів підтримки підприємництва.
Постійно проводиться піврічний аналіз виконання заходів Програми підтримки малого підприємництва в м. Івано-Франківську на 2015-2016 роки.
Протягом звітного періоду проводився аналіз основних показників та тенденцій розвитку малого підприємництва в місті.
Координація діяльності з реалізації регуляторної політики у сфері господарської діяльності.
Відповідно до законодавства про державну регуляторну політику протягом 2015 року відділом забезпечено здійснення регуляторних процедур, а саме:
1) планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів (затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, внесення змін до плану);
2) підготовка проектів регуляторних актів та аналізів регуляторного впливу;
3) опублікування оголошень про оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу з метою одержання зауважень та пропозицій;
4)проведення відкритих громадських обговорень (у разі потреби);
погодження проектів регуляторних актів з Державною регуляторною службою України;
5) підготовка звітів про результати базових та повторних відстежень результативності регуляторних актів;
6) прийняття регуляторних актів;
7) оприлюднення прийнятих регуляторних актів.
З метою внесення змін до плану діяльності виконавчого комітету міської ради з підготовки регуляторних актів на 2015р., затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради 11.12.2014 року №627, підготовлено 2 розпорядження міського голови.
Зміни до плану діяльності виконавчого комітету міської ради з розробки проектів регуляторних актів, проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу регуляторних актів, звіти про відстеження результативності регуляторних актів, інформація про здійснення регуляторної діяльності розміщувались на офіційній сторінці виконавчого комітету міської ради в мережі Інтернет. Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізів їх регуляторного впливу публікувались в газеті «Західний кур’єр».
Відповідно до плану-графіка проведено відстеження результативності регуляторних актів.
За результатами проведених заходів було забезпечено дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» структурними підрозділами виконавчого комітету.
Організовано та проведено 5 відкритих громадських обговорень (у формі засідань круглих столів), на яких обговорювалися проекти регуляторних актів. За результатами організованих заходів забезпечено надання зацікавленими сторонами та розробниками пропозицій і зауважень.
Постійно здійснюється погодження проектів регуляторних актів – рішень міської ради в Державній регуляторній службі України.
Взаємодія з іншими відділами, управліннями, структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадськими організаціями, суб’єктами підприємницької діяльності тощо з питань розвитку та підтримки підприємництва
Здійснювалась постійна співпраця з громадськими організаціями, структурами підтримки бізнесу, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності з питань розвитку та підтримки бізнесу, вирішення актуальних проблем місцевого підприємництва.
Забезпечено підготовку інформації на різноманітні запити у встановлені терміни та в повному обсязі, проводилась робота з поточною кореспонденцією.
Інформування суб’єктів підприємництва та осіб, які бажають започаткувати власну справу, з питань здійснення підприємницької діяльності та щодо об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва.
На офіційній веб-сторінці міста постійно висвітлюється інформація, що стосуються здійснення підприємницької діяльності: виставково-ярмаркові заходи, події, що впливають на підприємницьке середовище, аналіз діяльності підприємницького сектору міста, зміни в діючому законодавстві, об’єкти бізнес-інфраструктури міста, комерційні пропозиції тощо.
Також здійснюється розсилка актуальної інформації шляхом використання електронної пошти членам Ради підприємців.
Розробка проектів регуляторних актів та інших нормативно-правових документів, що стосуються підтримки та розвитку підприємництва.
Розроблено рішення:
Виконавчого комітету міської ради від 10.12.2015р. № 697 «Про план діяльності виконавчого комітету міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік»
Розробка та впровадження проектів і заходів, спрямованих на створення сприятливого бізнес-клімату в місті та активізацію підприємницької діяльності.
Відділом п остійно проводиться співпраця щодо надання послуг з інформаційно-консультаційного та ресурсного обслуговування потенційних та діючих суб’єктів підприємницької діяльності м. Івано-Франківська у Центрі розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» між Управлінням економічного та інтеграційного розвитку та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.
Відділ енергозбереження та екології
Основні завдання та напрями роботи відділу визначені нормативними актами у галузі енергозбереження, охорони навколишнього природного середовища та діяльності органів місцевого самоврядування, положенням про відділ, Програмою економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківська на 2015 рік Стратегічним планом підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку міста Івано-Франківська на 2011-2015 роки.
Головні напрями і заходи місцевої політики щодо забезпечення сталого енергоощадного розвитку м.Івано-Франківська визначені Концепцією енергозбереження міста та «Програмою сталого енергетичного розвитку м. Івано-Франківська на період до 2020р.».
Природоохоронні заходи на території міської ради здійснюються відповідно до Програми охорони навколишнього природного середовища м.Івано-Франківська на період до 2015 року.
Реалізація проекту НЕФКО
За сприяння відділу здійснюється реалізація заходів проекту «Вуличне освітлення в м. Івано-Франківську». Проект передбачає забезпечити щорічне зменшення споживання електричної енергії ДПЕМЗО «Міськсвітло» на 628 тис. кВт-год., що дозволить зекономити близько 620 тис.грн. Крім того, на 370 тис.грн. зменшаться витрати на технічне обслуговування електричних мереж підприємства.
Викиди СО2 зменшаться на 500 т/рік, SO2 – на 4 т/р, NOx – на 2,3 т/р.
Завдяки реалізації проекту покращиться освітлення вулиць м.Івано-Франківська, що буде сприяти підвищенню туристичної привабливості міста, покращенню криміногенної обстановки, зменшенню аварійності на дорогах та ін.
У рамках проекту підготовлено і проведено процедури відкритих торгів, в результаті яких управлінням здійснено закупівлю 1349 світлодіодних світильників на суму 2523,7 тис. грн., 2264 кронштейнів для кріплення світильників на суму 475,6тис. грн., 36 декоративних освітлювальних опор на суму 385,0 тис. грн., автомобільного телескопічного підіймача для монтажних і ремонтних робіт вартістю 1098,0 грн.
Згідно з укладеними угодами ДПЕМЗО «Міськсвітло» виконано роботи з реконструкції мереж зовнішнього освітлення у 3 района