Основні засади діяльності відділу
Відділ внутрішньої політики - структурний підрозділ виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядковується міському голові та виконавчому комітету. Координував і спрямовував роботу відділу секретар міської ради. До складу відділу входять: начальник відділу, заступник начальника відділу та 1 головний спеціаліст. Кожен з працівників відділу має чітко визначені посадові обов’язки, передбачена ієрархічна взаємозамінність.
Відділ адмініструє виконання чинного законодавства в сфері діяльності неурядових та релігійних організацій, зокрема: статті 10, 36 та 39 Конституції України, Законів України «Про громадські об’єднання», «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про політичні партії в Україні», інших нормативно-правових актів центральних та місцевих органів влади.
Основні напрями роботи відділу:
здійсненні заходів із запобігання проявів міжетнічної та расової ворожнечі на території міста;
Суб’єкти співпраці відділу
Станом на 1 січня 2015 року, в місті діють 19 церков та релігійних напрямків, до яких входять 106 релігійних організацій (релігійні громади, єпархіальні управління, монастирі, місії, духовні навчальні заклади, профільні видавництва), зареєстровано 108 місцевих організацій політичних партій та 326 громадських організацій, частина з яких відіграє вагому роль в суспільно-політичному та соціально-культурному житті нашого міста.
Основні заходи, проведені відділом у 2014 році
З метою консолідації суспільства, підвищення громадянської свідомості, збереження історичної пам’яті та національно-культурних традицій у 2014 році відділом проводилася робота щодо організації, координації та проведення загальноміських заходів (державних, релігійних свят та заходів місцевого значення), а саме:
- відзначення річниць з днів народження та вшанування пам’яті (річниць загибелі) визначних постатей державотворення – Степана Бандери, Тараса Шевченка, В’ячеслава Чорновола, Олекси Гірника, Євгена Коновальця; Степана Ленкавського, І.Я.Франка та ін.;
- відзначення визначних подій в історії нашої держави та краю – Дня Злуки (Соборності України), річниць створення ОУН, бою під Крутами; виведення військ з Республіки Афганістан; перемоги у II світовій війні, прийняття Декларації про державний суверенітет України, Незалежності України; Дня Героїв; Дня Конституції; проголошення Акту відновлення Української Державності у Львові 30 червня 1941р.; Дня Державного Прапора; створення УПА, Дня створення ЗУНР;
- вшанування пам’яті жертв трагедій українського народу - річниць Чорнобильської трагедії; Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні; вшанування пам’яті жертв політичних репресій; загибелі молодих націоналістів 17 листопада 1943 року (вул.Страчених націоналістів), День пам'яті жертв голодомору, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, загиблих у зоні проведення АТО українських військових та всіх борців
за волю і незалежність України;
- духовні заходи - відзначення Богоявлення Господнього (Водосвяття); екуменічної Хресної ходи в час Великого посту; Дня Святої Трійці (Зелені свята); Загальноміської Хресної ходи та молебню до Пресвятої Богородиці за мир в Україні Покрови Пресвятої Богородиці, підтримка проведення в місті міжнародної акції «Міста за життя - міста проти смертної кари», молитовної акції «Живий хрест», загальноміської молитви на Вервиці за мир, спокій та єдність в Україні.
- З ініціативи Спілки Християнського відродження та за підтримки виконавчого комітету міської ради кожного місяця проводились «Духовні майдани» (екуменічні молебні до Пресвятої Богородиці за участю представників духовенства та вірних традиційних християнських конфесій), що сприяють налагодженню конструктивного діалогу між представниками різних конфесій міста.
Проведення усіх заходів анонсувалось та висвітлювалось через офіційний веб-сайт міста Івано-Франківська, на якому протягом 2014 року відділом розміщено 59 повідомлень в рубриці «Анонси» та 61 повідомлення в рубриці «Новини».
Працівники відділу беруть участь та організовують методичний супровід заходів, що проводять політичні партії та громадські організації; згідно з поданими заявками, їх у 2014 році було 166. Так, політичними партіями, кандидатами у Президенти та народні депутати України проведено 26, народними депутатами України та депутатми міської ради – 4, громадськими організаціями та представниками громадськості – 110, релігійними організаціями – 9 громадськими об’єднаннями нацменшин – 1, установами та організаціями – 16 заходів.
За сприяння відділу організовано відкриття та освячення інформаційних дошок видатним постатям, життя та діяльність яких були пов’язані з нашим містом, а саме: Костю Воєводці, Дарії Цвєк, Степану Ковалю, Ірині Маланюк, Василю Пашницькому, Мирославу Думанському, Фотію Володимирському, Ярославу Дорошенку, Миколі Більчуку, Лідії Дмитрів, Петрові Безпальку.
На виконання Доручення Прем’єр-міністра України А.Яценюка за результатами зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 3 жовтня 2014 року відділом внутрішньої політики розроблено План заходів із запобігання загострення міжконфесійних відносин на території м.Івано-Франківська на 2014-2015 роки та вживаються заходи на виконання його завдань.
Починаючи з квітня 2014 року, представники, духовенства, національно-культурних товариств, політичних партій та громадськості міста були залучені до співпраці з представництвом місії ОБСЄ, яка перебуває в Івано-Франківську.
Відділ внутрішньої політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в межах компетенції сприяв представництву місії ОБСЄ у їхній
роботі, зокрема - налагодженню взаємодії з представниками національно-культурних товариств, політичних партій, громадськості та духовенства традиційних християнських конфесій.
Представники національно-культурних товариств та громадськості залучаються до участі у пленарних засіданнях сесій Івано-Франківської міської ради, а також до участі в урочистих заходах на відзначення загальнодержавних, міських свят, визначних подій тощо. Відділом внутрішньої політики надається методична допомога об’єднанням громадян та національно-культурним товариствам під час проведення ними масових заходів, розглядаються звернення громадян, які належать до національних меншин.
У відділі діє система моніторингу інформації, суспільно-політичних та релігійних акцій на території міста та діяльності громадських і політичних
організацій, застосовується принцип оперативності, змістовності та доцільності щодо кількісних і якісних показників, інформування через сайт міста.
Сприяння діяльності неурядових організацій (НУО)
Відділ координує діяльність виконавчої влади щодо підтримки об'єднань громадян в створенні належних умов для праці шляхом: сприяння у доступі до керівництва та отриманні необхідної інформації, консультації в написанні звернень до місцевих та центральних органів влади щодо вирішення організаційних та інших проблем; надання транспорту для участі делегацій міста в урочистостях, що проводяться за межами Івано-Франківська; матеріальний, організаційний та координаційний супровід при проведенні масових заходів. Працівники відділу здійснюють консультаційну допомогу у створенні та діяльності НУО, організаційну та інформаційну підтримку суспільно-масових та історико-культурних акцій та заходів, що проводяться об'єднаннями громадян, іншу посильну ресурсну допомогу.
Крім того працівники відділу сприяють залученню дітей різних пільгових категорій до перегляду благодійних циркових вистав. Завдяки цьому впродовж 2014 року 1950 дітей безкоштовно відвідали циркові вистави.
Робота із розпорядчими документами та зверненнями громадян за І півріччя 2014 року
Відділом внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради за 2014 рік розглянуто 48 розпорядчих документів органів влади вищого рівня: Указів Президента України, Доручень Президента Україна, Постанов Кабінету Міністрів України, Постанов Верховної Ради України, розпоряджень обласної державної адміністрації та ради. На їх виконання підготовлено 23розпорядження міського голови, рішень виконавчого комітету та міської ради. Відділом опрацьовано 636 заяви, звернення, листи від громадян, організацій, установ міста письмового характеру. В тому числі через відділ звернень громадян міськвиконкому надійшло 29письмових звернення та 10 запитів на публічну інформацію.
Участь у роботі колективних органів
Працівники відділу координували та брали участь в роботі: комісії з питань перейменування вулиць та встановлення пам’ятних знаків у місті; комісії з питань присвоєння статусу учасника бойових дій ОУН-УПА; громадської координаційної ради «Порозуміння»; комітету боротьби з наркоманією; молодіжних та інших неполітичних організацій.