Пріоритетними напрямками роботи охорони здоров’я міста в 2014р. були:
- покращення якості та доступності медичної допомоги жителям міста
- покращання надання допомоги жінкам та дітям;
- покращення матеріально-технічної бази ЛПЗ .
Забезпечено надання ургентної та невідкладної допомоги, проведення комплексу протиепідемічних заходів, не допущено відмов у наданні допомоги, збережено ресурсний та кадровий потенціал медичних закладів, вкладались кошти в покращення матеріальної бази, зокрема придбання медичної апаратури, ремонти та реконструкції споруд.
За 2014 рік всього в стаціонарах міста проліковано 35746 хворих. План ліжко-днів виконано на 98,3%. Середня тривалість перебування хворого на ліжку 9,5 дня. В дитячій клінічній лікарні проліковано 4030 дітей, в міському пологовому будинку проліковано та надано пологову допомогу 7485 жінкам, прийнято 2496 пологів, народилось понад 3000 дітей.
В поліклінічних закладах забезпечено надання амбулаторної допомоги в повному обсязі. Зареєстровано 2 млн. 400 тис. відвідувань що складає 9,9 відвідування на 1 жителя. До хворих, які не можуть пересуватись, або тривалий час не відвідували поліклініки зроблено 360470 відвідувань на дому.
В 2014р. активно використовувались ефективні стаціонарозамінні форми надання медичної допомоги. В денних стаціонарах проліковано понад 1400 хворих. В поліклініках виконано 16700 амбулаторних операцій.
За рахунок залучення позабюджетних коштів збільшили обсяги досліджень діагностичні підрозділи: зросла кількість ультразвукових та функціональних досліджень, електрокардіографічних та ендоскопічних досліджень.
В 2014р. лікувально-профілактичні заклади активно працювали над впровадженням нових вагомих методів лікування і діагностики. За 2014рік в практику закладів охорони здоров’я міста впроваджено понад 140 наукових пропозицій.
Особливий розвиток утримали малоінвазивні методи. Так за 2014 рік всього у відділенні малоінвазивних методів діагностики та лікування центральної міської клінічної лікарні проведено 769 коронарографій, поставлено 362 стенти, в тому числі при гострому коронарному синдромі – 257. Збільшується і спектр оперативних втручань з використанням ангіографа. У відділення успішно проводяться оперативні втручання емболізації артерій матки при фіброміомах, емболізаціях артерій шлунку, нирок при кровотечах. Запроваджено високоефективні втручання на магістральних артеріях нижніх кінцівок при облітеруючому атеросклерозі, стентування ниркових артерій при стенозі. Покращується робота по встановленню штучних водіів ритму. За 12місяців 2014 року проведено 53 операції (26 в 2014р.).
В ЦМКЛ активно запроваджують тромболітичну терапію – засіб для лікування інсультів, завдяки новітньому комп’ютерному томографу, який дозволяє верифікувати характер інсульту і обґрунтувати проведення тромболізису.
З придбанням дороговартісного сучасного 160 зрізового комп’ютерного томографа для рентгенологічного відділення на порядок зросла якість діагностики у цьому відділенні. Завдяки використанню сучасних технологій дистанційної медицини організовано цілодобове проведення хворим з гострою патологією комп’ютерної томографії головного мозку. Це досягнуто шляхом впровадження системи телемедицини. Обстеження в лікарні на комп’ютерному томографі проводить черговий ренгенлаборант, а заключення надає лікар-рентгенолог дистанційно з дому. Це дозволило налагодити проведення в цілодобовому режимі обстеження хворих. Внаслідок підвищення кваліфікації лікарів відділення, залучення до роботи відділення працівників кафедри рентгенології ІФНМУ у відділенні проводять унікальні обстеження, які не проводяться в жодному лікувальному закладі Івано-Франківської області – перфузіографія внутрішніх органів, ветрикулографія, томографія серця з визначенням кальцієвого індекса.
Наслідком тривалого вивчення досвіду роботи провідних клінік Європи (Польща, Литва, Румунія, Угорщина, Австрія, Німеччина, Бельгія), США головним лікарем ЦМКЛ було створено на базі приймального відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги, яке на сьогоднішній день не має аналогів в Україні. На базі цього відділення функціонує 6 реанімаційних ліжок. Це дозволяє паралельно з встановленням діагнозу розпочати лікування хворого негайно, через 3-5 хвилин після поступлення. Створено умови для надання медичної допомоги хворим з гострою патологією у одному відділенні без перерви на діагностичні процедури. Хворого, що доставила карета швидкої допомоги доставляють у вище згадане відділення, негайно розпочинаються симптоматична терапія. Відділення організовано так, що всі додаткові діагностичні служби (УЗД, лабораторія, рентгенологічна служба, комп’ютерна томографія, фіброгастроскопія) розміщені поряд і проводять необхідні обстеження без додаткового транспортування хворого. У відділенні є мала операційна, що дозволяє провести негайно малі оперативні втручання для зупинки кровотечі і т.п. Організована протишокова палата, обладнана всім необхідним для проведення реанімаційних заходів у хворих в термінальному стані негайно, без транспортування хворого у відділення реанімації. Обладнаний на сучасному рівні санпропускник дозволяє провести в повному об’ємі санітарну обробку хворих. Обладнаний зручний під’їзд карет швидкої допомоги, що дозволяє в найкоротші строки доставити хворих у відділення у крайнє важкому стані.
Значно покращилась робота з надання медичної допомоги амбулаторним хворими після відкриття нового відділення ЦМКЛ – консультативної поліклініки. Це дало можливість розділити потоки планових і ургентних хворих, підвищити якість надання медичної допомоги, надає суттєві зручності як для хворих так і для персоналу лікарні.
Вже розпочато ремонтні роботи з метою створення нового відділення фізіотерапії та реабілітації, де будуть застосовані новітні реабілітаційні технології, зокрема в’єтнамської медицини.
Розпочато ремонтні роботи з метою перенесення лабораторії і створення на її базі централізованого міського центру, що дозволить сконцентрувати в одному місці дороговартісну сучасну техніку, значно підвищити якість досліджень і суттєво зменшити їх вартість. Організація переходу між 2 і 3 корпусами та організація на місці сучасної лабораторії відділення ультразвукової діагностики та міського центру ендоскопії дозволить сконцентрувати основну діагностичну апаратуру в одному місці і значно збільшити якість та комфортність обстеження амбулаторних хворих.
В МКЛ №1 гастроентерологічне відділення перепрофільоване у терапевтичне, у складі якого функціонує 40 ліжок терапевтичного профілю та 20 ліжок гастроентерологічного профілю. Це дало змогу, без використання бюджетних коштів, оптимізувати та ефективніше використовувати кадровий та економічний потенціал закладу.
В травматологічному відділенні, за сприянням та у тісній співпраці з кафедрою травматології та ортопедії ІФНМУ, продовжуються новітні операції по ендопротезуванню кульшових суглобів (2013р. – 17, 2014р. – 23) та блокуючого остеосинтезу трубчастих кісток (2013 – 20, 2014р. – 22).
Ці види оперативного втручання дають можливість в найкоротші терміни проводити реабілітацію в післяопераційному періоді, знизити економічні витрати на лікування та суттєво підвищити рівень життя пацієнтів.
В МДКЛ профілактичними оглядами охоплено 100% дитячого населення. Взято на облік та охоплено медичними оглядами 550 дітей тимчасово переселених з південно-східних областей та АР Крим. Отримано інсулінів на суму 311242,97 грн. Всі хворі діти повністю забезпечуються інсулінами. В «Школі діабету» пройшли навчання 55 дітей з цукровим діабетом. Протягом року 848 дітей з порушенням постави та сколіозом займалися лікувальним плаванням в басейні стаціонару. Введено нові методи обстеження дітей кардіологічної групи: добовий моніторинг ЕКГ і АТ, кардіоінтервалографію для визначення тонусу вегетативної нервової системи.
Протягом 2014 року забезпечувалися безкоштовними медикаментами пільгові категорії дитячого населення міста (діти-інваліди, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей, діти хворі епілепсією) на суму 825 600,0 грн. з міського бюджету, та 726 730,5 грн. з державного бюджету. Передано в лікарню з державного бюджету вакцин на суму 957073,49 грн.
Оздоровлено 595 дітей диспансерної групи, з них: 68 дітей в санаторіях МОЗ України, 427 дітей в місцевих санаторіях, 100 дітей в стаціонарі МДКЛ в червні-липні (87,4 тис. грн., за рахунок коштів міського бюджету, передбачених на організацію відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2014 року). Серед оздоровлених 59 дітей-інвалідів, 22 дітей-сиріт, 93 дітей з багатодітних сімей, 44 дитини тимчасово переселених із Східних районів.
В МКПБ збільшилась хірургічна активність і складає 79,4% . Велика кількість лапароскопічних і гістероскопічних операцій, зроблено 387 операцій. Зросла кількість партнерських пологів. Відкрито індивідуальний пологовий зал. В практику роботи впроваджено нові методики (відстрочене перетискання пуповини, стабілізація дітей з дуже низькою масою, лікувальна гіпотермія новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією). Знизились показники перинатальної смертності, не було випадків материнської смертності.
Проведено реалізацію пілотного проекту «Артеріальна гіпертензія». Це дало змогу забезпечити хворих гіпертонічною хворобою ліками за пільговими цінами. Зменшилась смертність від інсультів. Взято участь у цільових загальнодержавних програмах (цукровий діабет, туберкульоз, ВІЛ/СНІД).
Реорганізовано ФАПи с.Крихівці, с. Хриплин та с. Вовчинець у амбулаторії ЗПСМ. Перекваліфіковано 8 терапевтів у лікарів ЗПСМ.
В координаційному штабі із переселенцями на базі Народного дому «Просвіта» проводиться робота медичних сестер з метою організації надання медичної допомоги переселенцям. Добровільна пожертва одноденного заробітку для учасників АТО. Долучились до допомоги сім’ям загиблих «майданівців». Надавалась безкоштовна медична та стоматологічну допомогу переселенцям та військовослужбовцям АТО.
За рахунок різних джерел фінансування придбано діагностичної і лікувальної апаратури, обладнання та устаткування на суму 1735139,00 грн., комп’ютерної техніки на суму 55550 грн., три автомобілі на суму 179590 грн.
Продовжувались роботи з капітальних ремонтів приміщень в лікувально-профілактичних закладах міста. Всього виконано робіт на суму 3380339,00 грн. Фінансування проводилось за рахунок бюджетних коштів, депутатських коштів, благодійних внесків та фондів.
Велика увага приділяється санпросвітній роботі. В закладах охорони здоров’я міста проведено 1102 лекції, 11456 бесід, виготовлено 335 санбюлетнів. В МКЛ №1 проведено 12 занять з питань медичної допомоги в екстрених ситуаціях. Підготовлено 200 вчителів ЗОШ міста, 67 медичних працівників.
Велика увага приділялась профілактиці та ранньому виявленню захворювань. Як і минулі роки проводились акції „Бережіть своє здоров’я, «День боротьби з діабетом», тижневик меланоми шкіри, місячник молочної залози .
Розвиток новітніх технологій та їхнє практичне застосування у міських лікувальних закладах, телемедицина, реформа охорони здоров’я, особливо первинної ланки, обмін досвідом провідних лікарень Європи - найважливіших питання над якими працювала міська медицина.