Департаментом соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради постійно здійснюються заходи щодо соціального забезпечення та соціального захисту громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави.
Основним завданнями діяльності департаменту є:
ü Забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про працю, пенсійне забезпечення, соціальний захист та соціальне обслуговування населення.
ü Призначення та виплата державних соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством.
ü Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.
ü Розроблення та організація виконання міських програм поліпшення соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян похилого віку та всебічне сприяння в отриманні ними соціального обслуговування та соціальних послуг за місцем проживання.
ü Забезпечення виплати передбачених законодавством компенсацій та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
ü Сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури.
ü Виконання функцій головного розпорядника коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету.
ü Проводиться прийом заяв для взяття на облік осіб, які переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
На першому поверсі департаменту діє громадська приймальня, де громадяни можуть отримати консультації з соціальних питань та перелік документів, необхідних для призначення всіх видів соціальних допомог. Для покращення якості обслуговування населення міста та забезпечення доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями громадська приймальня облаштована робочими місцями спеціалістів сектору з виплати всіх видів державних соціальних допомог та відділу персоніфікованого обліку, які заводять у базу даних Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків осіб, які мають право на пільги. Весь прийом громадян ведеться на І поверсі департаменту. В коридорах вивішені стенди з інформацією про роботу відділів та з інших питань, що стосуються соціального захисту населення. Стенди постійно оновлюються.
В рамках впровадження системи управління якістю в діяльності виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради напрацьовано інформаційні картки адміністративних послуг, що надає департамент.
Робочі місця спеціалістів департаменту забезпечено комп’ютерною технікою, відділи об’єднані внутрішньою мережею, розширено доступ до мережі Інтернет.
Графік роботи департаменту зкореговано таким чином (зміщено обідню перерву), щоб мешканці міста мали можливість в будь-який час отримати консультації спеціалістів чи соціальні послуги.
Крім того, керівництвом департаменту та начальниками відділів постійно ведеться особистий прийом громадян згідно графіку, затвердженого директором департаменту.
Спеціалісти департаменту соціальної політики готуються матеріали на засідання комісій, рад, робочих груп та комітетів, де розглядаються питання соціального захисту мешканців міста. Зокрема, директор та спеціалісти департаменту задіяні в роботі Опікунської ради, Експертної ради, Комісії з розгляду питань надання субсидій на оплату ЖКП, пільг та компенсацій з міського бюджету, Комісії з питань обслуговування інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених громадян, Комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, комісії з питань проведення безоплатного капітального ремонту жилих будинків (квартир) інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інших осіб, тимчасової міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, трьохсторонньої соціально-економічної ради, Комісії з надання матеріальної допомоги онкохворим дітям, Комісії з встановлення статусу ОУН-УПА, робочої групи з питань легалізації заробітної плати.
В департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради станом на 01.01.2015 року на обліку перебуває 18824 одержувачів допомог ( в т.ч. 2895 одержувачів субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) згідно Законів України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам” та постанов Кабінету Міністрів України від 02.08.2000р. №1192, від 29.04.2004р. №558 „Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”, від 22.02.2006р. №189 „Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме” та від 31.01.2007р. №81 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною”.
Призначення та виплата зазначених допомог проводиться постійно. Протягом дванадцяти місяців 2014 року призначено та поновлено виплату 3809 державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям; 1340 допомог по вагітності та пологах; 2720 допомог при народженні дитини; 5087 допомог по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; 258 допомог на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням; 692 допомог на дітей одиноким матерям; 5 допомог при усиновленні дитини; 476 допомог на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; 664 державних соціальних допомог інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; 236 державних соціальних допомог особам, які не мають права на пенсію та інвалідам; 624 тимчасових допомог на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; 249 компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Також дванадцятьом прийомним сім’ям призначені та виплачуються державна соціальна допомога та грошове забезпечення.
Станом на 01.01.2015 року за призначенням (продовженням виплати) різних видів соціальної допомоги в департамент соціальної політики звернулось 26 осіб, які переселились на тимчасове проживання в м. Івано-Франківськ з АР Крим, 81 особа, які переселились з Донецької області та 44 особи, які переселились з Луганської області.
Соціальні допомоги було призначено 25 сім’ям з АР Крим, 63 сім’ям з Донецької області та 39 сім’ям з Луганської області.
Протягом 12-ти місяців 2014 року виплачено допомог на суму 222 млн. 620 тис. 321 грн. Виплату допомог проведено включно по грудень 2014 року.
За звітний період 930 повнолітнім особам видано довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Станом на 01.01.2015 року за наданням щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 548 сімей. У грудні 2014р. виплачено допомогу 504 сім’ям на суму 837 тис. 380 грн. 00 коп.
Одним із видів соціальних допомог є житлові субсидії - програма адресної соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення.
Протягом 12 місяців 2014 року за призначенням субсидії звернулося 8386 сімей, призначено субсидію 7441 сім’ям на суму 7316,0 тис.грн.
В комісію з розгляду питань призначення житлових субсидій звернулися 920 сімей, позитивно вирішено 910 заяв. Було проведено 14 засідань комісії.
Достовірність та повноту інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сімей, що звертаються за призначенням соціальної допомоги, цільове використання коштів одержувачами допомог здійснюється спеціалістами відділу державних соціальних інспекторів.
Відділом державних соціальних інспекторів в 2014 році перевірено 17825 особових справ про достовірність та повноту інформації про доходи на підприємствах, організаціях, осіб – суб’єктів підприємницької діяльності та обстежено за місцем проживання матеріально-побутові умови сімей з метою встановлення рівня забезпеченості та визначення права на призначення державної допомоги та субсидії на ЖКП та цільового використання коштів державного бюджету, що виділяються на надання державних соціальних допомог.
З них:
- складено 5516 актів обстеження матеріально-побутових умов державних соціальних допомог ,інших соціальних та компенсаційних виплат та складено 1096 актів для надання населенню житлових субсидій;
- перевірено та складено акти обстеження по 70 особових справах громадян, які здійснюють догляд за інвалідами першої групи та перестарілими понад 80 р.
- здійснено 6429 перевірки достовірності інформації про доходи та майновий стан одержувачів допомоги шляхом запиту в обласні та районні УПСЗН , ДПІ , та з відвідуванням місця роботи одержувача допомоги;
- перевірено в 1679 сім’ях цільове використання коштів за призначеними і виплаченими допомогами при народженні дитини;
- обстежено 147 сімей, в яких діти знаходяться під опікою або піклуванням, зроблено 66 актів обстеження матеріально-побутових умов багатодітних сімей, які користуються 50% пільгою на комунальні послуги ;
- перевірено 6401 справ на предмет достовірності інформації про доходи громадян проведених вибірково.
Соціальними інспекторами департаменту соціальної політики спільно із службою у справах дітей, відділом опіки та піклування та Івано-Франківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 77 актів обстеження матеріально-побутових умов сімей з метою здійснення контролю за використанням коштів державної допомоги сім’ям з дітьми.
По вищевказаних перевірках державними соціальними інспекторами виявлено 129 випадків неповної і недостовірної інформації про доходи та майновий стан одержувачів, спільне проживання з батьком дитини, та подано недостовірну інформацію про додаткові джерела для існування
на суму 74374,27 грн.
За звітний період повернуто до бюджету коштів за надміру виплачені субсидії та державні соціальні допомоги в сумі 63124,76 грн.
Окрім вказаних перевірок відділом державних соціальних інспекторів складено 3645 актів обстеження матеріально –побутових умов громадян, які звернулися за наданням разової грошової допомоги в ОДА, МВК, ДСП ОДА в депутатські комісії та постраждалим особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України.
Контроль за правильністю застосування законодавства при призначенні та перерахунку пенсій, контроль відповідності прийнятого рішення про призначення ( відмову в призначенні) пенсій, правильності нарахування та складання документів для виплати пенсій через відділення поштового зв’язку та через установи уповноважених банків здійснює відділ з нагляду за додержанням вимог законодавства при призначенні (перерахунках) та виплаті пенсій шляхом перевірки матеріалів пенсійних справ та особових рахунків в управлінні Пенсійного Фонду України у м. Івано-Франківську.
Впродовж 2014 року відділом нагляду за додержанням вимог законодавства при призначенні (перерахунках) та виплаті пенсій перевірено – 7900 пенсійних справ в т.ч.:
– 2945 пенсійних справ новопризначених пенсій ( в т.ч. 146 п/с, які взяті на облік, призначені в інших управліннях Пенсійного фонду України, або інших країнах СНД);
– 4955 пенсійних справ за якими проведені перерахунки пенсій ( за журналами ф. 10, згідно поданих заяв);
Перевірено 5101 протоколів масових перерахунків пенсій та правильність відкриття 2945 особових рахунків.
Перевірено правильність виплати пенсій та похоронних допомог за разовими дорученнями – 2259 особам, в т.ч.:
- допомоги на поховання – 1701 особам;
- виплата недоотриманих пенсій у зв’язку зі смертю пенсіонера в.т.ч. виїзд за кордон та інші доплати – 558 особам.
Розглянуто звернень громадян з питань пенсійного забезпечення:
- письмові звернення – 14 заявників;
- усні звернення – 86 громадян.
Призначено компенсаційних виплат по догляду за перестарілими та інвалідами І групи відповідно до постанови КМУ від 26.07.1996 року № 832 – 22 громадянам.
Перевірено правильність виплати пенсій особам, які перебувають на повному державному утриманні – за 1605 особовими рахунками, а також своєчасність перерахунку коштів на рахунок Івано-Франківського геріатричного пансіонату.
Впродовж 2014 року щомісячно проводилась синхронізація баз даних з управлінням Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську.
Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та своїх функціональних обов’язків контролює питання виплати заробітної плати в м. Івано-Франківську.
Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати неодноразово розглядалось на оперативних нарадах у міського голови та заступника міського голови.
Спеціалістами департаменту постійно здійснюється вивчення стану дотримання вимог чинного трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях міста. Станом на 01.01.2015 року було здійснено вивчення стану дотримання вимог чинного трудового законодавства в діяльності 21 підприємства. Для вжиття відповідних заходів передано в Територіальну державну інспекцію з питань праці в Івано-Франківській області матеріали перевірок 15 підприємств, в прокуратуру міста – 5 підприємств.
У 2014 році відділом праці департаменту соціальної політики підготовлено 3 проекти рішення виконавчого комітету, які були прийняті на засіданнях виконкому та 2 розпорядження міського голови.
Крім того, відділ праці розглядає заяви та звернення громадян щодо дотримання трудового законодавства. У 2014 році розглянуто 13 звернень громадян. Надано 245 усних консультації та роз’яснень з питань трудового законодавства.
Станом на 01.01.2015 року згідно з оперативними даними заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста складала 1974,4 тис. грн., що на 813,0 тис. грн. менше в порівнянні з минулим місяцем та на 642,3 тис. грн. менше в порівнянні з початком року. Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах 5380,2 тис. грн.
Питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати та надходжень до державного та міського бюджетів розглядаються на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Станом на 01.01.2015 року проведено 12 засідань комісії, на яких заслухано 47 керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати.
За результатами засідань комісії керівників підприємств зобов’язано вжити всіх невідкладних заходів, спрямованих на усунення порушень законодавства в частині забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.
Впродовж 2014 року повністю погашена заборгованість з виплати заробітної плати на 18 економічно активних підприємствах і установах на суму 1660,4 тис.грн., а саме: ДП “Прикарпатський військовий лісгосп”, ПП “Інфо-міст”, ПП “Сігуенья”, ТзОВ “МКБ Станіслав”, ТзОВ “Західспецбетон”, ТзОВ “Моноліт ресурс”, ПАТ “Івано-Франківський арматурний завод”, ТзОВ “Пожежне спостереження ІФ”, ДП “Спеціальна науково-виробнича фірма “Електрум-ХХІ” ТзОВ “Х-Адванс”, ПАТ “Івано-Франківська харчосмакова фабрика”, ТОВ “Івано-Франківський вторчормет”, ТзОВ “Маріні”, в санаторії-профілакторії “Здоров’я” Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, ПНВП “Укрспецтехнологія”, ДП “Івано-Франківська експедиція з геофізичних досліджень в свердловинах”, ПП “Українська лісова інвестиційна група”, філії “Івано-Франківський спецкар’єр”, філія “Івано-Франківське ДЕУ”.
Крім того, на засіданнях комісії неодноразово розглядались питання щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. На засіданнях комісії заслуховувались арбітражні керуючі підприємств щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, де тривалий час спостерігається заборгованість з виплати заробітної плати та інформація відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Івано-Франківській області про проведену роботу.
Слід зауважити, що з початку року повністю погашена заборгованість з виплати заробітної плати на 4 підприємствах-банкрутах: ВАТ “Меблева фабрика”, ТзОВ “Захід-Моноліт”, ВП “Західзакордоннафтогазбуд” , ПВНЗ “Західноукраїнський економіко-правничий університет”.
За звітний період відбулося 18 засідань міської комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення, проведена інформаційно-роз’яснювальна робота та співбесіди з 899 “ризиковими” СГД (що виплачують заробітну плату, нижчу від мінімального рівня). З них, на засіданнях комісій заслухано 364 суб’єкти господарювання, які займаються медичною практикою, здійснюють діяльність у будівельній галузі, у закладах ресторанного господарства, займаються оптовою та роздрібною торгівлею, надають перукарські послуги та ін.
Проаналізувавши звітність “ризикових” суб’єктів господарювання, поданих в ДПІ у м. Івано-Франківську за ІІІ квартал 2014 року, які були заслухані на засіданнях комісій, слід зауважити, що 63,0 % суб’єктів господарювання підвищили розмір середньої заробітної плати найманим працівникам до рівня вище мінімального. Серед СГД, з якими проведена інформаційно-роз’яснювальна робота підвищили рівень середньої заробітної плати 43,1% (за даними ДПІ за ІІІ квартал).
Робочим органом міської комісії є рейдова міська робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Основними завданнями рейдової робочої групи є: проведення рейдів серед суб’єктів господарювання щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
З початку року членами рейдової міської робочої групи були обстежені суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в торгівельній мережі міста продовольчими та непродовольчими товарами, в закладах ресторанного господарства міста, які здійснюють перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міських маршрутах загального користування, працюють у сфері надання побутових послуг тощо.
Станом на 01.01.2015 року здійснено обстеження 996 суб’єктів господарювання в частині оформлення ними трудових відносин з найманими працівниками. Виявлено 857 неоформлених належним чином найманих працівників. В результаті проведеної роботи з 798 працівниками були належним чином врегульовані трудові правовідносини. Сума легалізованої заробітної плати становить 980,7 тис. грн.
Матеріали щодо суб’єктів підприємницької діяльності, які не усунули виявлені порушення передані в ТДІзПП в Івано-Франківській області та ДПІ у м. Івано-Франківську для відповідного реагування. До порушників трудового законодавства в частині укладення трудових договорів ТДІзПП складено 14 протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання, роботодавців та мешканців міста щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно. Впродовж року на сайті МВК та в засобах масової інформації було розміщено 40 прес-релізів та статей, щодо дотримання трудового законодавства.
Департаментом соціальної політики проводиться повідомна реєстрація колдоговорів підприємств, установ, організацій міста відповідно до Закону України “Про колективні договори і угоди”, постанови КМУ від 13.02.2013р. № 115 “Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів”. За 12 місяців 2014 року було зареєстровано 119 колективних договорів, змін та доповнень до них, зроблено 285 зауважень.
Підготовлено матеріали та проведено 16 засідань комісії з питань соціального обслуговування інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених громадян. Розглянуто 287 звернень щодо призначення державних соціальних допомог, безкоштовного встановлення приладів обліку гарячої та холодної води, видачі путівок для санаторно-курортного лікування пільговим категоріям громадян.
Відділом з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці здійснюються заходи щодо надання пільг інвалідам, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, репресованим згідно діючого законодавства, проводить прийом документів від осіб стосовно надання статусу “Інвалід війни ”, “Учасник війни ”, “Член сім’ї загиблого ”, “Ветеран праці ”, “Інвалід війни – ветеран ОУН-УПА”, “Учасник бойових дій – ветеран ОУН-УПА”, “Учасник війни-ветеран ОУН-УПА” та видає відповідно до статусу пільгові посвідчення та проїзні талони ветеранам війни; веде облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів, для забезпечення інвалідів та пенсіонерів засобами реабілітації та пересування.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року № 999 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями» направлено на МРЕО та ЛКК 252 інвалідів для визначення наявності у них медичних показань для забезпечення автомобілями на пільгових умовах. Направлено до департаменту соціальної політики облдержадміністрації списки інвалідів для отримання компенсаційних витрат на ремонт, бензин та технічне обслуговування автомобіля на 236 осіб та для отримання компенсаційних витрат на транспортне обслуговування на 234 осіб.
На виконання наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 25.12.1997 року № 42 «Про затвердження інструкції про порядок обліку, зберігання, розподілу та видачі путівок до санаторно-курортних та інших лікувально-оздоровчих установ в органах соціального захисту населення України» та постанови від 22.02.2006 року №187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення» забезпечено безкоштовно санаторно-курортними путівками 302 ветеранів війни та інвалідів, які перебували на обліку.
Згідно постанов Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 року № 150 « Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування» та від 17.06.2004 року № 785 « Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян» 94 інвалідам виплачено грошові компенсації вартості санаторно-курортного лікування в сумі 24660,00 грн.
Відповідно до Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року № 321 забезпечено 113 інвалідів технічними засобами реабілітації, зокрема дорожніми та кімнатними візками та іншими засобами реабілітації.
Видано 644 направлень в протезний цех на виготовлення протезних виробів (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів на верхні та нижні кінцівки, протези молочних залоз, ортопедичне взуття, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту) та заведено 765 особових справ. Всі особові справи, мед довідки та інформація про видані засоби реабілітації занесені до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.
Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 17.11.2006 р. № 423 “Про створення Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ)” внесено та відредаговано 675 особових справ, медичних довідок форми 070/о, заяв на санаторно-курортне лікування інвалідів та ветеранів війни. Введено в ЦБІ та зареєстровано 2570 індивідуальні програми реабілітації інвалідів.
Видано 323 посвідчень ветеранам війни та праці та 8 вкладок до посвідчень ветеранів війни, яким виповнилось 85 років.
Видано 149 листи талонів на пільговий проїзд ветеранам війни по Україні та країнах СНД.
Видано 311 довідки на проїзд інвалідам загального захворювання та дітям-інвалідам до 18 років..
Видано 47 довідку учасникам бойових дій про те, що департаментом соціальної політики не видавались листи талонів по Україні на пільговий проїзд, як учасникам бойових дій та направлено 34 запити у військові комісаріати (міський та обласний).
Підготовлено матеріали та проведено:
- 2 засідання комісії з розгляду питань проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир інвалідам війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р.№ 565 “Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий поточний ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право”, Проведено безоплатний ремонт квартир 2 інвалідам війни на загальну суму 40,4 тис.грн.;
- 1 засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу ветеранів ОУН-УПА щодо затвердження списків на продовження виплати пільг з оплати за житло та комунальні послуги ветеранам ОУН-УПА.
Заповнено 12 соціальних паспортів на членів сімей загиблих військовослужбовців та працівників правоохоронних органів, які брали участь в АТО.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» відділ персоніфікованого обліку проводить реєстрацію осіб, які мають право на пільги та відшкодовує організаціям-надавачам послуг за надані пільговикам послуги.
Станом на 01.01.2015 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 51894 осіб, які мають право на пільги відповідно до чинного законодавства.
Протягом січня-грудня 2014 року:
- прийнято документи (щодо продовження статусу; зміни, що стосуються надання пільг, тощо) та сформовано особові справи пільговиків- 1393;
- внесено інформацію в ЄДАРП згідно бази даних Пенсійного фонду України про пенсіонерів за віком - 705 електронних справ та інвалідів 1-3 групи загального захворювання – 264 електронних справ.
Впродовж 2014 року відшкодовано організаціям-надавачам послуг за надані пільги, які відшкодовуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на загальну суму – 37453,01 тис. грн., а саме:
- за житлово-комунальні послуги на суму- 21285,88 тис.грн.;
- за послуги зв’язку на суму – 1132,35 тис.грн.;
- за інші пільгові послуги 158,46 тис. грн.;
- щодо проїзду у міському та приміському транспорті загального користування на суму – 14876,92 тис.грн.;
(станом на 01.01.2015 р. 98 організації-надавачі житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку подали розрахунки для відшкодування за надані окремим категоріям громадян пільги).
Підготовлено 65 листів-запитів та відповідей на листи-запити з питань формування ЄДАРПу та відшкодування пільг.
Підготовлено 30 відповідей на звернення громадян.
Надано усних консультацій щодо питань надання та відшкодування пільг – 957 чол.
Видано 250 довідок «діти війни»та про зняття чи не перебування на обліку в базі даних ЄДАРП.
Сформовано 84 звіти для фінансового управління щодо нарахування, фінансування та заборгованості по пільгах; 12 зведених звітів щодо нарахування, фінансування та заборгованості по пільгах із зазначенням кількості осіб, які скористалися такими пільгами (форма 6 –пільга) та 12 звітів щодо кількості осіб в розрізі категорій, які скористалися пільгами протягом звітного періоду (форма 4-пільга) - для ДСП ОДА; 12 звітів щодо чисельності осіб, які перебувають на обліку у ЄДАРП (Реєстр-Н).
Проведення роз’яснювальної роботи щодо надання пільг і виплати компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно діючого законодавства; проведення прийому документів від осіб щодо надання статусу “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС“, “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи”, ведення обліку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи по категоріях, дітей і дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, проведення прийому документів від громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи для нарахування виплати грошових компенсацій на оздоровлення, харчування, за проїзд, за невикористану санаторно-курортну путівку, та компенсації дітям; ведення обліку для забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи санаторно-курортною путівкою, враховуючи потерпілих дітей, і оформлення документів на санаторно-курортне лікування; здійснення реєстрації платіжних доручень, проведення відшкодування підприємствам, установам і організаціям міста витрат за додаткові та щорічні відпустки, підвищені стипендії, доплату за роботу на забрудненій території, за утримання дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи у дошкільних закладах освіти, за ліки, відпущені постраждалим громадянам по безкоштовних рецептах лікарів, проведення зубопротезування входить у компетенцію відділу з питань соціального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відділом соціального обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за 12 місяців 2014 року проведено нарахування та виплата:
- за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижчеоплачувану роботу, виплати підвищених стипендій та додаткових відпусток громадян, які постраждали від наслідків на ЧАЕС 226 чол на суму 306313,00грн;
- компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей -154 чол. на суму 217939,00грн.
- щомісячної грошової допомоги на харчування 710 особам на суму 1848897,0 грн.;
- компенсацій за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення – 749 чол. на суму 170491,00грн
Проведено оздоровлення 106 постраждалих осіб від аварії на ЧАЕС, в тому числі 28 постраждалих дітей.
Нараховано за проїзд – 88 чол. на суму 22287,91 грн.; за ліки – на суму 65500 грн., на зубопротезування 12 особам на суму –14900 грн.
Видано за звітний період – 38 посвідчень, 11 вкладок.
Розроблено та затверджено заходи до Дня вшанування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (розпорядження міського голови від 11.12.2014 року №510-р ).
В місті Івано-Франківську рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 19.07.2011 року № 457 «Про забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури» затверджено Положення про міський комітет та Склад міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єкті соціальної та інженерно транспортної інфраструктури ( надалі комітет доступності).
Міський комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури є консультативно-дорадчим органом, який утворюється при виконавчому комітеті міської ради з метою координації роботи, пов’язаної із створенням на території міста інвалідам ( у тому числі інвалідам зору та тим, які пересуваються у візках, а також дітям-інвалідам) та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд, спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-тротуарною мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації ( в тому числі засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).
Міський комітет доступності проводить свою діяльність на основі взаємодії з структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності. На даний час в Склад міського комітету доступності входять 10 представників громадських