Рішенням XXIII сесії міської ради від 11.01.2005 року утворено відділ з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи.
Щоденно відділом приймалася інформація з міського відділу внутрішніх справ про звернення громадян, скоєні правопорушення та злочини для опрацювання і прийняття відповідних заходів.
Щовівторка на оперативній нараді у голови розглядається питання про криміногенну ситуацію в місті.
Відділом підготовлено Комплексну програму профілактики злочинності в місті на 2011 рік, яка об'єднує:
1. Програму дій міського відділу УМВС в області з профілактики злочинності в місті.
2. Програму заходів Івано-Франківського міського управління ГУ МНС України з пожежної безпеки міста.
3. Програму дій в/ч ВВ 1241 МВС України із забезпечення громадського порядку в місті.
4. Програму дій громадського формування з охорони громадського порядку міста Івано-Франківська «Штаб» з профілактики злочинності та забезпечення громадського порядку в місті.
5. Програму дій структурних підрозділів УДДУ ПВП (слідчий ізолятор, кримінально-виконавча інспекція) з попередження рецидивної злочинності та соціальної адаптації осіб, які повернулись з місць позбавлення волі.
6. Програму дій міського військового комісаріату на виконання призову до Збройних сил України.
7. Програма дій прокуратури м. Івано-Франківська.
8. Програма дій Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області.
Відділ координував і спрямовував роботу МВ УМВС, військової частини 1241, громадського формування з охорони громадського порядку «Штаб» в плані забезпечення громадського порядку в місті.
Спільно з МВ УМВС в області розроблена Програма з налагодження співробітництва з населенням, залучення громадян до профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю.
Впродовж 2011 року до чергових частин міського відділу міліції надійшло 12061 заява та повідомлення про злочини. Порушено 1550 кримінальних справ, відмовлено – 9112.
Характер письмових звернень громадян в основному стосується питань вчинення правопорушень на соціально-побутовій основі, повідомлення про злочини, що вчинені або готуються, діяльності УМВС.
Усього зареєстровано злочинів 1261 проти 1282 минулого року, у т.ч. тяжких – 312 проти 371 та особливо тяжких 60 проти 50.
Рівень злочинності на 10 тис. населення становить 53,7 злочини ( 52,8 – в 2010 році.) Працівниками міського відділу попереджено на стадії готування та замаху 30 злочинів проти 20 минулого року.
Відмічається зменшення : |
зареєстровано 2010 / 2011 |
|
1. |
ТТУ (тяжкі тілесні ушкодження) |
10 / 6 |
Середньої тяжкості тл. ушкоджень |
9 / 6 |
|
розбоїв |
6 / 3 |
|
крадіжок майна |
540 / 474 |
|
- у т.ч. з квартир |
133 90 |
|
розкрадань |
29/ 18 |
|
фактів умисного знищення або пошкодження майна (ст.194) в т.ч. |
2 / 1 |
|
Пошкодження майна шляхом підпалу |
2 / 1 |
|
ДТП зі смертельними наслідками |
4/2 |
|
незаконних заволодінь транспортними засобами |
11/ 9 |
|
зареєстровано 2010 / 2011 |
РОЗКРИТО злочинів всього (завершено розслідуванням по Ф.1.1). |
1106/1089 |
Встановлено осіб, які вчинили злочини всього (по завершених розслідуванням КС): |
779/713 |
Дещо покращились результати роботи по боротьбі з незаконним обігом наркотиків.
З метою недопущення скоєння злочинів на вулицях та інших місцях з масовим перебуванням громадян, силами дільничних інспекторів міліції та оперативних служб МВ УМВС спільно з громадським формуванням з охорони громадського порядку міста “Штаб” проводиться відпрацювання розважальних закладів та інших громадських місць.
Підрозділами патрульної служби міліції розкрито 66 злочинів, проти 68 в минулому році. Взято участь у розкритті 604 злочинів проти 798 минулого року. За 2011 рік службою дільничних інспекторів міліції розкрито 231 злочин.
З метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і органам виконавчої влади у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних ситуацій, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, виконуючи вимоги Закону України “Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” № 1835-14 від 22.06.2000р. та Постанови Кабінету Міністрів України № 1872 від 20.12.2000р., своїм рішенням № 81 від 27.02.2004 року, зареєстрував громадське формування з охорони громадського порядку міста “Штаб” (ГФзОГП “Штаб”).
Станом на 01.01.2012 року на території міста та сіл міської ради зареєстровано і функціонує 54 ГФзОГП, створених на підприємствах, установах та організаціях міста, загальною чисельністю 967 громадських помічників, які надають допомогу працівникам органів внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам та злочинам в обласному центрі.
В приміських селах Івано-Франківської міської ради, а саме: Вовчинець, Крихівці, Угорники, Микитинці та Хриплин діють громадські формування з охорони громадського порядку загальною чисельністю 87 осіб. Громадські пункти охорони правопорядку розміщені у приміщеннях сільських рад.
Крім цього, виконуючи вимоги п. 9.20. рішення колегії Міністерства внутрішніх справ України від 14.09.2010р. № 16Км/1 і Методичних рекомендацій про залучення ГФзОГП, створених на базі недержавних охоронних структур до охорони правопорядку від 14.10.2010р. № 19111/Рт, в місті створені два такі ГФзОГП, це – “Арте” і ”Атлант”, які спільно із працівниками міського відділу міліції на автопатрулях забезпечують громадський порядок у вечірній і нічний час.
Керівники восьми навчальних закладів міста, де уже створені і діють ГФзОГП (медуніверситет, «Галицька академія», коледж фізичного виховання, коледж електронних приладів, коледж технологій та бізнесу, педуніверситет ім. В.Стефаника, інститут мистецтв ПНУ, університет нафти і газу), виділяють дружинників, із числа студентів старшокурсників для спільного, із працівниками міліції, пішого патрулювання вулицями та площами обласного центру, з метою забезпечення і підтримання громадського порядку, профілактики злочинності та правопорушень, а також захисту прав і свобод громадян.
В місті та 5-ти селах міської ради – Угорниках, Микитинцях, Хриплині, Крихівцях та Вовчинцях, створено і функціонує 16 громадських пунктів охорони правопорядку (ГПОП).
Начальниками ГПОП прийнято і розглянуто 1563 звернення мешканців міста і приміських сіл.
Під час проведення профілактичних рейдів затримано 594 правопорушники, в т.ч. за появу в громадських місцях в п’яному вигляді - 63 чол., за крадіжки майна - 27 чол., за дрібне хуліганство - 295 чол., за інші правопорушення - 209 чол. З допомогою та безпосередньою участю працівників ГФзОГП «Штаб», співробітниками міліції порушено 37 кримінальних справ.
Працівники «Штабу» приймали участь у проведенні спільних оперативно-профілактичних заходів, направлених на недопущення розповсюдження наркотиків у навчальних закладах та поширення наркоманії серед школярів і студентів, а також у молодіжному середовищі під час відвідування розважальних закладів.
Виконуючи розпорядження міського голови № 479-р від 01.09.11р., з метою вирішення питань соціального захисту дітей, надання практичної та методичної допомоги, соціального захисту дітей-сиріт, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, працівники ГФзОГП «Штаб», спільно із учасниками рейдової групи з питань захисту прав дітей, згідно графіку, проводили рейди на території обслуговування відповідних ГПОП, відвідували кризові сім’ї та проводили профілактичну роботу з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, приймали активну участь у проведенні профілактичної роботи з неповнолітніми, які перебувають на профілактичних обліках у ВКМСД МВ УМВС.
Виконуючи рішення сесії міської ради від 27.01.2011р. № 33-У працівники громадського формування з охорони громадського порядку м.Івано-Франківська «Штаб», у взаємодії з працівниками управління торгівлі міськвиконкому та працівниками міського відділу міліції, щоденно, згідно графіку, проводили рейди з недопущення та ліквідації стихійної торгівлі, як у центральній частині, так і на вулицях та площах мікрорайонів міста.
На виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 24.02.10 р. № 103 “Про заходи щодо захисту рослин, занесених до Червоної книги України та Європейського Червоного списку” і Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.99р. «Про розміри компенсації за добування (збирання) та шкоду заподіяну видам тварин і рослин, занесеним до Червоної книги України», з метою виявлення фактів завезення та продажу ранніх рідкісних лісових квітів (підсніжників білосніжних, білоцвіту весняного, сон-трави білої, конвалій, білоцвіту літнього, шафрану Гейфелів, шафрану весняного і ін.), працівниками ГФзОГП “Штаб”, спільно із працівниками міліції Івано-Франківського міського відділу УМВС, лінійного відділу УМВС на станції Івано-Франківськ та обласної екологічної і міської муніципальної інспекції з благоустрою проведено 14 рейдів, під час яких профілактовано 88 громадян, в тому числі 20 неповнолітніх та складено 4 протоколи за порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Виконуючи вимоги п.4.2 оперативної наради у міського голови № 15 від 12.04.2011р. та п.1.22 оперативної наради № 16 від 19.04.2011р., працівники ГФзОГП “Штаб” 16 і 23.04.2011р. приймали участь у загально-міських заходах (толоці) з наведення порядку на цвинтарях мікрорайонів «Княгинин» та «Опришівці», крім цього прибирано і приведено в належний порядок території прилеглі до громадських пунктів охорони правопорядку міста.
Впродовж поточного року працівники «Штабу», із залученням дружинників, згідно графіків затверджених головами сільрад, проводили рейди та відпрацювання територій приміських сіл міської ради з метою попередження та виявлення осіб, які займалися випалюванням сухої рослинності на полях та городах.
На виконання розпорядження міського голови № 267-р від 12.05.11р. комісією в склад якої входять і працівники «Штабу» - 03, 06, 09, 16, 22 червня та 21 і 27 липня 2011 року проводились рейди на берегах річок Бистриця Надвірнянська і Бистриця Солотвинська з метою припинення і недопущення в подальшому засмічення, прання килимів, паркування та миття автотранспорту на берегах річок та дамбах в районі вулиць Хоткевича-Івасюка, Пасічна, Набережна ім.В.Стефаника, а також сіл Микитинці, Угорники та Вовчинець.
Виконуючи розпорядження міського голови № 304-р від 31.05.11р. начальники ГПОП, спільно із працівниками міліції і громадськими помічниками, в робочі дні, згідно затвердженого графіку, здійснювали чергування в місцях, визначених для масового відпочинку населення на водних об’єктах міста та приміських сіл в літній період, з метою запобігання і недопущення травматизму та загибелі людей. Проведено навчання та тренування з підготовки рятувальниками на воді начальників ГФзОГП «Штаб».
На виконання розпорядження міського голови від 22.11.2011р. № 637-р “Про обстеження будинків у зв’язку з ростом пожеж у підвальних, горищних приміщеннях та з метою їх попередження працівниками ГФзОГП «Штаб» спільно із працівниками міліції, МНС, ЄРЦ та майстрами ЖЕО міста проведено комісійне обстеження підвальних та горищних приміщень на території міста щодо їх пожежної безпеки.
Виконуючи розпорядження міського голови від 14.12.2011р. № 706-р “Про основні заходи щодо запобігання травмуванню та загибелі людей у місцях масового відпочинку у зимовий період 2011-2012 років” міським штабом ГФзОГП організовується патрулювання силами громадськості в місцях масового вилову риби для забезпечення безпеки відпочиваючих та дотримання правил безпеки на льоду.
Працівники ГФзОГП «Штаб», спільно із працівниками міліції забезпечували охорону громадського порядку на території міста під час проведення загальноміських заходів, зокрема:
- під час урочистої ходи та відзначення річниці з Дня народження Степана Бандери на Європейській площі (01.01.11р.);
- під час проведення виїздної сесії обласної ради на Європейській площі (14.01.11р.);
- під час відзначення Дня злуки ЗУНР та УНР (21.01.11р.) і т.д.
- під час проведення усіх масових, культурно-спортивних заходів на території сіл міської ради (щотижня - дискотеки, футбольні та інші спортивні змагання).
Відповідно до вимог п. 4 Указу Президента України № 1119 від 19.07.2005р. “Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності”, а також “Комплексної програми профілактики злочинності в місті на 2011 рік”, ГФзОГП “Штаб“ надавалася фінансова підтримка з міського бюджету в сумі 240 тис.грн., яка в основному була використана на заробітну плату працівників.
Інформація про роботу ГФзОГП “Штаб” щотижнево направляється керівнику міського відділу міліції для опрацювання і подальшої доповіді на оперативних нарадах у міського голови.
Про роботу ГФзОГП міста “Штаб” заслуховувалась на V сесії міської ради шостого демократичного скликання 27.01.2011р. та на засіданні постійної депутатської комісії мандатної, з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації 04.05.2011р.
1 липня 2011 року набули чинності Закони України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 07.04.2011 року №3206-VI та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» від 07.04.2011 року №3207-VI.
Міським головою видано Окреме доручення керівникам управлінь, відділів та служб виконкому ознайомити своїх працівників з вище вказаними нормативно-правовими актами.
30.06.11р.проведено апаратне навчання з вивчення норм антикорупційного законодавства працівниками виконавчого комітету міської ради, керівниками структурних підрозділів та секретарями сільських рад. Роз’яснювальну роботу та консультації провели: заступник прокурора міста Любомир Хамець та викладач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Прикарпатського юридичного інституту ЛДУ МВСУ Василь Луцишин.
Для належного виконання Законів України «Про засади запобігання та протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та розпорядження голови облдержадміністрації від 12.07.2011 року №479 08.08.11 року видано розпорядження міського голови №442-р «Про завдання щодо реалізації на території міста Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Робота відповідних структур виконавчого комітету була спрямована на протидію корупції, іншим протиправним діям в соціально-економічній сфері та на забезпечення економного витрачання бюджетних коштів.
Фінансовим управлінням міськвиконкому ведеться постійний контроль за додержанням законодавства керівниками в бюджетній сфері. Проводиться своєчасне фінансування видатків на заробітну плату працівникам бюджетних установ, заборгованості за 2011 рік – немає.
Призначення на посади посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється у відповідності до Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні».
При прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування всі кандидати ознайомлюються із Загальними правилами поведінки державних службовців та попереджаються про обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, подають декларації про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан, а також ознайомлюються із Законами України «Про захист персональних даних» і пишуть заяву про згоду на обробку персональних даних.
В звітний період у виконавчий комітет міської ради на посади посадових осіб місцевого самоврядування прийнято 59 осіб. З них: 32 – прийняті на конкурсній основі, в тому числі 9 з кадрового резерву за рекомендацією конкурсної комісії, 3 – до відділу патронатної служби міського голови, 24 – згідно стажування, за переведенням.
Згідно даних Управління інформаційно-аналітичного забезпечення УМВС, корупційних діянь державними службовцями та працівниками органів місцевого самоврядування у місті та приміських селах у 2011 році не виявлено.
Відділом проводиться прийом громадян, які підпадають під дію Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”. Їм надаються консультації, роз’яснення Закону, постанов уряду, рішень та інших документів місцевих органів влади.
Щорічно відділ вносить на засідання виконкому та сесії міської ради проект рішення «Про надання пільг реабілітованим громадянам», згідно якого надається:
- позачергове надання медичної допомоги і на 50% зниження вартості ліків за рецептом лікаря;
- зниження оплати житлової площі та комунальних послуг на 50% в межах норм, передбачених чинним законодавством;
- зниження оплати на 50% за користування природним газом;
- зниження оплати на 50% за користування електроенергією;
- реабілітованим громадянам за закону встановлювати на пільгових умовах квартирні телефони за оплату в розмірі 20% від тарифів вартості основних робіт в межах обсягу послуг, що надаються для ветеранів війни, а також зниження на 50% тарифів оплати за користування квартирним телефоном;
Правом на пільги є: пенсійне посвідчення, довідка про реабілітацію, посвідчення реабілітованого. На обліку в комісії з питань поновлення прав реабілітованих перебуває 906
реабілітованих громадян по ст. 1, 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Рішенням виконавчого комітету Івано–Франківської міської ради № 54 від 24.02.09 року утворена міська Спостережна комісія. Відділ здійснює організаційне забезпечення роботи даної комісії. У 2011 році проведено 11 засідань, на яких погоджено подання:
1. Адміністрації слідчого ізолятора:
- заміна невідбутої частини покарання більш м’яким – 15 осіб;
- на умовно-дострокове звільнення – 5 осіб;
- в зв’язку з хворобою – 2 особи;
- про звільнення від покарання відповідно до ст. 3 п. “а” Закону України “Про амністію в 2011 році” – 16 осіб;
2. Кримінально-виконавчої інспекції УДДУ ПВП:
- про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді виправних робіт – 12 осіб.
На обліку Спостережної комісії при виконкомі міської ради перебуває 24 особи, які після відбуття покарання прибули до міста на постійне місце проживання.
Кожного засудженого члени комісії опитують про плани на майбутнє, про рідних, про наявність житла, освіту, професію, якою володіє спеціальністю, а також роз’яснюють куди і до кого необхідно звернутися після звільнення за консультацією, зокрема в Спостережну комісію, міський центр зайнятості, міський центр соціальних служб, сім’ї та молоді.
16.08.2011 року секретарем Спостережної комісії М.Трачик проводилося анонімне анкетування осіб, узятих під варту та засуджених
в Івано-Франківському слідчому ізоляторі. Всього опитано 30 чоловіків. Секретарем і членами комісії І.Дутчак та М.Кушнір проведено перевірку соціально-побутових умов тримання засуджених, лікарем обласної клінічної лікарні Долішньою О.Т., членом спостережної комісії проведено обстеження та підготовлено на засідання комісії звіт «Про стан медичного забезпечення слідчого ізолятора м. Івано-Франківська», заслухано інформацію начальника медичної частини слідчого ізолятора Розвадовського Б.М. про стан лікувально-профілактичної роботи медичної частини за 2011 рік. За результатами проведено засідання комісії з керівництвом слідчого ізолятора, розроблені заходи по усуненню виявлених недоліків.
Міським центром зайнятості надаються та періодично оновлюються списки вакантних посад, з якими особи, звільнені з місць позбавлення волі, ознайомлюються та направляються на працевлаштування.
У 2011 році на обліку в центрі зайнятості перебувало 10 осіб звільнених з місць позбавлення волі, з них:
- працевлаштовано - 5 осіб;
- на заброньованих робочих місцях – 3 особи;
- знято з обліку з інших причин - 5 осіб.
Рішенням сесії міської ради «Про комплексну програму профілактики злочинності у місті на 2011 рік», для слідчого ізолятора виділена фінансова підтримка в сумі 10.0 тис.грн. на які придбано кіно-відеопроектор для демонстрації науково-пізнавальних та психокоригуючих відео-кінофільмів.
Відділ приймає участь у засіданнях штабу №15 територіальної оборони міста зони №5. Впродовж 2011 року проводилися спільні штабні тренування територіальної оборони району № 15 (м.Івано-Франківськ) зі штбом зони № 5 (Івано-Франківська область) на базі Богородчанської районної адміністрації та міського військового комісаріату, з питань планування територіальної оборони (визначення рішення на територіальну оборону, розробка плануючих документів), підготовка сил та засобів, які залучаються до територіальної оборони, постановка завдань, організація взаємодії, всебічного забезпечення та управління. Доведене завдання штабу територіальної оборони району № 15 виконано у повному обсязі.
На виконання розпорядження міського голови № 19-р від 18.01.2011 року
«Про шефство над військовими частинами», організовано шефство над військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями, згідно із затвердженим переліком, укладено відповідні угоди про шефство.
У 2011 році міська рада виділила кошти в сумі:
- 30.0 тис.грн для фінансової підтримки підшефної військової частини
114 Івано-Франківської, Таллінської, ордена Червоного Прапору бригади тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України (в/ч А1349);
- 95.0 тис.грн. для військової частини 1241 Внутрішніх військ МВС України (в/ч 1241);
- 20.0 тис.грн. міському військовому комісаріату.
З нагоди 20 річниці Збройних сил України та Дня міліції України, видані розпорядження міського голови про відзначення подяками міського голови та нагородження грошовими преміями працівників Івано-Франківського міського військового комісаріату, військовослужбовців військових частин 1241 та А 1349.
Відділ сприяв міськвійськкомату у вирішенні питань організації призову до лав ЗСУ та приписки юнаків до призовної дільниці. На виконання розпорядження міського голови від 28.02.11 №118 «Про проведення в м.Івано-Франківську призову громадян України на строкову військову службу в 2011 році», в м. Івано-Франківську з з 1 березня по 31 травня та 1 жовтня по 30 листопада 2011 року було проведено медичні огляди призовників, що підлягали призову в 2011 році.
Призову на строкову військову службу підлягали громадяни України 1993 та 1994 років народження, яким виповнилось 18 років, а також громадяни 1986-1992 та 1987-1993 років народження, які не призвані раніше на військову службу з різних причин.
В м.Івано-Франківську підлягало виклику на призовну комісію 4585 чоловік, із них:
1. Визнано придатними до військової служби – 2472 чол.,
2. Визнано тимчасово непридатними до військової служби – 393 чол.,
3. Визнано непридатними до військової служби – 228 чол.,
4. Не закінчили обстеження – 68 чол.,
5. Не з’явились на призовну комісію – 827 чол.
План призову виконано на 100%.
На виконання розпорядження облдержадміністрації № 27 від 26.01.2011 року «Про проведення призову громадян області на строкову військову службу за контрактом у 2011 році», 160 територіальним центром комплектування військовослужбовцями за контрактом у 2011 році до військових частин Збройних Сил України призвано на військову службу за контрактом – 68 чоловік.
План осіннього призову 96 чоловік до Збройних Сил України – успішно виконано.
Також відділ сприяв організації відзначення:
- Дня захисника Вітчизни – 23.02.11р.;
- Дня СБУ – 25.03.11р.;
- Дня внутрішніх військ МВС України – 26.03.11р.;
- Дня захисника Вітчизни – 06.12.11р.;
- Дня юриста – 08.10.11р.;
- Дня прокуратури – 01.11.11р.;
- Дня Збройних сил України – 06.12.11р.;
- Дня працівників суду – 15.12.11р.;
- Дня адвокатури – 19.12.11р.;
- Дня міліції – 20.12.11р.
В пам’ять проголошення Загальної декларації прав людини, відділ з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради розробив розпорядження міського голови № 632-р від 16.11.11 року «Про проведення в місті Всеукраїнського тижня права», яким передбачено заходи щодо його проведення в місті.
Проведені тематичні виховні години, лекції, бесіди, зустрічі за «круглим столом», конкурси, семінари, уроки права, бесіди-лекції у слідчому ізоляторі, військових частинах 1241ВВ та А-1349, у загальноосвітніх навчальних закладах та шкільних бібліотеках міста та сіл міської ради. Також надавалися безоплатні юридичні консультації у громадських приймальнях при міському управлінні юстиції та в юридичній клініці Юридичного інституту ПНУ ім. В.Стефаника.
Виконавцями заходів були: відділ з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи (Б.Маланюк), управління освіти та науки (Н.Микула), міське управління юстиції (Ю.Пітеляк), Юридичний інститут ПНУ ім.Стефаника (К.Гичка).
Відділ в межах своїх повноважень взаємодіє з прокуратурою міста, міським управлінням юстиції, міським судом та управлінням служби безпеки в Івано-Франківській області.
Відділ приймає участь в роботі обласної комісії з питань поновлення прав реабілітованих, в справах дітей, адміністративній комісії, міській призовній комісії до ЗСУ, альтернативній, засіданнях штабу територіальної оборони міста №15 зони №5.
Щотижнево проводились узагальнення роботи відділу, планувалися заходи на наступний робочий тиждень.
За звітний період відділ подав 14 статей на веб-сайт про роботу відділу: «Про внесення на розгляд виконкому міської ради проекту рішення «Про комплексну програму профілактики злочинності в місті на 2011 рік», «Інформація про діяльність спостережної комісії при виконкомі міської ради», «Про зміни у спостережній комісії», «Прохання не зривати рідкісні лісові квіти», «Працівників та ветеранів Служби безпеки України привітали з професійним святом», «В Івано-Франківську урочисто відзначили 19-ту річницю створення внутрішніх військ МВС України», «18 червня дільничні інспектори міліції України святкують своє професійне свято», «В апеляційному суді Івано-Франківської області відбулася презентація системи відеоконференцзв’язку», «В Івано-Франківську проведено осінній призов 2011 року», «Про виконання розпорядження міського голови № 19-р від 18.01.2011 року «Про шефство над військовими частинами», «Військовослужбовці урочисто відзначили 20-у річницю Збройних Сил України», «Про проведення в місті Всеукраїнського тижня права», «Івано-Франківські правоохоронці відзначили 20-ту річницю Дня міліції», «Інформація про діяльність Спостережної комісії при виконкомі міської ради у 2011 році».