Основними завданнями охорони здоров’я міста у І півріччі 2011р. були надання ургентної та невідкладної допомоги, проведення комплексу протиепідемічних заходів, гарантування рівня медичного забезпечення вагітних і дітей, дотримання стандартів лікування, а також розвиток матеріально-технічної бази. Поставлені завдання, окрім дотримання стандартів лікування і соціальних гарантій при зверненні за медичною допомогою, лікувальні заклади виконали. Не допущено спалахів інфекційних хвороб, відмов у наданні допомоги, збережено ресурсний та кадровий потенціал медичних закладів, вкладались, хоч і незначні кошти в покращення матеріальної бази, зокрема ремонти і реконструкції споруд та придбання медичної апаратури .
Важливим напрямком діяльності лікувально-профілактичних закладів міста було виконання заходів національних, державних, обласних та міських програм у галузі охорони здоров’я. Результат цієї роботи забезпечив доступ жителів міста до консультативної допомоги та безоплатного анонімного тестування на ВІЛ- інфекцію, страхування медичних працівників на випадок професійного інфікування ВІЛ/СНІДом, закупівлю інсулінів для хворих цукровим діабетом, недопущення випадків внутрілікарняних інфекцій.
За 9 місяців 2011 року всього в стаціонарах міста проліковано 24890 хворих. Середня тривалість перебування хворого на ліжку зменшилась з 10,4 9,7 дня. Скорочення середнього ліжко-дня на 0,7 дало змогу зекономити 9,3 грн. на лікування кожного хворого. В дитячій клінічній лікарні проліковано 3100дітей, в міському пологовому будинку проліковано та надано пологову допомогу 5110 жінкам, прийнято 1940 пологів. За 9 місяців народилось 2123 немовлят, що на 108 більше, ніж за відповідний період минулого року
У відділеннях хірургічного профілю виконано 7500 великих оперативних втручань. В центрі нефрології та діалізу центральної міської клінічної лікарні проліковано 22 хворих та проведено 2045 процедур.
В поліклінічних закладах забезпечено надання амбулаторної допомоги в повному обсязі. Зареєстровано 1млн. 296 тис. відвідувань що складає 5,4 відвідування на 1 жителя. До хворих, які не можуть пересуватись, або тривалий час не відвідували поліклініки зроблено 240 600 відвідувань на дому. Виконано план анонімного обстеження на ВІЛ, обстежено понад 9 тис. чоловік.
В денних стаціонарах проліковано 5843 хворих. В поліклініках виконано 9160 амбулаторних операцій.
За 9 місяців 2011р. здійснено 62450 виїздів бригадами швидкої невідкладної медичної допомоги. За рахунок залучення позабюджетних коштів збільшили обсяги досліджень діагностичні підрозділи: зросла кількість ультразвукових та функціональних досліджень, електрокардіографічних та рентгенологічних досліджень.
В травні 2011р. в ЦМКЛ розпочало роботу відділення малоінвазивної та реконструктивної хірургії, де введено в дію ангіограф, який отримано в подарунок як субвенцію з державного бюджету. Сучасний ангіограф дав змогу, проводити коронарографію та стенування судин. У відділенні малоінвазивної хірургії проліковано 111 хворих. Проведено 6 коронарографій, 40 холангіографій. Поставлено 12 водіїв ритму. Проведено 10 артеріограм.
Покращився стан здоров`я населення міста, захворюваність зменшилася з 644,5 до 639,0 на 1тис. населення. Знижено рівень захворюваності на інсульт головного мозку із 141,8 до 134,4 та на інсульт на ґрунті гіпертонічної хвороб із 95,1,до 92,9 на 100 тис. населення, покращились на 25,4 відсотків показники захворюваності інсультом в осіб працездатного віку. Стабільною залишалась епідемічна ситуація в місті у 2011р. Інфекційна захворюваність зменшилась в усіх основних групах. Захворюваність туберкульозом на всі форми спадає і досягла 38,6 на 100 тис. населення, майже на половину зменшилась кількість деструктивних форм туберкульозу і становить 8,4 проти 16,0 на 100 тис. населення за відповідний період минулого року.
Фінансово-господарська діяльність
Бюджет охорони здоров’я міста за 9 місяців 2011 року виконано на 86726,6 тис. грн. На пільгові медикаменти використано 668,3 тис. грн. або 17,7 грн. на одну особу. З пільгової категорії населення зубне протезування проведено 79 особам на суму 40,2 тис. грн.
Витрати на один ліжкодень на медикаменти і харчування склали 7,22 грн. та 6,04 грн. відповідно. Фінансування одного прийому в поліклініках становило 0,5 грн.
Як і в минулі роки незадовільне фінансування змушувало керівників закладів та медичних працівників працювати над залученням додаткових позабюджетних коштів. Лікувально-профілактичні заклади за 9 місяців 2011р. надали платних послуг та отримали благодійних внесків на суму 5млн. 268 тис.300грн.
Продовжувалась робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів. За рахунок різних джерел фінансування придбано діагностичної і лікувальної апаратури, обладнання та устаткування на суму 7382247 грн. Це дало змогу переоснастити поліклініки і стаціонари рентгенологічною та флюорографічною апаратурою, електрокардіографами, для стаціонарів закуплено хірургічне та ортопедичне устаткування, холтерівську систему ЕКГ та АТ, для стоматологічної поліклініки стоматустановка та обладнання в зуботехнічну лабораторію.
Хоча в невеликій мірі, але продовжувались роботи з реконструкції приміщень в лікувально-профілактичних закладах міста. Всього виконано робіт на суму 526461грн.