СЕЛО УГОРНИКИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Адміністрація
Адреса: 76492, м. Івано-Франківськ, с. Угорники, вул. Просвіти, 4.
Телефони: 554243, 787648
Електронна пошта: [email protected]
![]() |
Перша згадка про село в письмових джерелах датується 1378 роком. Але враховуючи те, що між реальним заснуванням і першою згадкою минає біля століття можна вважати, що село Угорники засновано в середині 13 століття.
Щодо назви села є декілька версій – одна з них говорить про те, що село назване в честь пана Угра, який давно жив у цьому поселенні, мав велику садибу на одному із пагорбів села. За іншою версією село розташоване біля Вовчинецьких гір “у гор”. І тому отримало назву Угорники. Село розташоване на правому березі р.Бистриці-Надвірнянської, за 4 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Простягається вздовж автошляху, що з’єднує Івано-Франківськ з Тисменицею. Населений пункт межує з півночі – з Підлужжям, із Півдня - Микитинцями, зі сходу - з Підпечерами, із Заходу - Івано-Франківськом.
Територія Угорників складає 260 га., площа усіх земель сільської ради -- 734 га. Село поділено на вулиці, назви яких говорять самі за себе, оскільки названі на честь визначних людей, вихідців села, які внесли значний вклад у справу духовного, культурного та патріотичного виховання односельців. Такі як Ольги Рошкевич, перша вчителька Анна Федорченко, першийо директор школи Микола Микитин, станична УПА Настуня Івасишин, повстанці Ярослав та Святослав, родина місцевого пароха Ганушевського та ін.
![]() |
Символічна могила борцям за волю України
Село повністю газифіковане, майже повністю телефонізоване, є зручне сполучення з центром міста.
В селі діє Угорницький ліцей, , в якому навчається 180 учнів. Медичне обслуговування мешканців села здійснює відділення сімейної медицини. Працює поштове відділення зв’язку.
Центром культури і просвітництва в селі є Народний дім. Багато для піднесення культурно-освітнього рівня зробив народний аматорський хор «Прикарпаття», який зумів відновити традиції рідного краю. При Народному домі працюють такі мистецькі колективи: сімейне тріо «Лелеченьки», вокальний ансамбль «Незабудки», вокальний ансамбль «Доля». Значну участь у художній самодіяльності займають дитячі колективи , а саме драматичний гурток, танцювальний ансамбль «Перевесло», гурток художнього читання.
Відновлено діяльність двох футбольних команд (юнаки та дорослі) «ФК Угорники».
Село має розвинену інфраструктуру. Тут функціонує КП «Харчопромсервіс»» по виготовленню шлакоблоків, вапняного та бетонного розчину, млин для помолу зерна, цех з виготовлення морозива, підприємство, що надає послуги шиноремонту та вулканізації, перукарня, аптека, майстерня з пошиття та ремонту одягу, відпочинково-оздоровчий комплекс, 7 торговельних закладів, стоматологічний кабінет, кафе-колиба «Аркан», мотель «Жокей».
Силами мешканців села закладено алею кедрових ялин при в’їзді до кладовища, встановлено нові сільські інформатори на вул. Постанців, Стрілецькій, учні школи взяли участь в акції «Дубок» з висадження декоративних дерев по периметру сільського стадіону.
Заклади культури:
- Будинок культури;
- Бібліотека – 2;
Спортивні заклади та споруди:
1. Футбольне поле;
2. Дитячі майданчики – 5
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 р. №714-р Івано-Франківськ визначено адміністративним центром та затверджено територію Івано-Франківської міської територіальної громади, до якої увійшли такі територіальні громади: Березівська, Братковецька, Добровлянська, Драгомирчанська, Колодіївська, Підлузька, Підпечерівська, Радчанська, Узинська, Черніївська, Чукалівська (Тисменицький район), Каміннецька, Тисменичанська (Надвірнянський район), Вовчинецька, Криховецька, Микитинецька, Угорницька, Хриплинська (Івано-Франківська міська рада).