1703р., арх. Ф. Корассіні і К. Беное, тринефна з трансептом, бароко; пірамідальна композиція силуету зумовлена принципами і прийомами, властивими українському зодчеству.
Будівля вражала багатством та мистецьким рівнем оформлення інтер’єру: розкішні вівтарі, багата скульптура, декоративна ліпка, довершені розписи; для фінансування виконання робіт був ухвалений для населення краю спеціальний податок.
Споруджувався як парафіяльний храм Потоцьких; перед контрфорсами, на висоті другого поверху був встановлений їхній герб, а в крипті – родинна усипальниця.
Один з представників цієї родини, Станіслав, загинув під час битви під Віднем в 1663р.; до 200 річчя облоги австрійської столиці турками були встановлені дві пам’ятні дошки – української і польською мовами; в польський період розвитку міста польська таблиця була перенесена між контрфорси (по правий бік від входу), а українська – знищена.
З 1980р. в костелі відкритий Художній музей; сьогодні – багатюща скарбниця сакрального народного та професійного мистецтва, українське та європейське малярство, вул. Низова, 2 – виставковий зал музею.
В 2001р. була відновлена дзвіниця, знищена в 60-их роках; з її відновленням майдан Шептицького набрав цілісних та довершених форм.
Майдан Шептицького, 8.
Вихідний день: понеділок.
Години роботи: з 10:00 до 17:00 год.