Міністерство праці та соціальної політики України
Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів
07352, с.Лютіж, Вишгородський район, Київська область, Україна
тал./факс (04596)40-0-11, (044)425-84-91,
e
-
mail
:
vcpri
@
ukr
.
net
,
[email protected]
Банк
і
вськ
і
рекв
і
зити
: ідентифікаційний код юридичної особи 26059611
Р/р 35225001000373 в Управлінні державного казначейства у Оболонському районі у ГУДКУ м.Києва, МФО 820019.
Центр працює з інвалідами 1-2-3 групп з різними нозологіями і інвалідними діагнозами. В центрі проводиться навчання з 9 професій: оператор комп’ютерного набору, секретар, бджоляр, швачка, вишивальниця, соціальний працівник, автослюсар, взутяр, перукар – моделєр. Планується ввести ще одну професію - рахівник бухгалтерских даних.
Професійний відбір та направлення на професійну реабілітацію до Центру:
Вступники особисто подають до місцевих органів праці та соціального захисту населення документи:
- заяву на ім'я директора про вступ до Центру, в якій вказують обрану робітничу професію (із числа тих, за якими здійснюється професійна реабілітація у Центрі, групу інвалідності, місце проживання номер домашнього телефону (або контактної особи), засоби пересування (якщо маються).
- документ про освіту: копію свідоцтва про базову середню загальну освіту (9 класів), атестата про повну середню загальну освіту (11 класів) чи диплома про середню спеціальну освіту або документ про освіту, достатню для оволодіння відповідними робітничими професіями (копія);
- медичну довідку - форма 086-У, з обов'язковим висновком медичної комісії про професійну придатність в такій редакції: „навчатися та працювати за обраною робітничою професією (вказати професію) може";
У довідці обов'язково вказується інвалідизуючий діагноз і діагнози супутніх захворювань, сформульовані згідно з класифікацією, затвердженою МОЗ України.
- виписку з особової амбулаторної картки стосовно динаміки інвалідизуючого захворювання за останні 2 роки;
- довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, де зазначено реабілітаційний потенціал інваліда (копія);
- індивідуальну програму реабілітації, видану МСЕК;
- паспорт (копія);
- дві фотокартки розміром 3x4 см.;
- картку індивідуальної профконсультації клієнта, видану місцевим центром зайнятості;
- гарантійний лист про працевлаштування (якщо мається) від підприємств, організацій, установ, що дає право на переважне зарахування до Центру (якщо мається).
В десятиденний термін місцеві органи праці розглядають поданий пакет документів, і в разі відповідності вимогам Правил, надсилають їх до регіональних органів праці та соціального захисту населення.
Регіональні органи праці та соціального захисту населення протягом десяти днів після надходження пакету документів приймають рішення про направлення інваліда до реабілітаційної установи, повідомляють про прийняте рішення місцевий орган праці та соціального захисту населення і заявника та надсилають документи до Центру.
Проходити професійну реабілітацію в Центрі повторно за рахунок державного бюджету інвалід може лише за висновком медико-соціальної експертної комісії або за власні кошти, кошти юридичних чи фізичних осіб.