Урядом підтримана ініціатива Міністерства соціальної політики України та прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року№ 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу (далі – Порядок), яким запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до департаменту соціальної політики заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Департамент соціальної політики:
1) перевіряє наявність документів, поданих відповідно до пункту 6 цього Порядку;
2) забезпечує ведення обліку дітей, які в порядку черговості направляються на здійснення реабілітаційних заходів;
3) ознайомлює одного з батьків дитини чи її законного представника з переліком реабілітаційних установ, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення дитини реабілітаційними заходами;
4) вносить до централізованого банку даних з проблем інвалідності відомості про:
дитину, її законного представника відповідно до пункту 4 Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. № 121;
забезпечення дитини реабілітаційними заходами, у тому числі про вибір законним представником дитини реабілітаційної установи, укладення договорів, складення актів виконаних робіт із зазначенням фактично перерахованих коштів, строків перебування дитини в реабілітаційній установі.
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини.
Кошти, передбачені у державному бюджеті на 2019 рік за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - реабілітаційна установа).
Перелік закладів охорони здоров'я, реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів.
Для отримання більш детальної інформації можна звертатись до департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (вул.Грушевського, 29, кабінет 9, телефон 552190)