Ситуація на ринку праці в місті Івано-Франківську стабілізувалася та характеризується зниженням рівня безробіття та збільшення кількості працевлаштованих осіб.
Станом на 01.01.2013року в Івано-Франківському міському центрі зайнятості перебувало 2821особа.
Протягом року до служби зайнятості з питань працевлаштування звернулося 9571особа.
На початок 2014року на обліку перебувало 2523 безробітні особи, рівень безробіття в місті склав 1,58 відс. проти 1,75 відс. на відповідну дату минулого року.
Серед безробітних 61,1 відс. становили жінки, 70,4 відс. - особи, які займали посади службовців, 25,6 відс. - працювали за робітничими професіями, 58.8відс. - молодь у віці до 35 років.
Служба зайнятості спрямовує свою роботу на забезпечення якісного надання послуг незайнятим громадянам і роботодавцям, передбачених законодавством та збільшення рівня охоплення активними заходами сприяння зайнятості населення.
В результаті співпраці служби зайнятості з роботодавцями впродовж січня-грудня 2013 року зареєстровано 7400 вакансій, на які працевлаштовано - 6337 осіб. Найбільший попит на робочу силу спостерігається у сферах торгівлі, громадського харчування, надання послуг. Найзатребуванішими були: кухарі, торгові агенти, менеджери з продажу.
З метою подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці, підвищення конкурентоспроможності безробітних та забезпечення роботодавців кваліфікованою робочою силою Івано-Франківський міський центр зайнятості постійно співпрацює з роботодавцями та здійснює під їхні замовлення професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних. Протягом звітного періоду професійне навчання пройшли 1685 осіб, з яких працевлаштовано після закінчення навчання - 1524 осіб, що становить 90,4 відсотка.
Для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб служба зайнятостіорганізовує оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру. У таких роботах із числа незайнятого населення взяли участь 489 осіб, після їх закінче-ння 207 осіб працевлаштувались на основне місце роботи.
Одним із шляхів вирішення питань працевлаштування є залучення безробітних до самозайнятості. Так, 93 безробітні особи з початку року отримали одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю.
З метою стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, а також працевлаштування на них громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, Законом України "Про зайнятість населення" запроваджено компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиноговнеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, як ефективний механізм реалізації соціального партнерства між службою зайнятості та роботодавцями. Цим правом скористалися - 52 роботодавці, які створили 95 робочих місць та працевлаштували зареєстрованих безробітних осіб.
Для підтримання та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці громадян віком старше 45 років,які відчувають труднощі з працевлаштуванням службою зайнятості надано можливість одноразовоотримати ваучер на навчання. Ваучери можуть отримати і безробітні, і працюючі особи, що дасть можливість підвищити кваліфікацію або отримати нову професію чи спеціальність для пріоритетних видів економічної діяльності. В поточному році ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 115 громадян, які будуть проходити навчання за зручною для особи формою навчання в закладах освіти.
Важливу роль у забезпеченні зайнятості населення відіграє створення нових робочих місць. Всіма суб’єктами господарювання міста Івано-Франківська в 2013 році введено в дію 7261робочих місця.
В січні-грудні 2013 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття витрачено коштів на:
виплату допомоги по безробіттю 25776,8тис.грн.;
виплату матеріальної допомоги в період професійного навчання 48,6 тис.грн.;
створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних з наданням дотацій роботодавцям 7155,0 тис.грн;
виплату одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємниць-кою діяльністю 1561,8 тис.грн.;
організацію громадських робіт 55,0 тис.грн.;
відшкодування єдиного соціального внеску 94,3 тис.грн.