Результати проведення відкритого громадського обговорення проекту регуляторного акта - рішення виконавчого комітету міської ради «Про створення пішохідної зони з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста».
29.12.2016р. о 14-00 год. в приміщенні виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського,21, каб.311) відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету міської ради «Про створення пішохідної зони з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста».
Ініціатор проведення – управління управління транспорту та зв’язку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Організатор проведення – відділ промисловості та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
ВИСТУПИЛИ:
О.Ганчак:
Повідомив присутнім про причини розробки проекту рішення виконавчого комітету міської ради «Про створення пішохідної зони з визначенням паркувальних місць у історико-архітектурній частині міста» (далі – Проект рішення), який був створений на основі затвердженої в 2012р. «Програми обмеження руху та підвищення комфортності» та Рішення №398 2015р. яке включає в себе схему першої парувальної зони в центральній частині міста.
Олег Васильович розповів про мету, цілі та правові підстави підготовки Проекту рішення та зачитав його основні тези.
ОБГОВОРЕННЯ.
Громадянка 1:
Запитала, як може заїхати вантажна машина з квітами, щоб довести товар до магазину, якщо вона їде з Києва і приїжджає в обідню пору доби, а підприємець-пенсіонер не може перенести квіти самостійно з найближчої доступної вулиці.
О.Ганчак:
Зазначив, що в рішенні не передбачений заїзд в обідню пору доби, а підвезення товарів дозволяється за допомогою підручних засобів. В даному випадку підвезення може здійснюватись з паркувального майданчика біля універмагу «Прикарпатський».
Олег Васильович також запропонував надавати свої сформульовані пропозиції під час обговорення, які будуть занесені в протокол.
Громадянин 2:
Запропонував скасувати попередні рішення та дати проїзд транспорту через центральну частини міста, а на проїжджій частині дороги по краям виділити паркувальні місця, оскільки пішохідні зони є достатньо широкими і створення додаткових пішохідних зон є не доцільним.
О.Ганчак:
Зазначив, що в європейських містах є практика перекриття центральної частини міста, що не створює значних незручностей автотранспорту при правильній організації дорожнього руху.
І.Фріс:
Повідомив присутнім, що вивчав дану тематику оскільки проходить судове провадження по забезпеченню безперешкодного доступу до належному йому майна та належного доступу до майна іудейської громади, що знаходиться в центральній частині міста (вул. Страчених).
Він зауважив, що в прийнятому рішенні по створенню паркувальної зони в центральні частині міста не дотримані всі вимоги законодавства, зокрема постанови Кабінету Міністрів України, яка регулює порядок паркування, оскільки повинні були встановленні паркомати з розрахунком 1 на 20 паркомісць, найняті люди які б контролювали відповідні паркомісця. Пан Ігор зазначив, що на сьогоднішній день стоять шлагбауми, які обмежують рух, а плата береться за в’їзд, а не за паркування.
Після чого І.Фріс запитав чи проводився аналіз кількості ДТП на даній ділянці дороги.
В.Царьов (старший інспектор сектору безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції):
Зауважив, що такого роду аналізи, в тому числі аналіз транспортних та пішохідних потоків проводяться при проектуванні. Проте запиту від управління транспорту на проведення аналізу вони не отримували.
О.Ганчак:
Зазначив, що практики перекриття з 2011 року давала непоганий результат для пішоходів в центральній частині міста.
Громадянин 3:
Звернувся до представника поліції з питанням чи законно встановлені стовпці на вул. Галицькій де раніше був проїзд для автомобілів.
В.Царьов:
Згідно ст.6 ЗУ «Про дорожній рух» організація дорожнього руху на території міста відноситься до компетенції органів виконавчої влади, таким чином будь-які засоби дорожнього руху, в тому числі стовпці погоджуються в комплексі схемою організації дорожнього руху.
І.Фріс:
Звернув увагу, що на сьогодні необхідно вирішити питання заїзду власників нерухомості, осіб які проживають в нерухомості та є співвласниками/власниками/наймачами нежитлової нерухомості, а також стосовно підвезення/завезення товару.
Він зауважив, що права власності на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом про власність, про господарське товариство. Таким чином, оскільки Проектом рішення передбачено можливість паркування транспортних засобів на прибудинкових територіях, відповідно до існуючих стандартів та нормативно правових документів, що визначають реалізацію права власності та право користування прибудинковими територіями, жодним чином не обмежуються права власників нежитлових приміщень на таке користування, а навпаки власники (співвласники) та наймачі (орендарі) мають однакові права.
Враховуючи викладене, пропонується викласти п.2 Проекту рішення, яке буде направлено на розгляд Івано-Франківській міській раді, в наступній редакції:
«2. Заборонити з 01.03.2017 р. наскрізний проїзд та обмежити в’їзд механічних транспортних засобів в пішохідну зону, визначену в п.1 цього рішення, легковому та вантажному транспорту окрім:
- спеціального автотранспорту зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків (прокуратура, патрульна поліція, Служба безпеки України, пожежна охорона, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт міських комунальних служб);
- транспортних засобів організаторів масових заходів при наявності розпорядження міського голови;
- транспортних засобів власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир (будинків), а також власників (співвласників) та наймачів (орендарів) нежитлових приміщень, осіб, які зареєстровані за місцем постійного проживання, а також осіб яким надаються послуги з тимчасового проживання в готелях та аналогічних засобах розміщення, які розташовані в межах-пішохідної зони при пред'явленні документа, який підтверджує право власності або право користування таким нерухомим майном або документів що підтверджують отримання послуг з тимчасового проживання в готелях та аналогічних засобах розміщення, за їх умови паркування у внутрішніх подвір’ях та/або на прибудинкових територіях;
- транспортних засобів з метою їх паркування в І паркувальній зоні та/або паркувальних місцях»
Наступною проблемою п. Ігор назвав обмеження заїзду для підвезення продуктів для закладів громадського харчування, оскільки, до прикладу, купити м’ясо після 23:00 год. на базарі не можливо, тому відповідно це створює великі незручності. Тому пропонується викласти п.4 Проекту рішення в наступній редакції: «4. Встановити, що завезення "товару автотранспортними засобами в заклади торгівлі, які розташовані в межах пішохідної зони, визначеної в п.1 цього рішення, здійснюється протягом робочого дня без права паркування їх в І паркувальній зоні та на паркувальних місцях, протягом 30хв.»
Громадянин 4:
Зауважив, що він проживає в будинку, який розміщений в межах І паркувальної зони, проте не має прописки, тому вважає за потрібне врахувати потреби всіх мешканців будинків в межах даної зони, для яких забороняється проїзд.
Громадянин 3:
Запропонував встановити дорожні знаки, які б обмежували рух транспорту у вихідні та святкові дні в межах паркувальної зони окрім спецтранспорту, транспорту організаторів масових заходів та мешканців, що проживають в межах даної паркувальної зони.
Також Громадянин 3 запропонував зробити можливість заїзду в І паркувальну зону зі сторони вул. Галицька, оскільки під час заїзду з вул. Шпитальна утворюються великі дорожні затори.
О.Ганчак:
Повідомив, що запропонована пропозиція щодо встановлення дорожніх знаків буде обговорена на комісії з безпеки руху після отримання письмової заяви в каб. 201.
Громадянка 1:
Звернула увагу на проблему здійснення посадки/висадки пасажирів біля воєнного шпиталю маршрутними транспортними засобами, які їздять в напрямку м. Надвірна. Тому попросили вирішити це питання, оскільки для цього існують автостанції.
В.Царьов:
Повідомив присутніх, що здійснюється планова робота з міськими і міжміськими перевізниками щодо вирішення в тому числі цього питання.
Т.Соловейчик:
Зауважила, що після створення даної паркувальної зони кількість запаркованих транспортних засобів збільшилась по всій території паркувальної зони.
О.Ганчак:
Відповів, що на час проведення конкурсу було визначено 68 місць виділених на паркування і зазначив, що паркуватись за межами визначених місць не можна. Власники території/мешканці мають паркувати транспортні засоби у дворах своїх будинків не займаючи цих місць. Тому п. Олег запропонував звертатись до інспекції з благоустрою, міської варти та поліції при виявленні порушень паркування.
І.Фріс:
Зазначив, що сьогодні не можливо індетифікувати виділені межі для паркування, оскільки не нанесена розмітка.
О.Ганчак:
Повідомив, що розмітка буде нанесена, як тільки цьому будуть дозволяти погодні умови та середньодобовий температурний режим.
Т.Соловейчик:
Наголосила, що проїзд з вул. Галицька повинен бути відкритий, оскільки обмеження руху перешкоджає заїзду транспортних засобів для завезення товарів в заклади торгівлі та проїзду швидкої допомоги, що може призвести до нещасних випадків.
О.Ганчак:
Повідомив, що всі пропозиції будуть занесені в протокол та оголошенні під час засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та прочитав пропозицію від велоспільноти, яка просить змінити п.2 Проекту рішення, щоб заборонити наскрізний проїзд механічним транспортним засобам, а не всім транспортним засобам. Тобто, щоб велосипедисти мали змогу вільно пересуватися по даній території.
Н.Кобильчак:
Запитала, який документ повинен мати орендар паркувального місця, розташованого в підземному паркінгу під магазином «Делікатес».
І.Фріс:
Запропонував внести зміни в п.3 Проекту рішення та розробити єдиний порядок отримання дозволів на в’їзд у І паркувальну зону з візуальною відмінністю. До прикладу, власники житлових приміщень одержують дозвіл одного кольору, особи як заїжджають на розгрузку іншого, а особи які орендують паркувальне місце в паркінгу ще іншого і т.д.
Громадянин 5:
Запитав чи планується також перекриватися вул. Л.Українки для транзиту транспортних засобів.
О.Ганчак:
Підтвердив, що в Проекті рішення передбачено перекриття частини вул.Л.Українки для транзитного руху, проте зазначив, що частина транспортного потоку зможе пересуватися по вул. Січових стрільців.
Громадянин 5:
Запропонував розглянути можливість влаштування двох піднятих пішохідних переходів на вул. Л.Українки (вище кільця та на вже існуючому місці), що сповільнить транспортний потік, проте створить комфортні умови для руху пішоходів та не буде загрожувати ускладненню руху маршрутних та інших транспортних засобів по вул. Січових Стрільців.
О.Ганчак:
Відповів, що дана пропозиція буде розглянута та передбачена в титульні списках на 2017 рік, як альтернатива нововведення даного рішення.
Громадянин 6:
Звернувся з проханням впорядкувати рух транспортних засобів по вул. Л.Українки та вул. С.Мартинця.
О.Ганчак:
Повідомив, що буде розроблятися схема організації дорожнього рухи по вул. Л.Українки та С.Мартинця з врахуванням трафіку руху автомобільного транспорту.
ПОСТАНОВИЛИ:
за результатами обговорення рекомендовано розробнику регуляторного акта внести проект рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради з врахуванням зауважень, які прозвучали під час обговорення.