15.08.2014р. в приміщенні Українсько-Канадського СП «МБЕРІФ-Бізнес-Центр» (вул. Дністровська,26, ІІ поверх, зал засідань) відбулося відкрите громадське обговорення (у формі круглого столу) проекту регуляторного акта – рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 01.04.14р. №157 «Про організацію оплачуваних громадських робіт на 2014р.».
Ініціатор проведення – Івано-Франківський міський центр зайнятості
Організатор проведення – відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради
ВИСТУПИЛИ:
Г.Бандра – директор Івано-Франківського міського центру зайнятості:
повідомила присутнім, що згідно Закону України «Про зайнятість населення», однією з послуг центрів зайнятості визначено організацію громадських оплачуваних робіт для безробітних, які мають намір працювати. Відповідно, міськвиконкомом спільно зі службою зайнятості визначається перелік роботодавців, в яких будуть виконуватися громадські роботи та їх види.
Даним проектом рішення пропонується внести зміни до діючого в м. Івано-Франківську рішення виконавчого комітету від 01.04.14р. №157 «Про організацію оплачуваних громадських робіт на 2014р.», а саме:
1) до переліку підприємств для організації громадських робіт додати ІФУВПЧ УВП УТОС та ПАТ «Зелена господарство»;
2) до переліку громадських робіт доповнити «супровід інвалідів зору».
Ці зміни пов’язані, по-перше, з необхідністю приведення зелених насаджень в місті до належного стану. По-друге, для вирішення актуальної в місті проблеми з допомоги незрячим людям через їх супровід за межами дому.
Для організації цих робіт Центр зайнятості укладає тристоронню угоду з підприємством-виконавцем та міськвиконкомом. Після цього, особи, що виявили бажання долучитися до громадських робіт, направляються на підприємства. Фінансування робіт здійснюється на паритетних умовах, тобто 50% - з міського бюджету, та 50% - з власних коштів підприємства.
ОБГОВОРЕННЯ:
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
звернув увагу на те, що основною новацією даного рішення буде впровадження супроводу незрячих осіб. Запитав у п. Бандури, скільки бюджетних коштів потребуватиме така ініціатива, та який погодинний дохід матиме особа, що погодиться на здійснення такого виду громадських робіт? Яким чином це визначається?
Г.Бандра – директор Івано-Франківського міського центру зайнятості:
для супроводу незрячих пропонується залучати 4 особи на місяць. Ці люди будуть згідно графіка запитів, що формуватиметься на УВП УТОС, направлятимуться до незрячих людей для виконання своїх функцій. Оплата праці здійснюється з розрахунку мінімальної заробітної плати в місяць.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
чи достатньо 4 особи, для виконання таких завдань для цілого міста?
Г.Бандра – директор Івано-Франківського міського центру зайнятості:
відповіла, що використання послуг даних людей буде здійснюватися відповідно до потреби. На УВП УТОС уже є досвід забезпечення відповідних замовлень.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
чи для виконання цих робіт залучатимуться люди виключно на добровільних засадах, чи примусово.
Г.Бандра – директор Івано-Франківського міського центру зайнятості:
для виконання громадських робіт можуть залучатися виключно добровільно особи, що знаходяться на обліку центру зайнятості. Оплата цих послуг буде додатковим заробітком до допомоги по безробіттю.
За результатами обговорення розробнику проекту регуляторного акта рекомендовано внести дане рішення на розгляд виконавчого комітету міської ради без доопрацювань.