31.07.2014р. в приміщенні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відбулося відкрите громадське обговорення (у формі круглого столу) проекту регуляторного акта – рішення міської ради «Про затвердження Порядку надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська».
Ініціатор проведення – департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку
Організатор проведення – відділ підтримки та розвитку підприємництва управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради.
ВИСТУПИЛИ:
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
повідомив присутнім, що рішенням виконавчого комітету від 04.06.2014 року № 243 «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування» Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку доручено розробити та в установленому порядку затвердити Положення про порядок надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті загального користування міста Івано-Франківська»). Метою даного проекту рішення є покращити якість пасажирських перевезень у місті Івано-Франківську, а також чітко визначити права та обов’язки перевізників, водіїв та пасажирів.
Відзначив, що даний регуляторний акт розроблений на основі Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року №176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», наказу Міністерства транспорту України від 21 січня 1998 року № 21 «Про затвердження Порядку і умов організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом».
Коротко розповів про те, що передбачено кожним з пунктів проекту рішення. Особливу увагу звернув на встановленні в громадському транспорті приладів GPS-навігації. Наголосив на тому, що згідно даного Порядку диспетчеризація міських пасажирських перевезень є обов’язковою умовою при здійсненні автомобільних перевезень в м. Івано-Франківську.
ОБГОВОРЕННЯ:
В.Кушніренко – журналіст Інтернет видання Kurs.if.ua:
поцікавився, що нового передбачено даним Порядком?
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
відповів, що даний проект рішення розроблений на основі Закону України «Про автомобільний транспорт». Порядком чітко визначаються права та обов’язки перевізників, водіїв та пасажирів.
В.Світлик – житель міста:
звернувся із запитанням, чи прописано в договорі, що перевізники повинні обладнувати маршрутні транспортні засоби приладами GPS-навігації?
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
повідомив, що перевізники проінформовані про те, що основною умовою участі в конкурсі на здійснення пасажирських перевезень буде обладнання транспортних засобах GPS-навігацією. Стосовно договору, то він укладається з перевізником після проведення конкурсу. Відзначив, що створено робочу групу, яка здійснює пошук організації для встановлення GPS-навігації за ціну прийнятну для перевізників.
В.Бамбуза – голова ГО «Перевізників Івано-Франківська»:
поцікавився, за чиї кошти встановлюватиметься GPS-навігація?
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що облаштування маршрутних транспортних засобів системами GPS-навігації проводитиметься за кошти перевізників.
В.Бамбуза – голова ГО «Перевізників Івано-Франківська»:
про те, що перевізники міста не згідні з рішенням щодо встановлення систем GPS-навігації на транспортні засоби.
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що це робиться з метою покращення умов надання послуг з перевезення, а саме з метою здійснення контролю за дотриманням маршрутними транспортними засобами графіку та маршруту перевезення.
Г.Чудик – МО ПП «УДАР Віталія Кличка» та деякі інші учасники обговорення:
підтримали рішення встановлювати системи GPS-навігації на маршрутні транспортні засоби. Розповіли про те, що на деяких маршрутах після 20.00 маршрутки не їздять (з’їжджають зі своїх маршрутів), хоча згідно графіку повинні їздити до 23.00, порушують інтервал перевезення, не дотримуються транспортного маршруту.
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
повідомив про те, що окрім систем GPS-навігації, з метою захисту прав і обов’язків, як пасажирів так і водіїв, оскільки між ними часто виникають конфліктні ситуації, у маршрутних транспортних засобах встановлюватимуться відеореєстратори.
Г.Чудик – МО ПП «УДАР Віталія Кличка» та інші учасники обговорення:
звернувся з запитанням, чому в п. 5.2. проекту рішення не прописано, що перевізники зобов’язані встановити системи GPS-навігації?
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
на запитання Г.Чудика повідомив, що у даному проекті рішення прописати пункт, який зобов’язує перевізника встановити систему GPS-навігації не можна, оскільки це не передбачено Закону України «Про автомобільний транспорт», але такий пункт буде прописаний в Договорі.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
звернув увагу на те, що в п.5.2.10 прописано, що перевізник зобов’язаний забезпечити видачу пасажирам квитків, а у п. 5.4.10. прописано, що водій зобов’язаний видавати квиток на проїзд у випадку реалізації квитків у салоні автобуса. Зазначених пункти суперечать один одному, виникає юридична колізія. Поцікавився, як розуміти п. 5.5.4. «Не допускати до поїздки пасажира, якщо в салоні відсутні вільні місця».
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
повідомив про те, що п.5.5.4. прописано з метою забезпечення безпечного проїзду пасажирів. Розповів про те, що у кожному транспортному засобі є визначена кількість сидячих та стоячих місць, у разі відсутності місць у маршрутному транспортному засобі водій має право не допускати пасажира до поїздки.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
про те, що п.5.6.6. для нього являється не зрозумілим.
О.Іванів – Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку:
про те, що п.5.6.6. стосується міжміських перевезень.
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що даний пункт необхідно виключити з даного проекту рішення.
Ю.Кривень – журналіст газети «Галичина»:
висловив думку про те, що перевізники повинні, з метою задоволення природніх потреб водіїв, облаштовувати вбиральні.
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що на його думку, на кінцевих зупинках повинні бути встановлені біотуалети, але не за кошти перевізників.
В.Кушніренко – журналіст Інтернет видання Kurs.if.ua:
поцікавився, як розуміти п.4.6. «Пільгові проїзні квитки тривалого користування (студентські, учнівські тощо) дають право на проїзд тільки за наявності в пасажира студентського (учнівського) квитка».
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що у місті навчається багато іноземних студентів. Оскільки студенти міста Івано-Франківська, які навчаються закордоном, користуються пільгами на проїзд у громадському транспорті, ми теж вирішили надати такі пільги іноземним студентам.
В.Гоголь – ГО «Контроль»:
про те, що даним проектом рішення передбачена диспетчеризація та управління міськими пасажирськими перевезеннями, передбачається встановлення GPS-навігації, поцікавився, як здійснюватиметься контроль за рухом транспорту, який здійснює перевезення на території міста?
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
про те, що у відділі транспорту і зв’язку передбачено створити диспетчерську службу, яка складатиметься з двох або і більше працівників, які здійснюватимуть контроль за рухом пасажирського транспорту на території міста.
М.Джогола – IF MOBMTO:
запропонував переглянути п.5.6.3 «Розмовляти з пасажирами, їсти, пити, курити під час руху автобуса, слухати радіоприймачі та магнітофони», п.5.3., п.5.4.10. та 5.4.13. прописати більш детально. Висловив думку про те, що при наявності п.5.4.10. «Видавати квиток на проїзд у випадку реалізації квитків у салоні автобуса» п.5.7.2. «Зберігати квиток до кінця поїздки і пред'являти в розгорнутому вигляді на вимогу осіб, що мають право контролю» втрачає свою актуальність.
В.Чих – відділ транспорту і зв’язку:
погодився врахувати зауваження висловлені М.Джоголою.
В.Кушніренко – журналіст Інтернет видання Kurs.if.ua:
про те, що в маршрутному транспорті їздять різні люди, з різними музичними уподобаннями, з різним настроєм. З метою того, щоб нікого не образити вважає даний пункт актуальним.
М.Рошиніна – ГО «Мами Прикарпаття»:
висловила своє незадоволення санітарним станом маршрутних транспортних засобів. Звернулась з проханням, якимось чином вирішити цю проблему.
За результатами прийнято рішення розробнику проекту регуляторного акта доопрацювати проект рішення з врахуванням зауважень та пропозицій, висловлених учасниками відкритого громадського обговорення.