Потягом року рада засідала 7 разів, з них проведено чотири розширених засідань (квітень, липень, серпень, грудень). Розширені засідання відбувалися за участю представників банківських фінансових установ, фіскальних органів, департаменту житлово-комунального господарства та інших управлінь виконавчого комітету.
В серпні було проведено «Круглий стіл» за участю голів органів самоорганізації населення та представника банківських установ при Кабміні України.
Члени БК, ОСББ та ЖБК приймали участь у міжнародному проекті «Стале домогосподарство», мета якого - навчитися бережливому ставленню у використанні енергоресурсів.
Члени ради брали участь у роботі сесій Івано-Франківської міської ради.
Найдосвідченіші голови ОСН надавали і продовжують надавати інформаційну і роз’яснювальну допомогу громадам будинків в об’єднанні власників житла та створенні однієї із форм ОСН. Дещо не вдалось реалізувати, зокрема не вдалося організувати зустріч з управителями багатоквартирних будинків, цю зустріч заплановано на 2016 рік.
2.Участь членів ради та голів органів самоорганізації
у всеукраїнських заходах.
Активно розвивалась співпраця з Всеукраїнською Асоціацією сприяння самоорганізації населення. Асоціація діє з 2006 року, її активісти працюють майже в кожному місті України. Партнерами асоціації є громадські організації, органи самоорганізації населення, ресурсні центри тощо.
В жовтні в м. Києві відбулася Х всеукраїнська конференції з питань самоорганізації населення. Вона відбувалась у міжнародному форматі. В ній взяли участь і виступили генеральний секретар Європейської асоціації агентств місцевої демократії - Антонела Валморбіда, директор з розвитку Центру публічної політики Марія Голубєва (м.Рига), Рауно Вінні - керівник програми публічного управління та громадського суспільства Центру політичних досліджень (м.Таллінн), якого на звітних зборах було обраний до складу правління Асоціації.
Співпраця з Асоціацією з Асоціацією є дуже важливою, адже вона є членом Європейської асоціації агентств місцевої демократії з центром в м.Брюсель, входить до складу організації «Платформа громадського суспільства Україна – Європейській союз», а в 16 містах України існують регіональні відділення, які співпрацюють з Асоціацією. Через асоціацію, як громадський орган, є можливість впливати на ВР та Уряд України, щодо прискорення прийняття законів про захист інтересів органів самоорганізації населення. Спілкуючись з учасниками конференцій, «круглих столів», які організовує Асоціація, є можливість отримати досвід роботи в громадах та розширити свій кругозір, а також бути більш рішучими та наполегливими в своїх діях щодо співпраці з владою та виконавчими структурами.
Так, учасники Х-ої конференції прийняли відповідний меморандум, одним із пунктів запропоновано укласти угоду з кандидатами на посади голів міст, сіл, селищ та депутатів міських рад. Такі угоди було укладено з п’ятьма кандидатами, з яких до складу міської ради обрано лишень одного - голову міського осередку ВО «Батьківщина» - Терешко Р.О.
Поводились і інші заходи, зокрема, за участю інформаційно-правового центру «Наше Право» (м. Львів) в липні проведено семінар з головами БК, ОСББ та ЖБК з правових питань та надана правова допомога щодо оцінка діяльності одного з забудовників і підтримка захисту правових інтересів одного з голів будинкового комітету.
За участю голів шести будинкових комітетів та за допомогою Асоціації підготовлено і надіслано голові ВР України Б.Гройсману, Президенту України П.Порошенко, голові комітету Верховної Ради С. Власенко лист-звернення про публічне обговорення і прискорення розгляду Верховною Радою України законопроектів про органи самоорганізації населення та загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання. Зовсім недавно 8 грудня через соцмережі, електронну пошту та факсом знову були надіслані листи цим посадовим особам.
Дехто з голів БК, ОСББ були учасникам «Круглих столів» та інших заходів, які проводила Асоціація протягом року в тому числі і в нашому місті. Один з таких «Круглих столів» було організовано в нашому місті на початку року. Підтримку і допомогу в організації «Круглого столу» надали секретар міської ради, заступник міського голови та інші працівники міськвиконкому.
Було приємно бачити на фотостендах, виставлених у фойє під час проведення Х конференції, наших голів БК, ОСББ, ЖБК - учасників різних заходів.
Діяльність Асоціаціі є досить значною, представникам м.Івано-Франківська варто брати в ній участь та вчитеся демократії, зокрема створити свій безбалансовий відокремлений осередок Асоціації. Переваги в його створенні значні, в першу чергу - це участь у іноземних інвестиційних проектах, також можна отримати значну підтримку донорів.
На жаль, представники нашої громади не змогли взяти участь у Форумі енергоефективного партнерства, якій відбувся у травні у м. Київ. Проте, семінар на тему енергозбереження, організований Державним агентством з енергозбереження та виконавчим комітетом міської ради відбувся в нашому місті, в якому наші представники взяли участь.
3.Участь членів ради в заходах, що відбувалися в громаді міста
Члени Ради приймали участь в громадських слухання при формуванні Статуту Громади міста, активно долучились до загальноміських заходів по озелененню і прибиранню міста, огляду-конкурсу на кращий будинок, в допомозі учасникам АТО матеріально і фінансово.
Зокрема, голова будинкового комітету на вул. Надвірнянській, 30, організувала перерахування частину коштів премії на підтримку учасників бойових дій, а також ініціювала організацію передачі земельних ділянок, які не використовуються садовим товариства, на користь учасників АТО.
Проведено самостійно, або взято участь в інших публічних громадських заходах, що проводились в місті. Через реєстраційну палату надано допомогу щодо перереєстрації ОСН при визначенні бініфіціара.