9 червня 2023р. в Центрі розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся круглий стіл-презентація проєкту «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки», який реалізується за підтримки програми міжнародної співпраці EU4Business.
В заході взяли участь представники Івано-Франківської міської ради, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ та науковці.
Старт реалізації проєкту офіційно озвучив міський голова Руслан Марцінків, який сказав, що Прикарпаття має для розвитку найважливіший ресурс – вмотивованих, працелюбних громадян, які прагнуть відновити нормальне життя, а після військової перемоги отримати ще й перемогу на економічному фронті.
До вітальних слів долучився ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик, який відзначив важливість реалізації проєкту, що допоможе об’єднати зусилля бізнесу, науки та влади, вирішити проблемні питання, знайти шляхи їх вирішення, здолати всі кризи та стати безпеково, енергетично й соціально сильними.
На інституційній і фінансовій підтримці МСП, зацікавленості зарубіжних партнерів у впровадженні політики сталого розвитку наголосив учасникам круглого столу представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода. Важливим є те, що фінансування малого й середнього бізнесу здійснюється відповідно до політики сталого розвитку, а проєкти повинні відповідати екологічним та соціальним стандартам міжнародних інституцій.
Програма круглого столу була дуже насичена та цікава. Учасники заходу дізналися, якою є підтримка МСП на території Івано-Франківської громади зі сторони влади, про важливість підтримки підприємств, орієнтованих на енергозбереження й використання новітніх технологій, альтернативної енергетики, впровадження інновацій та створення нових робочих місць.
Обговорювалися питання тісної співпраці науки та бізнесу, вдосконалення навчальних програм, підвищення компетенцій та практичних навичок студентів, вирішення проблеми забезпечення бізнесу кваліфікованими кадрами, які зможуть стати рушіями розвитку малого і середнього бізнесу в регіоні. Адже реальність диктує свої умови економічного, екологічного, освітнього, соціального, культурного розвитку, змінює ставлення суспільства до довкілля, впливає на формування соціально відповідального бізнесу.
Присутні також ознайомилися із напрацюваннями Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів і молодих учених «Адаптація до глобальних змін та викликів: нові форми економіки, ресурсоефективні технології, захист довкілля».
Оскільки значна частина доробку науковців ІФНТУНГ присвячена оптимізації виробничих процесів, вдосконаленню технологій і має великий потенціал практичного впровадження, учасників круглого столу ознайомили з можливостями для бізнесу, який відкриває університетський Центр інноваційного розвитку.
Зацікавило присутніх питання використання біоенергетичного потенціалу лушпиння соняшника, практичне застосування в малому і середньому бізнесі штучного інтелекту, практичний досвід розробки бізнес-ідей.
Учасники заходу активно обговорили проблемні питання, які піднімалися на круглому столі, подали ряд пропозицій щодо їх вирішення під час роботи у фокус-групах за темами: «Зелена економіка», сталий розвиток» та «Інноваційність, креативна економіка».
Загалом, усі учасники круглого столу зосередили увагу на важливих для економічного розвитку та післявоєнного відновлення питаннях, на залученні грантових коштів для розвитку МСП, на впливі освіти, бізнесу та інвестицій на сталий розвиток міст, на впровадженні інноваційних рішень, створенні умов для розвитку «зеленої» економіки» на території Івано-Франківської громади, на соціальній відповідальності бізнесу, підвищенні підприємницької культури та рівня знань, тощо.
Проєкт «Сталий розвиток МСП Івано-Франківської громади на засадах «зеленої», інноваційної, креативної економіки» реалізується в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Зміст публікації є виключною відповідальністю Івано-Франківської міської ради і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.