Впродовж 2014 року промисловими підприємствами основного кола міста реалізовано продукції на суму 4,3 млрд. грн. (у відпускних цінах без акцизу і ПДВ) проти 4,0 млрд. грн. за 2013 рік, темп росту становить 106,7 процентів.
Найбільшу питому вагу у структурі реалізації займала продукція підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (36,5 %), з постачання енергоносіїв (36,4 %) та машинобудування (16,4 %).
У звітному періоді незначний спад обсягів реалізації стався на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Порівняно з вартістю реалізації за 2013 рік ними було реалізовано продукції менше на 141 млн.грн. (на 8,2 %), що в цілому є доброю ознакою, бо свідчить про зменшення використання енергоносіїв і їх економного використання. По водопостачанню спостерігається деяке збільшення вартості реалізованої продукції (на 3,0 млн.грн.), темп росту становить 112,3 % до січня-грудня 2013 року.
Переробна галузь в цілому спрацювала із приростом 17,5% до відповідного періоду 2013 року. Зокрема, харчова галузь реалізувала продукції за січень–грудень 2014 року на 1,6 проти 1,4 млрд. грн. в 2013 році, темп росту становить 114,9 процентів. Проте зменшення обсягів реалізації продукції спостерігалося на ПАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат» (темп росту 84,5 %), ТОВ «Залізнична пекарня» (96,9 %), ОДО спиртової і лікеро-горілчаної промисловості (62,6%), ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» (75,3%).
Зниження обсягів реалізації продукції ПАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат» сталося через зменшення експортних поставок в Росію у зв’язку із політичною ситуацією. Проте стабільно працює з нарощенням обсягів реалізації ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» (111,5 %). Підприємство постійно працює над випуском інноваційної продукції. Хлібобулочна продукція вищезгаданого підприємства користується великим попитом серед населення міста і області. Також з нарощенням обсягів реалізації працювали наступні підприємства: ПАТ «ВТКФ «Ласощі», ТДВ «Івано-Франківський молокозавод», ПАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика», ТОВ «Імперово Фудз» та інші.
В той же час, наявність замовлення та ринків збуту в країнах ЄС дало змогу збільшити обсяги реалізації підприємствами машинобудування, з ремонту машин, з виробництва гумових та пластмасових виробів, меблів. Темп росту обсягу реалізації за січень-грудень 2014 року в машинобудівній галузі становить 124,6 %, вартість реалізованої ними продукції була 700,2 млн. грн. проти 561,7 млн.грн. впродовж 2013 року. Зільшили обсяги реалізації продукції ТОВ "Електролюкс Україна", ТОВ "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед", ПАТ «Івано-Франківський арматурний завод». Наявність замовлення на постачання лічильників газу в Туркменістан дала можливість на 25 відсотків наростити обсяги реалізації ПАТ "Івано-Франківський завод «Промприлад".
Позитивна динаміка в розвитку будівельної галузі в Івано-Франківську та регіоні сприятливо вплинула на діяльність підприємств з виробництва будівельних матеріалів. Зокрема, значно збільшилася обсяги реалізації ПАТ "Будівельні матеріали" (151,2 %), ТДВ «Івано-Франківськзалізобетон" (124,3 %).
Відрадно відмітити роботу підприємств з виробництва одягу: Івано-Франківське УВП УТОГ та ПАТ «ВТШП «Галичина» 2014 році зуміли наростити обсяги виробництва та реалізації своєї продукції відповідно 126,2 % і 138,7 процентів. Івано-Франківське УВП УТОГ – підприємство інвалідів - внесло значний вклад своєю працею, а саме - пошиттям спецодягу для учасників АТО.
З підприємств інших галузей промисловості добре працювали у 2014 році ТОВ «Солід-Україна» (виробництво паркетної дошки) та ТОВ «Куверт-Україна» (виробництво конвертів і іншої пакувальної продукції). Темпи росту обсягів реалізації їх продукції становили відповідно 154,4 % і 117,8 процентів.
Проблемні питання в роботі промислових підприємств постійно розглядаються на засіданнях Дорадчої ради, у 2014 році було проведено 6 засідань Дорадчої ради. Зокрема, в листопаді на позачерговому засіданні Дорадчої ради обговорено питання електронного адміністрування податку на додану вартість і прийнято рішення звернутись у відповідні органи про відміну або відстрочення введення в дію Постанови Кабміну з метою широкого обговорення цієї процедури. Направлено листа Прем’єр-міністру України з проханням відтермінування введення цієї процедури і обговорення його в широких бізнесових колах.
Здійснюється постійний супровід та сприяння в роботі підприємств з іноземними інвестиціями ТОВ «Електролюкс Україна», ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» та ВО «Карпати».
Підприємствам харчової галузі міста надається сприяння у збільшенні обсягів продажу продукції в торговій мережі шляхом проведення різноманітних акцій та заходів. Зокрема, це проведення виставково-ярмаркових заходів та акцій «Купуємо івано-Франківське – даємо роботу іванофранківцям». Протягом жовтня харчопереробними підприємствами міста взято участь у проведенні Свята хліба та традиційних осінніх ярмарків по мікрорайонах міста, а також у Редріздвяно-новорічному фестивалі.
Проводиться постійний моніторинг виконання 4-х стороннього меморандуму про співпрацю торгівельної мережі з підприємствами харчової галузі міста. У 2014 році проведено ряд нарад, за участю усіх сторін, та продовжується підписання цього документу новими торговими центрами міста. Моніторингом охоплено великі заклади торгівлі міста, а саме торгові центри «Арсен», «Фуршет», «Велмарт», «Метро», мережі «Тростянецький», «Колібріс», «Вопак» та «Велес» щодо наявності продукції таких місцевих виробників: ПАТ «Івано-Франківський м'ясокомбінат», ТДВ «Івано-Франківський міськмолокозавод», ПАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика», ТДВ «Полонина», ТОВ «Залізнична пекарня», ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат», ТОВ «Лігос» та ТОВ «Продовольча компанія «Екопродукт».