Щоб відповісти на три основні запитання, зокрема:
- Навіщо міській владі органи самоорганізації населення?
- Навіщо громаді органи самоорганізації?
- Як організувати ефективну співпрацю органів самоорганізації населення (ОСН) із владою?
На ці та на інші питання намагалися відповісти учасники VI Всеукраїнської науково-практичної конференції в рамках проекту «Регламентація питань самоорганізації населення законодавством України».
Конференція відбулась 9-10 липня 2011 року у м. Кіровограді і проходила саме в той час, коли виповнилося 10 років з часу ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про органи самоорганізації населення».
Метою учасників конференції було з’ясувати, як впроваджується цей Закон у життя, з якими проблемами стикаються сьогодні органи самоорганізації населення, як рух народної ініціативи знизу, допомогти населенню самоорганізуватися у вирішенні життєвих проблем за місцем проживання, спільно подолати хамів, нехлюїв і нечупар, які заважають нормально жити.
Учасники конференції на своїх прикладах розглядали життєві питання, які найбільше хвилюють населення: шляхи залучення додаткових ресурсів для вирішення соціальних проблем, подолання недовіри населення до влади через ефект поєднання причетності, об’єднання зусилля громади у боротьбі із соціально-безвідповідальним бізнесом, у відстоюванні своїх інтересів перед владою і дійти до неї зі своїми проблемами і потребами, здійснювати громадській контроль за діяльністю влади та постачальниками різних послуг.
Учасників конференції зацікавила робота виконавчого комітету Вінницької міської ради щодо співпраці, надання допомоги та фінансової підтримки ОСН, про що розповів заступник Вінницького міського голови.
Норми життя в нашій державі постійно змінюються і це потребує внесення відповідних змін до чинних Законів та інших нормативних актів. Всеукраїнська громадська організація «Асоціація сприяння самоорганізації населення» протягом 2008-2010рр розробила нову редакцію базового Закону України «Про органи самоорганізації населення» та проект нового Закону України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання». Під час пленарних та секційних засідань відбулися цікаві дискусії щодо покращення законодавчої бази в частині створення і діяльності ОСН та громадського лобіювання прийняття ВР України цих Законів. Учасники конференції висловили сподівання, що прийняття Законів та внесення запропонованих змін до діючого законодавства значно полегшить регламентацію питань щодо взаємовідносин між ОСН та різними органами публічної влади.
Я мала можливість розповісти про діяльність Ради голів будинкових комітетів та ОСББ при міському голові, про її досягнення, про діяльність мешканців в будинках, де активно працює будинковий комітет та труднощі, які приходиться долати із-за недосконалості чинних нормативно-правових актів.
Всього учасників конференції було 60 осіб з різних регіонів України та представники різних форм громадських та державних організацій, в тому числі помічник судді Конституційного суду України, міські голови, керуючі справами виконавчих комітетів міської ради, депутати міських рад, директор Програми «Посилення впливу громадянського суспільства Міжнародного фонду «Відродження» Орловській О.С., заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, директор Одеського суспільного інституту СТ, доцент Одеського РІДУ НАДУ при Президенті України Крупник А.С.
Учасники конференції прийняли резолюцію, в якій міститься оцінка ситуації, що склалася в Україні на цей час у сфері самоорганізації населення, та визначені спільні дії її подальшого розвитку.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |