Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–вересні 2018р. становили 686,8 млн.дол. США, імпорту – 641,5 млн.дол. США. Проти січня–вересня 2017р. обсяги експорту збільшилися в 1,6 раза, імпорту – в 1,5 раза. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 45,3 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,07.
Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів область посіла перші місця.
Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 108 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Індії, Польщі, Туреччини, Чехії, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.
Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 436 млн.дол. США або 63,5% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з січнем–вереснем 2017р. в 1,5 раза.
У товарній структурі експорту області значну частку займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, мінеральні продукти, живi тварини, продукти тваринного походження.
У розрахунку на 1 особу населення в області експортовано товарів на 499,1 дол. США, що відповідає 15 місцю серед регіонів держави.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Китаю, Білорусі, Польщі, Румунії, Болгарії.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 262,7 млн.дол. США або 41% від загальнообласного обсягу імпорту та зменшився проти січня–вересня 2017р. на 3,9%.
Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них.
Діяльність автотранспортного комплексу області
у січні–вересні 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2018 року автоперевізниками області (юридичними та фізичними особами-підприємцями) на комерційній основі замовникам доставлено 3,7 млн.т вантажів та виконано транспортну роботу в обсязі 816,6 млн.ткм. Більше три чверті вантажних автоперевезень виконали підприємства (юридичні особи). Частка вантажних автоперевезень області в Україні склала 2,8%, за їх обсягами область посіла 13 місце серед регіонів держави.
Серед видів перевезених вантажів провідну позицію займали камінь, пісок, гравій, глина, торф та інша продукція добувної промисловості і розроблення кар’єрів, мінеральна сировина для хімічної промисловості та виробництва природних добрив, деревина та вироби з деревини, харчові продукти та зернові вантажі.
Послугами пасажирського автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень автотранспортом фізичних осіб-підприємців) у січні–вересні 2018 року скористались 50,3 млн. пасажирів, що на 8,5% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.Майже 65% обсягів пасажирських автоперевезень виконали фізичні особи-підприємці, автотранспортом яких перевезено 32,4 млн. пасажирів. Обсяг виконаного пасажирообороту збільшився на 11,8% і склав 965 млн.пас.км.
Частка пасажирських автоперевезень області у загальному їх обсязі в Україні у січні–вересні 2018 року склала 3,5%. За обсягами пасажирських автоперевезень область посіла 14 місце серед регіонів держави.
Демографічна ситуація в області у січні–вересні 2018 року
Головне управління статистики інформує. Чисельність наявного населення області, за оцінкою, на 1 жовтня 2018 року становила 1374,6 тис. осіб, у тому числі у міських поселеннях проживало 606,5 тис., у сільській місцевості – 768,1 тис. Упродовж січня–вересня2018 року чисельність населення області зменшилась на 2,9 тис. осіб. Зменшення відбулося за рахунок природного скорочення, середньообласний рівень якого становив 3,2 особи на 1000 осіб наявного населення.
Упродовж січня–вересня 2018 року в області зареєстровано 9,6 тис. живонароджених та 12,8 тис. померлих: на 100 померлих припадає 75 живонароджених проти 59 живонароджених в середньому по державі. Кількість живонароджених та померлих порівняно заналогічним періодом 2017 року зменшилась на 6,2% та 0,6% відповідно. Серед померлих – 60 дітей у віці до одного року, що на 5 осіб менше, ніж у січні–вересні минулого року.
Зовнішня торгівля підприємств та організацій області послугами
за 9 місяців 2018 року
Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області за 9 місяців 2018р. порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилися на 14,8%, імпорту – на 9,3% і становили відповідно 45,8 та 12,8 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 33 млн.дол. США.
За обсягами експорту послуг область посіла 15 місце серед регіонів України, за індексом експорту послуг – 13 місце.
Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами зі 109 країн світу здійснювали 104 суб’єкти господарської діяльності.
Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, Чехії, Кіпру, Швеції, Німеччини, Індії, Польщі. Майже дві третини обласного експорту послуг займали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 13% – послуги, пов’язані з подорожами, 11,9% – транспортні, 6% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.
Найбільша питома вага отриманих з-за меж країни послуг (65% обсягів імпорту) припадала на нерезидентів з Польщі та Данії. Вагомими були і обсяги послуг, що надали партнери з Німеччини, Італії, США, Швеції. В імпорті послуг 37,6% обсягів припадало на ділові, 31% – на транспортні, 11,5% – на послуги, пов’язані з подорожами, 9% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.
Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 83,6%, імпорту – 92,5%. У порівнянні з 9 місяцями 2017 року обсяги експорту послуг до цих країн збільшилися на 17,5%, імпорту – на 14,3%.
Роздрібна торгівля області у січні–жовтні 2018 року
Головне управління статистики інформує. Через роздрібну торгову мережу підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб–підприємців області, основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, у січні–жовтні 2018р. населенню реалізовано товарів на 17,2 млрд.грн. Індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі у порівнянних цінах до січня–жовтня попереднього року (враховуючи індекс споживчих цін) становив 108,5% (в Україні – 105,4%). За цим показником Івано-Франківщина посіла 9 місце серед регіонів України.
Через торгову мережу підприємств (юридичних осіб) продано товарів на 10,3 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 8,7% більше обсягу січня–жовтня 2017р. За індексом фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств область посіла 3 місце серед регіонів держави.
Про промислове виробництво в м.Івано-Франківську
у січні–жовтні 2018 року
Головне управління статистики інформує. За січень–жовтень 2018р. підприємствами добувної промисловості та розроблення кар'єрів порівняно з аналогічним періодом попереднього року на 34,3% зменшено добування гальки та гравію, що використовуються як наповнювачі бетону, для дорожнього покриття та подібних цілей.
У переробній промисловості підприємствами з виробництва харчових продуктів та напоїв більше вироблено масла вершкового жирністю не більше 85%, виробів макаронних, варених або неварених, начинених м’ясом, рибою, сиром або іншими продуктами у будь-якій пропорції, продуктів молоковмісних, пива солодового на 28,6% – у 1,7 раза. Крім того збільшено випуск виробів здобних(булочок підвищеної калорійності, листкових, рулетів з маком, рогаликів тощо) на 21,3%, соусів і продуктів для приготування соусів – на 6,4%, сиру плавленого – на 4,5%.
Протягом січня–жовтня п.р. зменшено випуск хліба та виробів хлібобулочних нетривалого зберігання на 6,7%, печива солодкого – у 1,7 раза, яловичини і телятини заморожених – у 10,5 раза. Крім того, зменшено виробництво сиру свіжого неферментованого, тортів, виробів кондитерських з цукру чи його замінників, з вмістом какао (на 1,4–12,4%), молока і вершків коагульованих, йогурту, кефіру, сметани та інших ферментованих продуктів, карамелі, тофі (ірису) та солодощів аналогічних молока та вершків незгущених й без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин жирністю більше 1%, але не більше 6%, у первинних пакуваннях об'ємом нетто не більше 2 л (на 14,2–23,4%), виробів ковбасних та подібних продуктів з м'яса, субпродуктів чи крові тварин та подібних виробів і харчових продуктів на їхній основі, молока та вершків незгущених й без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин жирністю більше 21%, у первинних пакуваннях об'ємом більше 2 л, горілки з вмістом спирту не більше 45,4%, лікерів та інших спиртних напоїв (у 2,2–8,4 раза). На рівні січня–жовтня 2017р. вироблено маргарину і продуктів пастоподібних зі зниженим чи низьким вмістом жирів, напоїв безалкогольних, які не містять молочного жиру (квасу).
Підприємствами текстильного виробництва, з виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів у січні–жовтні 2018р. збільшено виробництво жакетів, блейзерів (крім трикотажних), жіночих та дівчачих, в 1,6 раза, пальт та плащів, жіночих та дівчачих – на 40,4%.
У виготовленні виробів з деревини, паперу, поліграфічній діяльності спостерігалося збільшення виробництва етикеток та ярликів з паперу чи картону друкованих, самосклеювальних у 15,2 раза, вікон, дверей балконних та їх рам, з деревини – у 2,5 раза, брусків, планок та фриз для паркетного або дерев'яного покриття підлоги, профільованих, незібраних, з деревини листяних порід, конвертів з паперу чи картону, коробок та ящиків, з паперу або картону гофрованих – на 13,3–34,7%, проспектів, плакатів та іншої рекламної продукції, віддрукованої, журналів реєстраційних, книг бухгалтерських, книг бланків, ордерів та квитанцій з паперу чи картону, деревини (крім хвойних чи тропічних порід) уздовж розпиляної чи розколотої, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки більше 6 мм, дверей та їх коробок та порогів, з деревини – на 2,7–9,8%. Випуск виробів столярних та конструкцій будівельних, з деревини, зменшено на 2%, шпону, листів для фанери клеєної, деревини іншої, уздовж розпиляної, розділеної на шари чи лущеної, завтовшки 6 мм і менше, з деревини листяних порід, гранул та брикетів з пресованої або агломерованої деревини, залишків або відходів рослинного походження, етикеток та ярликів з паперу чи картону друкованих (крім самосклеювальних) – на 20% – в 1,7 раза.
У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції у січні–жовтні 2018р. збільшено випуск шампунів на 35,1%. При цьому зменшено виробництво засобів мийних та для чищення, які містять або не містять мило, на 26,2%, речовин поверхнево-активних органічних та засобів для миття шкіри, які містять або не містять мило – у 2,3 раза.
На підприємствах з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції зросло виробництво блоків та цегли з цементу, бетону або каменю штучного для будівництва у 2,1 раза, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону або каменю штучного, розчинів бетонних, готових для використання, плиток, плит, черепиці та виробів подібних з цементу, бетону або каменю штучного на 7,1–15,2%. Разом з цим зменшено випуск виробів домашнього вжитку та виробів для туалетних кімнат, з пластмас на 16,8%, вікон та їх рам, дверей та їх коробок і порогів, з пластмас – у 1,5 раза.
У металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів збільшено випуск листів профільованих (ребристих) холодно-деформованих або оброблених у холодному станi, зі сталі нелегованої. При цьому зменшено випуск конструкцій збірних будівельних з чавуну чи сталі, конструкцій, виготовлених виключно або переважно з листового матеріалу, з металів чорних, інших, блоків дверних й віконних з алюмінію, виробів кованих або штампованих, без подальшої обробки, з металів чорних в 1,8–3,4 раза.
Серед продукції машинобудування зросло виробництво люстр та інших світильників електричних стельових та настінних на 6,3%, інструментів й апаратури для автоматичного регулювання і керування – на 15%, машин пральних, побутових, клапанів запірних інших, сталевих, фільтрів всмоктувальних повітряних для двигунів внутрішнього згоряння – на 19,5% – в 1,7 раза. Водночас зменшено виробництво газомірів (уключаючи калібрувальні) на 30,9%, верстатів для оброблення деревини, корка, кістки, ебоніту, твердих пластмас і матеріалів твердих подібних – на 33,4%.
Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунківна 30 вересня 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2018 року великими та середніми підприємствами області отримано позитивний фінансовий результат діяльності до оподаткування в загальній сумі 1017,5 млн.грн (у відповідному періоді 2017 року – 379,5 млн.грн).
Позитивне сальдо фінансового результату сформовано, в основному, за рахунок рентабельної діяльності підприємств промисловості (629,6 млн.грн прибутку), зокрема підприємств переробної промисловості (443,2 млн.грн) та з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (198,5 млн.грн). У переробній промисловості значний прибуток отримано підприємствами з виробництва гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (174,7 млн.грн), з оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності (122,3 млн.грн), машинобудування (169,8 млн.грн)
Серед прибуткових також підприємства оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (239,1 млн.грн прибутку), сфери операції з нерухомим майном (110,2 млн.грн), адміністративного та допоміжного обслуговування (93,5 млн.грн), будівництва (32,6 млн.грн), сільського, лісового та рибного господарств (28,8 млн.грн), професійної, наукової та технічної діяльності (13,9 млн.грн), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (по 11,8 млн.грн).
Збиткове сальдо за 9 місяців поточного року сформовано у підприємств сфери тимчасового розміщування й організації харчування (91 млн.грн збитку), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (37,5 млн.грн).
Зросла частка прибуткових підприємств (з 67,9% у січні–вересні минулого року до 68,2% у січні–вересні 2018 року), якими одержано 1626,7 млн.грн прибутку.
Частка збиткових підприємств у січні–вересні 2018 року склала 31,8%, ними допущено збиток у сумі 609,2 млн.грн.
Рівень рентабельності операційної діяльності великих та середніх підприємств області склав 5,5%, рівень рентабельності всієї діяльності – 1,8%.
Станом на 30 вересня 2018 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області склали 41,3 та 21,3 млрд.грн відповідно.
За видами економічної діяльності найбільша частка заборгованості припадала на підприємства промисловості – 53,1% дебіторської та 46% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 21,9% та 23,6%; транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності – 16,7% та 16,6% відповідно. Серед підприємств промислової діяльності найбільша питома вага боргів (93,6% дебіторської та 77,9% кредиторської) припадала на підприємства переробної промисловості, зокрема з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів (відповідно 78,4% та 8,7% в сумі боргів промислових підприємств), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (7,4% та 42,5% відповідно).
У структурі дебіторської заборгованості 15,6% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 41,1% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
Головне управління статистики інформує. На Івано-Франківщині на початок 2018 року під диспансерним наглядом перебували1037 ВІЛ-інфікованих осіб, з них хворі на СНІД – 417 осіб. Чоловіків, хворих на СНІД, у 2,4 раза більше, ніж жінок (293 особи проти 124). Упродовж 2017 року уперше в житті діагноз ВІЛ-інфекції було встановлено 166 особам, що в розрахунку на 100 тис. населення склало 12 осіб (в середньому по Україні – 43 особи). Серед ВІЛ-інфікованих 75 осіб – хворі на СНІД, що становить 6 осіб на 100 тис. населення (в середньому по Україні – 22 особи).
На кінець вересня 2018 року під диспансерним наглядом з діагнозом ВІЛ-інфекції перебували 1114 осіб, з них з діагнозом СНІД – 437 осіб. За дев’ять місяців поточного року на ВІЛ-інфекцію обстежено 39,2 тис. осіб, серологічні маркери ВІЛ виявлено у 182 осіб; взято під нагляд з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції 143 особи, з них 62,9% інфіковані статевим шляхом, 17,5% – парентеральним унаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом, 19,6% – діти, народжені ВІЛ-інфікованими жінками. Із числа ВІЛ-інфікованих 41 особа зареєстрована як хвора на СНІД.
Хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту, посідає друге місце серед причин смерті у класі інфекційних та паразитарних хвороб. В області смерть від СНІДу вперше було зареєстровано у 2001 році. У 2017 році від цієї недуги померло 32 особи, з них 22 чоловіки та 10 жінок. Смертність від СНІДу склала 2,3 особи у розрахунку на 100 тис. наявного населення області. Найбільше померлих зареєстровано у віці 35–49 років (62,5% від загальної кількості померлих від СНІДу). За січень–вересень 2018 року в області зареєстровано 23 померлих від СНІДу, що на 2 особи менше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Довідково: Всесвітній день боротьби зі СНІДом щороку відзначається 1 грудня, офіційно оголошений резолюцією Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1988 році.
Стан ринку послуг області у III кварталі 2018 року
Головне управління статистики інформує. На ринку послуг області упродовж ІІІ кварталу 2018 року працювало 1,7 тис. підприємств (юридичних осіб) та їх відокремлених підрозділів, основним видом діяльності яких є надання послуг. Обсяг реалізованих ними послуг за цей період склав 2,4 млрд.грн.
У структурі загального обсягу реалізованих послуг значну частку склав обсяг послуг складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту (23,9% загальнообласного обсягу), вантажного автомобільного транспорту, надання послуг з перевезення речей (14,8%), у сфері телекомунікацій (13,6%), вищої освіти (11,2%). Вагомими були також обсяги послуг з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (4,5%), з діяльності туристичних агентств і туристичних операторів (4,3%), з діяльності у сферах архітектури та інжинірингу, надання послуг технічного консультування (4%).
Серед міст обласного значення та районів області найбільша частка реалізованих послуг припадала на підприємства міст Івано-Франківська (71,9% загальнообласного обсягу), Яремче (7,4%), Калуша (5,4%) та Долинського району (5,2%).
Населенню області надано послуг на 894,1 млн.грн, що склало 37,7% від загального обсягу реалізованих послуг. Найбільшим попитом серед населення користувалися послуги у сфері освіти (31,6%), інформації та телекомунікацій (27%), з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (16,1%), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (8,6%). Вагомою була частка послуг, реалізованих населенню, у містах Коломиї (80,2% від загального обсягу наданих послуг), Яремче (74,4%), Бурштині (66,9%), Рогатинському (40,2%), Косівському (37,8%), Тисменицькому (34,7%) та Тлумацькому (33,3%) районах.
Прийняття в експлуатацію житла в Івано-Франківській області
у січні-вересні 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2018р. в області прийнято в експлуатацію 258,8 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва, що на 27% менше обсягів січня–вересня попереднього року. У сільській місцевості, де збудовано 63,6% загальнообласного обсягу житла (164,5 тис.м2), у порівнянні з січнем–вереснем 2017 року обсяги збільшилися на 4,7%. Водночас, у міських поселеннях, на які припадає 36,4% (94,3 тис.м2), обсяги зменшились у 2,1 раза.
У розрахунку на 10 тис. осіб в області прийнято 1880,8 м2 житла. За цим показником область посіла 6 місце серед регіонів держави, за обсягом прийнятого в експлуатацію житла – 7 місце.
Переважну частку новозбудованого житла прийнято в експлуатацію в одноквартирних будинках – 78,2% загального обсягуабо 202,3 тис.м2, обсяги зведення якого збільшились порівняно з січнем–вереснем 2017 року на 5,9%. Водночас, введення в експлуатацію житла у будинках з двома і більше квартирами зменшилось у 2,8 раза і склало 56,5 тис.м2 (21,8% загального обсягу).
Упродовж січня–вересня 2018р. в області здано в експлуатацію 2023 квартири. Середній розмір одного новозбудованого помешкання становив 127,9 м2 загальної площі, у тому числі в сільській місцевості – 136,3 м2, у міських поселеннях – 115,5 м2.
Найбільшу частку загальної площі житлових будівель нового будівництва прийнято в експлуатацію на території Івано-Франківської міської ради (23,1% загальнообласного показника) та у Тисменицькому районі (12,1%). Суттєві обсяги житла прийняті також на території Яремчанської міської ради (8,3%) та в Коломийському (7,1%), Богородчанському (6,8%),Надвірнянському (6,6%), Рожнятівському (6,5%) районах і місті Коломиї (6% загальнообласного обсягу).
Збільшення обсягів прийняття нового житла порівняно з січнем–вереснем 2017 року досягнуто у 8 районах та 3 містах обласного значення, з них найбільше у Рогатинському районі (у 2,9 раза) та Болехівській міській раді (у 1,7 раза). Разом з тим, в обласному центрі допущено значний спад обсягу збудованого нового житла (у 2,6 раза).
Крім того, за 9 місяців 2018 року населенням збудовано дачні та садові будинки загальною площею 2,4 тис.м2, що на 42,9% менше порівняно з відповідним періодом попереднього року.
Інвестиційне забезпечення економіки області
у січні-вересні 2018 року
Головне управління статистики інформує. У січні–вересні 2018р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 5557,3 млн.грн капітальних інвестицій, що на 3,9% менше від обсягу січня–вересня 2017р. У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 4038,8 грн.
Cеред регіонів держави за обсягом освоєних капітальних інвестицій Івано-Франківщина посіла 15 місце, у розрахунку на одну особу населення – 17 місце.
За рахунок власних коштів підприємств та організацій освоєно 59,3% загального обсягу капітальних інвестицій, коштів населення на будівництво житла – 19,2%. Частка інвестицій, профінансованих з місцевих бюджетів, становила 12,9%, з державного бюджету – 1,6%. За рахунок кредитів банків освоєно 4% інвестицій.
Практично усі обсяги капітальних інвестицій (99,2% загального обсягу) вкладено у матеріальні активи. Зокрема, на придбання машин, обладнання, інвентарю та транспортних засобів витрачено 44% усіх вкладень, у житлові будівлі спрямовано 24% інвестицій, нежитлові будівлі – 15,8%, інженерні споруди – 13,1%. Частка нематеріальних активів у загальному обсязі інвестицій склала 0,8%.
У розвиток підприємств промисловості спрямовано 34,9% загального обсягу капітальних інвестицій або 1937,7 млн.грн, зокрема найбільше –підприємств з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (16,5% загальнообласного обсягу), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (6,2%).
Будівельними організаціями та фізичними особами-забудовниками вкладено 1447,7 млн.грн або 26,1% загального обсягу інвестицій.
Вагомою була частка капітальних інвестицій, освоєних підприємствами сільського, лісового та рибного господарства (16,5%), закладами державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (12,1%), підприємствами транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (4,8%).
На будівництві житла у січні–вересні 2018 року освоєно 1321,3 млн.грн, що на 31,9% менше порівняно з січнем–вереснем 2017 року. Населенням у будівництво індивідуальних житлових будинків інвестовано 66% цих коштів.
Найбільше капітальних інвестицій здійснено в обласному центрі (2061,2 млн.грн або 37,1%). У Тисменицькому районі освоєно п'яту частину загальнообласного обсягу (20,2%), у Калуському – 7,9%.
Стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях м.Івано-Франківська станом на 1 листопада 2018 року
Головне управління статистики інформує. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій м.Івано-Франківська на 1 листопада 2018р. становила 16,6 млн.грн, що складає 45,8% від загальної суми боргу по області.
Порівняно з 1 жовтня 2018р. сума боргу зменшилась на 0,7%.
У структурі загальної суми заборгованості 81,4% припадає на підприємства, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 18,6% – на економічно активні підприємства.
Основна частина суми боргу із виплати заробітної плати припадає на підприємства промисловості (96,5% від загальної суми боргу) та будівництва (3,2%).
Інвестиції зовнішньоекономічної діяльності області
у січні–вересні 2018 року
Головне управління статистики інформує. Обсяг залучених з початку інвестування в економіку області прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на 1 жовтня 2018р. становив 899,1 млн.дол. США, що у розрахунку на одну особу населення склало 653,4 дол. У січні–вересні 2018р. в економіку області інвестовано 28,9 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу). Зменшення капіталу за цей період становить 34,5 млн.дол., у тому числі за рахунок вилучення капіталу – 13,3 млн.дол., курсової різниці – 21,2 млн.дол. США.
Сукупний обсяг іноземного капіталу порівняно з обсягом інвестицій на початок 2018р. зменшився на 0,6%.
Серед регіонів України за обсягом прямих інвестицій в цілому Івано-Франківщина посіла 8 місце, в розрахунку на одну особу – 5.
На 1 жовтня 2018р. інвестицїї вкладено нерезидентами 50 країн світу. До п’ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 86,1% загального обсягу прямих інвестицій, входять Кіпр, Нідерланди, Польща, Сербія та Данія.
Вагомий обсяг прямих інвестицій (664,5 млн.дол. США або 73,9% загального обсягу акціонерного капіталу) було спрямовано у розвиток промисловості, у т.ч. у підприємства переробної промисловості – 650,3 млн.дол. (72,3%). Частка інвестицій, що вкладені у підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, склала 12,2%,сільського, лісового та рибного господарства – 7,6%, будівельної діяльності – 2,6%.
Найбільші обсяги прямих інвестицій зосереджені на підприємствах міст Івано-Франківська (494,7 млн.дол. США або 55% загальнообласного обсягу інвестицій) та Калуша (256,7 млн.дол. або 28,6%). Серед районів області значна частка капіталу нерезидентів залучена в економіку Рогатинського (3,2%), Калуського (3,1%) та Тисменицького (2,7%) районів.
До Дня працівників статистики
Сьогодні українська статистика, створюючи якісну інформаційну базу, забезпечує сучасні потреби суспільства в об’єктивній та неупередженій статистичній інформації, яка є надійною основою для підтримки прийняття обґрунтованих рішень, проведення досліджень і відкритих обговорень.
Окресленими стратегічними напрямами та завданнями подальшого розвитку системи є її модернізація, забезпечення відкритості та гласності статистичної інформації, зменшення звітного навантаження на респондентів, інформаційне забезпечення моніторингу цілей сталого розвитку держави, розвиток людського капіталу органів державної статистики.
На виконання цих завдань проводиться широкомасштабна робота щодо постійного удосконалення організації проведення державних статистичних спостережень, впровадження сучасних методів подання респондентами статистичної звітності, здійснення модернізації автоматизованої системи обробки статистичної інформації, запровадження нових процедур та механізмів управління персоналом.
З дотриманням принципів відкритості та прозорості діяльності органів державної статистики для інформування органів державної влади, місцевого самоврядування, користувачів різних рівнів, громадськості щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації здійснюється широка інформаційно-публікаційна діяльність, зокрема готуються різноманітні статистичні продукти за результатами проведення державних статистичних спостережень, постійно удосконалюються їх тематика та зміст. З початку поточного року фахівцями Головного управління статистики підготовлено 508 статистичних бюлетенів, 142 експрес-випуски, 44 статистичні збірники, 52 статистичні огляди, 47 публікацій у форматі інформаційної графіки тощо.
Для удосконалення системи виробництва і поширення статистичних продуктів проводяться анкетні опитування, здійснюються заходи щодо підвищення статистичної грамотності користувачів статистичної інформації: семінари, наради, круглі столи, презентації статистичних видань.
Активно працює Головне управління статистики у напрямку посилення зовнішніх комунікацій, зокрема за участю засобів масової інформації. Упродовж поточного року оприлюднено 267 повідомлень про соціально-економічне становище області, міст та районів, 5,2 тис. інформаційних матеріалів, у тому числі у вигляді інформаційної графіки з актуальних питань сьогодення, на радіо та телебаченні фахівцями Головного управління статистики озвучено 154 публікації.
Підготовку статистичних видань та публікацій здійснено за результатами опрацювання понад 220 тис. первинних звітів, поданих респондентами.
Ефективне задоволення потреб суспільства в статистичній інформації неможливе без участі працівників статистики, респондентів та користувачів, які працюють в єдиній команді як повноправні учасники процесів статистичного виробництва. Саме завдяки цьому співробітництву суспільство має змогу отримувати якісні статистичні дані, які сьогодні статистика розробляє відповідно до загальновизнаних міжнародних статистичних норм і стандартів.
Працівники, ветерани органів державної статистики, фахівці, які здійснюють статистичну діяльність! Прийміть сердечні привітання з професійним святом та слова глибокої вдячності за Вашу сумлінну працю, високий професіоналізм і компетентність, принциповість і об’єктивність, статистичний патріотизм, відданість та відповідальне ставлення до справи. Нехай це свято додасть Вам наснаги та творчих здобутків у щоденній праці на благо і процвітання України.
Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами області
у січні–жовтні 2018 року
Головне управління статистики інформує. Підприємствами області у січні–жовтні 2018р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 58,5 млрд.грн (у січні–жовтні 2017р. – на 36,5 млрд.грн).
У загальному обсязі реалізації 56,8% становила продукція переробної промисловості, 33,8% – підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 8,8% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,6% – з водопостачання, каналізації, поводження з відходами.
Майже 44% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції. Вагомим також був внесок підприємств з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (18,1%), виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (15,9%), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (9,8%), машинобудування (7,5%).
Частка області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,9%, що відповідає 10 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності зріс з 8,8% у січні–жовтні 2017р. до 25% у січні–жовтні поточного року. Питома вага реалізованої промислової продукції підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у загальнодержавних обсягах склала 7,4%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції та постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – по 5,5%, добування сирої нафти та природного газу – 4,6%.
В обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості за основними промисловими групами 69,2% займали товари проміжного споживання, 13,4% – енергія, 13,3% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 4,1% – інвестиційні товари.
Індекс споживчих цін у листопаді 2018 року
Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція у листопаді 2018р. порівняно з попереднім місяцем як в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях), так і в області становила 1,4%, з початку року – 8,9% та 8,7% відповідно.
Приріст споживчих цін у листопаді п.р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,8–1,3% у Чернівецькій, Одеській, Сумській, м.Києві, Чернігівській, Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях до 1,4–2,0% у Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Тернопільській, Харківській, Волинській, Київській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Запорізькій та Донецькій областях.
На споживчому ринку області у листопаді п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Найбільше (на 9,3%) подорожчали овочі. На 5,5–1,4% зросли ціни на молоко та молочні продукти, рибу та продукти з риби, хліб, рис, масло, макаронні вироби. Водночас на 6,4% подешевшали фрукти, на 1,7–0,4% – м’ясо птиці, олія соняшникова, цукор, свинина, яйця.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1% в основному за р