В 2016 році дитячі новорічні подарунки вартістю до 110,24 грн., які надаються профспілковими організаціями, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб
Вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, які надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При цьому, дитячі святкові подарунки, які надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки, не оподатковуються при виконанні наступних умов:
- такий подарунок містить лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва, а також фрукти незалежно від країни виробника;
- загальна вартість новорічного дитячого подарунка не перевищує 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного року.
У цьому році ця сума становить 110 грн. 24 коп.
Разом з тим, гранична вартість квитків на новорічні дитячі вистави, які надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки, для звільнення від оподаткування податком на доходи, не встановлена.
Отже, вартість квитків на новорічні дитячі вистави, які надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки, податком на доходи не оподатковується незалежно від вартості квитків.
Зазначена норми передбачена Законом України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 р. №2117-ІІІ.
Цей Закон, як виняток з Податкового кодексу України, діє щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.
В 2016 році вартість подарунків, що не перевищують 689 грн., які надаються роботодавцями працівникам в період новорічно-різдвяних свят, не оподатковуються податком на доходи і військовим збором
Податком на доходи фізичних осіб не оподатковується вартість подарунків у межах 50 відсотків мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.
У 2016 році така сума, становить 689 гривень на місяць.
Отже, якщо в цьому році вартість подарунка, який надається роботодавцем працівнику, не перевищує 689 гривень, то його вартість не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
У Податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість подарунків які не оподатковуються податком на доходи відображається за ознакою доходу «160».
Якщо вартість подарунка перевищує 689 гривень, сума перевищення вважається додатковим благом та оподатковується податком на доходи на загальних підставах за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Зазначена норма застосовується тільки у разі надання подарунків у натуральній формі.
Якщо підприємство надає працівникам подарунки у грошовій формі, їх вартість є додатковим благом та оподатковується податком на доходи за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
У разі якщо вартість подарунка перевищує 689 грн., то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18%, як додаткове благо з урахуванням підвищуючого коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Податкового кодексу, та відображається у податковому розрахунку за формою N 1ДФ за ознакою доходу "126".
Крім того, сума перевищення, як додаткове благо, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.
Зазначена норма визначена пп.165.1.39 ст. 165 Податкового кодексу України.