Протягом місяця виконавці проекту вивчали ставлення мешканців міста до проблем сортування твердих побутових відходів у багатоквартирних будинках та індивідуальному житловому секторі.
З цією метою вони провели кілька фокус-груп з пенсіонерами, керівниками ЖЕО, домогосподарками, представниками молоді. Виконавцям проекту дуже важливо знати думку жителів міста щодо сортування сміття, щоб врахувати ставлення громадськості до цієї проблеми у своїй діяльності.
Одночасно з цим соціологи проводять професійне опитування івано-франківців. Вони прагнуть визначити позитивні і негативні чинники, що можуть вплинути на процеси сортування відходів.
Своє ставлення до проблеми мешканці міста зможуть також висловити і під час публічних дебатів, громадських слухань, загальноміських форумів.
Виконавці проекту будуть інформувати міську громаду, чому і як потрібно сортувати сміття в квартирах, як це вплине на екологічну обстановку в місті і здоров»я людей.
Власне кажучи, нова спільна програма міськради та ЄС і ставить перед собою мету, з одного боку, підвищити рівень екологічних знань мешканців міста і розвинути творчий потенціал громади, а, з другого боку, обмежити шкідливий вплив твердих побутових відходів на довкілля.
Крім інформаційно-роз»яснювальної роботи, спільний проект закупить для потреб житлово-комунального господарства кілька сотень сучасних контейнерів для роздільного збирання сміття, впорядкує місця, де вони стоятимуть та спорудить нові контейнерні майданчики.
Виконавці проекту вірять, що члени міської громади, як патріоти рідного міста, усвідомлюють - настав час зробити Івано-Франківськ чистішим, привабливішим, європейським містом з допомогою дуже простих речей – відповідального ставлення до роздільного збирання і сортування побутового сміття.
Проект фінансують Європейська Комісія та Івано-Франківська міська рада.