Резолюція ІІ-го Форуму Муніципальної ради сталого розвитку (МРСР).
м. Івано-Франківськ 22 серпня 2006 р.
Заслухавши інформацію координатора проекту про підсумки реалізації Програми розвитку ООН «Муніципальної програми врядування та сталого розвитку» (ПРООН/МПВСР) та виступи учасників, Форум відмічає, що в І півріччі Координаційний комітет та Ресурсний Центр надали допомогу у створенні одинадцяти будинкових комітетів, в дев’яти із яких уже реалізовуються проекти загальною вартістю 1,2 млн. грн., ще трьома будинковими комітети та чотирма загальноосвітніми школами підписані «Угоди про партнерство» з ПРООН/МПВСР на впровадження проектів зі сталого розвитку, загальною вартістю 967153,00 грн. І вже почалось їх фінансування.
З а період після проведення І-го форуму місто Івано-Франківськ проявило себе лідером в реалізації проектів серед міст учасників ПРООН і передає набутий досвід іншим муніципалітетам. Завдяки нашій допомозі розпочато реалізацію проектів в м. Галич, надано практичну допомогу містам учасникам проекту: Новоград-Волинський та Миколаїв. З цього приводу неодноразово організовувались в місті зустрічі-збори спеціалістів ПРООН/МПВСР з мешканцями будинків, закладами освіти з відвідуванням місць впровадження проектів.
У м. Івано-Франківську було проведено орієнтаційний семінар для потенційних міст-партнерів з вивченням потенціалу співпраці між містами Сходу і Заходу України, в якому прийняли участь більше 10 міст Східної України; регіональну зустріч та круглий стіл з представниками міських рад Східної України.
Місто з робочим візитом відвідали: Ф.О’Донелл – постійний представник ПРООН в Україні, Йоанна Казана-Вішньовецька – заступник постійного представника ПРООН в Україні, представник Швейцарського Бюро співробітництва в Україні Уелі Мюллер, міжнародний аудитор – Йорг Крістен.
Разом з тим Форум зауважує, що ще недостатньо проводиться організаційна робота по інституційному розвитку будинкових комітетів. Новостворені будинкові комітети не завжди правильно розуміють зміст реалізації проекту, недостатньо проявляють активність Функціональні групи, основна робота зосереджена на керівниках Будинкових комітетів, потребує вдосконалення система контролю за якістю робіт, спостерігається пасивність жильців, де реалізовуються Проекти. Жильці будинків не завжди виконують взяті на себе зобов’язання, згідно проектної заявки і, це в свою чергу, заважає підрядникам якісно виконувати роботи. Недостатньо проводиться робота по залученню інших партнерів для реалізації проектів.
Виходячи з цього, та з метою вдосконалення реалізації проектів, МПВСР/ПРООН Форум рахує за доцільне:
1. Будинковим комітетам, кооперативам, товариствам співвласників, громадським організаціям та мережі шкіл до 01 листопада 2006 р. визначитися з пріоритетними проблемами та направити в Ресурсний центр ПРООН/МПВСР для врахування їх при формуванні міського бюджету та розробці Програми економічно- соціального розвитку м. Івано-Франківськ на 2007 рік.
2. З метою планової реалізації проектів ПРООН/МПВСР у майбутньому та збільшення суми на їх реалізацію, вийти з пропозицією на сесію міської ради про включення в бюджет 2007 року окремої статті щодо фінансової участі міста в реалізації ПРООН.
3. Для ширшого доступу громадськості до інформації про участь та реалізацію ПРООН в місті Івано-Франківськ, прозорості їх реалізації розробити до кінця цього року розділ міського Веб-сайту «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку». Членам Координаційного комітету, керівникам органів самоорганізації населення частіше висвітлювати хід реалізації проектів в місцевих ЗМІ та в інформаційному бюлетені Програми розвитку ООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку».
4. З метою обміну позитивним досвідом діяльності будинкових комітетів, товариств співвласників постійно проводити оглядові візити, круглі столи, семінари.
5. Членам Координаційного комітету проводити постійну роботу по залученню до реалізації проектних заявок додаткових донорів: депутатський корпус, сільські ради, бізнес структури, тощо.
6. Рекомендувати управлінню організаційно-інформаційної роботи виконавчого комітету разом з відділом підтримки ПРООН врегулювати відносини між будинковими комітетами та Державною податковою інспекцією в м. Івано-Франківськ з питань реєстрації та звітності, як неприбуткових організацій, між будинковими комітетами та банками в питаннях безоплатного відкриття рахунків та пільгового обслуговування як клієнтів.
7. Координаційному комітету до 15 вересня 2006 р. розробити механізм технічного нагляду за виконанням робіт при реалізації проектів зі сторони будинкових комітетів, ЖЕО, УЖКГ.
8. Рекомендувати керівникам ЖЕО по завершенні року провести зустрічі з жильцями будинків з питань фінансової діяльності. До 1 жовтня керівникам ЖЕО надати будинковим комітетам складові затрат квартирної оплати.
9. Координаційному комітету пропрацювати питання видачі службових посвідчень керівникам будинкових комітетів.
10. Організацію даної резолюції покласти на координаційний комітет МРСР.