В місті Івано-Франківську відкрили будинок нічного перебування (соціальний готель). У урочистому відкритті нічліжного будинку взяли участь міський голова Віктор АНУШКЕВИЧУС, заступник з гуманітарних питань Віктор КІМАКОВИЧ та начальник міського ВВС Володимир ЛЕМЧАК.
«Івано-Франківськ збагатився ще одним закладом, який є обов’язковим для європейського міста. Відтепер бездомні громадяни, які не мають житла, можуть використовувати для проживання будинок нічного перебування. Таким чином ми плануємо суттєво зменшити кількість осіб, які ночують на вулиці, в підвалах та на горищах», - заявив міський голова Віктор АНУШКЕВИЧУС.
Коментуючи можливості, які в змозі надати будинок нічного перебування Віктор КІМАКОВИЧ наголосив, що безпритульні забезпечуватимуться соціальними послугами: ліжком-місцем для ночівлі, душем та пральнею, місцем для збереження речей; психологічними послугами, а також юридичними: організаційна допомога громадянам у відновленні документів, тощо .
Створення такого закладу реально сприяє соціальній допомозі безпритульним. Нічліжний будинок надає послуги бездомним громадянам, які досягли 18 років та особам без громадянства, які постійно на законних підставах проживали на території України. Протипоказаннями для прийняття до нічліжного будинку є стан гострого алкогольного та/або наркотичного сп’яніння, а також наявні ознаки гострого захворювання.
ДОВІДКА.
Будинок нічного перебування (соціальний готель) є поки що першим та єдиним закладом у обласному центрі. Він утворений Івано-Франківською міською радою та є структурним підрозділом управління праці та соціального захисту населення.
Нічліжний будинок є юридичною особою.
Рішення «Про створення будинку нічного перебування в м.Івано-Франківську» було ініційоване та внесено на розгляд на сесії міським головою Івано-Франківська Віктором АНУШКЕВИЧУСОМ. Дане рішення підтримали більшість депутатів міськради.