15.02.2007 року відбулося засідання виконкому міської ради на якому розглянуто питання “Про роботу із зверненнями громадян в 2006 році”.
Впродовж року до міськвиконкому надійшло 3573 пропозицій, заяв, скарг громадян, що на 273 менше, ніж в 2005 році. З них, письмових 2954 або 83 відсотки, усних 619 або 8 відсотків.
Колективних звернень отримано 630 ( у 2005р. – 675). Повторних звернень поступило 49 проти 33 у 2005 році. Більше, як наполовину зменшилась кількість звернень громадян з вищестоящих органів влади. Так, в звітному періоді надійшло 654 звернення, в 2005 році – 1295. Від пільгових категорій мешканців міста отримано в 2006р. – 247 звернень, в 2005 році – 252, що на 2 відсотка менше.
Торік івано-франківців найбільше турбували питання: житлово-комунального господарства, із загальної кількості таких звернень надійшло – 1
120, надання житла – 503, землекористування та землевпорядкування – 298, соціального захисту населення – 247, транспорту – 19, торгівлі – 40, зв’язку – 18, охорони здоров’я – 19, забезпечення законності та правопорядку – 6.
До виконавчих комітетів сільських рад впродовж року звернулося 3423 мешканців сіл, з них в письмовій формі – 2728, в усній – 695.
Виконкомами сільських рад здійснюються конкретні заходи з реалізації вимог чинного законодавства щодо забезпечення розгляду звернень громадян. Організована робота громадських приймалень, де мешканці отримують роз’яснення працівниками Пенсійного фонду щодо визначення та отримання пенсій.
З метою соціальної підтримки пільгових категорій громадян управлінням праці та соціального захисту населення надано одноразову грошову допомогу.
Інвалідам І групи загального захворювання та трудового каліцтва, інвалідам ІІ групи психічного захворювання надані щомісячно доплати до пенсій на суму 251394 грн., з коштів міського бюджету.
З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян міста в 2006 році надано :
- одноразову грошову допомогу 3308 громадянам міста на суму 529155,00 грн.;
- натуральну допомогу 1094 громадянам на суму 22746,00 грн.
На виконання рішень сесії Івано-Франківської міської ради від 30.12.2005 року з коштів міського бюджету виплачено :
- доплату до пенсії 63 ветеранам ОУН-УПА в сумі 24170,10 грн.;
- допомогу на поховання родинам 181 померлим непрацюючим громадянам міста в сумі 27150,00 грн.
У 2006 році регулярно проводиться особистий усний прийом керівництвом міськвиконкому та міської ради. Так, на прийомі у міського голови побувало – 368 громадян, у першого заступника міського голови – 126 громадян, заступників міського голови та керуючого справами міськвиконкому – 189 громадян.
Основні питання з усних прийомів :
-експлуатація і ремонт житла;
-покращення житлових умов;
-будівництво державного і громадського житлового фонду;
-надання соціальної допомоги;
-приватизація земельних ділянок та узгодження земельних меж;
-зарахування у квартплату коштів, витрачених на проведення ремонтних робіт в будинках.
Торік до міськвиконкому з органів влади вищого рівня надійшло 654 звернення. З них, 19 звернень – з Апарату Верховної Ради України, 20 звернень – з обласної ради, 195 звернень – з обласної адміністрації, 51 звернення – з прокуратури міста.
У 2006 році поступило 20 звернень від народних депутатів України, 24 звернення від депутатів міської та обласної рад, 4 відсотка звернень – від постійних комісій міської ради.
Відповіді на всі депутатські звернення дані у відповідності до Законів України “Про статус народного депутата України” ст.16 та “Про статус депутатів місцевих рад” ст.13.
Для оперативного вирішення проблем жителів міста діє служба оперативного реагування 080. В 2006 році нею опрацьовано 7484 заявок громадян.