Нещодавно у відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Івано-Франківського міського відділення Малої академії наук України.
На базі Івано-Франківського медичного державного університету свої наукові роботи захищали слухачі секцій психології, біології, хімії, екології, медицини. Всього заслухано доповіді 7 учасників. Тематика робіт торкалась важливих проблем нашого суспільства на даному етапі його розвитку. Зокрема теми, що стосуються соціального життя (“Психологія поширення масових явищ у натовпі: комп’ютерне моделювання”) та здоров’я (“Оцінка паразитологічної ситуації Івано-Франківської області”) наших співгромадян.
Наступного дня відбувся захист наукових робіт слухачів секцій географії, архітектури, історії, інформатики, англійської мови та літератури, української мови та літератури, економіки, правознавства. Захист проводився на базі Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. Теми дослідницьких робіт відрізнялись новизною і актуальністю та були різноманітними: одні торкались глибин нашої історії (“Історична архітектурна спадщина Івано-Франківська в контексті формування європейського міста”), інші – новітніх технологій (комп’ютерна гра “Ментика: Нова ера”). У захисті взяли участь 14 учнів-членів МАН.
Оцінювали роботи члени журі: доценти Івано-Франківського державного медичного університету Телюк П.М., Мельник М.В., доцент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мельник О.Д., доцент Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Бродин І.І., вчитель-методисти СШ № 5 Буяк Н.П. та головний спеціаліст управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Ласійчук П.М.
Загалом у I етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 22 учні-члени МАН. Двадцять із них 3-4 березня братимуть участь у II (обласному) етапі цього конкурсу і, сподіваємось, багато з них представлятимуть нашу область на III (національному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який відбудеться в Києві у квітні цього року.