12 лютого в м. Києві відбувся семінар-нарада "Створення системи управління споживанням енергоресурсів
у бюджетних установах міста”, який був проведений в рамках реалізації пілотного проекту “Практичне керівництво з підвищення енергоефективності муніципальних систем”. На семінарі з доповіддю „Роль та місце енергоменеджера в системі управління використанням енергоресурсів для муніципальних об’єктів” виступив головний спеціаліст відділу організації раціонального використання енергоресурсів Івано-Франківського міськвиконокому І.Дмитрученко.
Вказаний проект реалізується в пілотних містах Івано-Франківську, Донецьку, Євпаторії та Славутичі за підтримки Міністерства охорони навколишнього середовища України, Groundwork UK (Великобританія), Центру екологічного аудиту і сертифікації (Донецьк), громадської організації «Роза вітрів» (Донецьк). В результаті будуть розроблені рекомендації на допомогу муніципальним органам влади і підприємствам приватного сектору по підготовці і практичному застосуванню програм підвищення енергоефективності, а також визначенню відповідних можливостей для використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії. Розроблені рекомендації в виді методичного посібника та інтернет-ресурсу будуть джерелом користування як в Україні, так і в країнах СНД.