Проект Кодексу викликав значний суспільний резонанс, велику кількість зауважень та пропозицій. Це означає, що наші платники податків і пересічні громадяни позитивно сприймають новий формат стосунків бізнесу і влади, не бажають нині стояти осторонь створення громадянського суспільства, прагнуть до самореалізації та вдосконалення законодавства.
Податковий кодекс повинен, зокрема, спростити умови реєстрації та ведення бізнесу, полегшити податкове навантаження на платників податків, удосконалити проходження митних та податкових процедур для суб’єктів підприємництва. Загалом проект Кодексу передбачає комплексне реформування чинної спрощеної системи оподаткування, а також її обліку та звітності у відповідності до сучасних напрямів податкової політики держави.
Сьогодні у зв’язку із нормою Податкового кодексу, згідно якої суб’єкти господарювання на єдиному податку при продажу товарів за готівку зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), в тому числі при торгівлі на ринках, виникає багато протилежних думок. Саме про такі питання йшлося на тематичній зустрічі в ДПІ в м.Івано-Франківськ щодо обговорення проекту Податкового кодексу з платниками податків міста.
На переконання керівника ТзОВ «Позитив-ІФ» Василя Чобанюка, для сумлінних платників єдиного податку жодних негативних наслідків при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій не настане. «Варто зауважити, що на даний час технічні характеристики окремих реєстраторів розрахункових операцій дають змогу використовувати апарат без електромережі (з використанням акумуляторної батареї). Крім того, саме наявність розрахункового документу (чеку), які продавець зобов’язаний надавати покупцю при здійсненні операції купівлі-продажу, є підтвердженням покупки та допоможе споживачу захистити свої права в разі придбання неякісного товару. Також, застосування РРО всіма суб’єктами підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності дасть змогу податковим органам належним чином контролювати дотримання платниками єдиного податку граничних обсягів виручки, унеможливить приховування виторгу» - зазначив він.
На думку головного бухгалтера ТОВ «Західстан» Вікторії Зарічної, у Податковому кодексі передбачено низку довгоочікуваних позитивних змін, як для податківців, так і для платників податків, а саме: впровадження єдиного соціального внеску, зменшення кількості податків, покращення амортизаційної політики, наближення бухгалтерського та податкового обліку, удосконалення спрощеної системи оподаткування, поступове зниження ставок податку на прибуток та податку на додану вартість, інші.
«Система бухгалтерсько-податкового обліку в Україні – одна із найскладніших у світі. Як правило, в успішних економіках світу дані бухгалтерського обліку автоматично є базою для складання податкової звітності підприємства. Насьогодні попри те, що кодекс не ліквідує дану подвійність повністю, ряд його положень є суттєвим кроком уперед. Так, вперше в проекті закладено норми наближення бухгалтерського та податкового обліку. Зокрема, в Кодексі визнання та класифікація доходів і витрат, здійснюється за принципом „нарахування та відповідності доходів та витрат” прийнятим у бухгалтерському обліку, тобто, незалежно від дати надходження або сплати грошових коштів, з урахуванням певних обмежень, зведено до мінімуму кількість податкових різниць, на які відрізняється прибуток згідно податкового обліку від бухгалтерського» - відзначила В.Зарічна.