Проект Податкового кодексу України винесений на всенародне обговорення. Урахування думки громадськості дуже важливий крок, який сприятиме упередженню негативних наслідків як для економіки так і для держави в цілому.
Податковий кодекс спрямований на зміцнення фінансової самостійності місцевих бюджетів. Він передбачає розширення бази оподатковування і поліпшення структури місцевих податків і зборів, скасування неефективних податків і зборів. Проектом скасовано 10 неефективних місцевих податків і зборів. Водночас, Податковий кодекс визначає вичерпний перелік податків і зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків і зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів і повноваження їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю та інших адміністративних функцій, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Кодекс також передбачає запровадження податкових канікул для малого бізнесу. Вони продовжаться з 1 січня 2011-го по 31 грудня 2015 року. Претендувати на нульову ставку єдиного податку зможуть юридичні особи, дохід яких не перевищує 100 тис грн на рік, і фізосіб, що ведуть госпдіяльність, обсяг доходів від якої не перевищує 300 тис грн на рік. На сплату єдиного податку можуть розраховувати юридичні особи з обсягом доходів до 2,0 млн грн на рік.
Лібералізація податкової системи і спрощення адміністративних процедур супроводжується посиленням процедур контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, що забезпечує баланс інтересів платників податків і загальнодержавних потреб.
Проектом передбачено підвищення відповідальності підприємців за ухилення від сплати податків та їх несвоєчасну сплату. Вводяться достатньо ефективні механізми боротьби з незаконними діями у сфері оподаткування.
Позитивними напрямами реформування податкової системи, які закладені в проекті Податкового кодексу є:
·
загальне спрощення правової бази оподаткування
шляхом впорядкування та систематизації норм податкового законодавства;
·
зменшення кількості податків і скасування
неефективних
податків, витрати на адміністрування яких перевищують доходи від їх стягнення (більшою мірою це стосується місцевих податків);
·
зниження ставок окремих податків і зборів з одночасним збільшенням податкової бази за рахунок скасування численних податкових пільг;
·
підтримка розвитку малого підприємництва шляхом впровадження ефективних режимів оподаткування.
Відділ масово-розяснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м.Івано-Франківськ