Нещодавно у Тернополі пройшов ІІ Міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги. У 2009 році він відбувався у Львові. На конкурс прибули 26 команд − виїзних бригад ШМД на укомплектованих реанімобілях. 5 з них було із-за кордону: станції ШМД міст Бельсько-Бяла, Краків і Хелм (Республіка Польща) та дві команди з Литви: Вільнюса та Каунаса. Ще три бригади були представлені приватними українськими клініками: “Борис” і “Євролаб” (м. Київ) та “Фіторія” (м. Львів). 13 бригад представляли реґіони України. Наша Івано-Франківська станція швидкої та невідкладної медичної допомоги вже втретє бере участь у подібних змаганнях. Заступник головного лікаря Бойчук Ігор Іванович відмітив, що завдання цьогорічних змагань були значно складнішими, ніж у попередні роки.
Медичну бригаду з Івано-Франківська представляли: лікар Герелюк Володимир Михайлович, фельдшери – Мацьків Володимир Остапович та Семчук Роман Миронович, водій – Шкурашівський Антон Степанович. Супроводжував команду заступник головного лікаря СШНМД Бойчук Ігор Іванович.
За два дні змагань (у загальнокомандному заліку,) Івано-Франківська СШНМД виборола 12-е місце, «золота серединка». Є ще над чим працювати.
![]() |
![]() |
Участь у подібних заходах дозволяє підвищувати професійну майстерність, володіти навичками орієнтування і прийняття правильних рішень в складних ситуаціях, тому що адекватна та своєчасна допомога на догоспітальному етапі є, у багатьох випадках, основним критерієм, який дозволяє проводити подальше лікування хворих. Також це надає можливість медичним працівникам закладу отримувати досвід надання невідкладної допомоги згідно Європейських стандартів, що набуває великої актуальності в рамках співпраці з польськими колегами в руслі підготовки до медичного забезпечення «Євро - 2012».
Завдань було 10, проводилися вони цілодобово. Часу на відпочинок не вистачало, бо команді потрібно було підготуватися до наступного етапу та підготувати медичні та технічні засоби.
Один з найважчих етапів називався «Стала фортеця». Він проходив на території Теребовлянського району. Умовну допомогу потерпілим потрібно було надавати вночі (дозволяли користуватися тільки ліхтариками) у розвалинах старого замку високо в горах. До цього ж необхідно було нести на собі медичне та рятувальне обладнання. Незнання гірської місцини ускладнювало пошук умовно потерпілих, яких потрібно було евакуювати у безпечне місце. А от чи не найцікавіше відбувалося у Тернопільському аеропорту. Етап називався – «Помилка пілота». Суть змагання – відпрацьовування рятувальної ситуації ймовірного падіння гвинтокрила: частина людей загинула, 30 постраждалих. Зрозуміло, що такої кількості пасажирів на борту гвинтокрила не могло бути (максимум 12). Але це ж навчання! Перед медиками непросте завдання – порятунок людей за умови можливого вибуху та виникнення пожежі. Із цим бригади екстрених допомог впоралися якнайкраще. Загалом організатори відзначили бригади есктрених допомог та медицини катастроф з м. Хелм (Польща), Центр надання швидкої допомоги «Борис» (Київ) тощо.
Нагороди кращим бригадам швидкої медичної допомоги вручив голова Тернопільської обласної державної адміністрації.
А перші місця у різних номінаціях завоювали:
«Міцне дерево» – станція швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя;
«Вуйко» – бригада швидкої медичної допомоги м. Краків (Польща);
«Боєць» – медична клініка «Борис» м. Київ;
«Жертва кохання» – швидка медична допомога відділення Воловецької райлікарні Закарпатської області;
«Стара фортеця» – швидка медична допомога госпіталю Державної прикордонної служби м. Львів;
«Дожени мене» – швидка медична допомога м. Сімферополь;
«Випадковий виклик» – станція швидкої медичної допомоги м. Каунас (Литва);
«Краща вітчизняна команда» – медична клініка «Борис» м. Київ.
«Краща закордонна команда» – станція швидкої медичної допомоги м. Хелм (Польща).