15 січня 2007 р. була підписана «Угода про партнерство» між ПРООН в контексті Муніципальної програми врядування та сталого розвитку та Комітетом Верховної Ради України із державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Нагадаємо, що Івано-Франківська міська рада є основним партнером Муніципальної програми врядування та сталого розвитку ПРООН, яка реалізовується в місті з 2005 року. Загальною метою угоди є створення сприятливих умов для посилення децентралізованого врядування заради сталого розвитку в Україні.
Структура партнерства включає наступне:
-Ініціювання реформ у сферах адміністративної/фінансової децентралізації у відповідності до принципів субсидіарності.
-Сприяння створенню ефективної децентралізованої інституційної системи, яка б дозволяла місцевим громадам жителів, малих підприємств, НГО і навчальних закладів та органам місцевого самоврядування долучатися до процесу прозорого спільного планування та вирішувати соціальні, економічні та екологічні проблеми на їхніх територіях.
-Зміцнення та розвиток правової бази для створення сприятливого середовища для територіальних громад, органів місцевого самоврядування, НГО щодо вирішення питань місцевого значення шляхом прямої участі у спільному плануванні та впровадженні заходів місцевого сталого розвитку у рамках громадсько-приватної співпраці.
Сприяння впровадженню адміністративно-територіальної реформи в Україні для демократичного врядування та громадсько-приватного партнерства.
З цією метою Комітет виконуватиме функції національного партнера ПРООН/МПВСР, лобіюватиме зміни у політиці із місцевого розвитку за участю громад у Верховній Раді, та виконуватиме заходи у партнерстві із ПРООН та її проектами, у разі необхідності, з метою творення законодавства з питань демократичного врядування, місцевого самоврядування та місцевого розвитку за участю громад. У свою чергу, ПРООН розбудовуватиме потенціал Комітету шляхом надання технічної підтримки для підвищення рівня прозорості та доступу людей до інформації; розробки політики/ законодавства; та підвищення громадської поінформованості із питань адміністративно-територіальної реформи.