З 2 до 10 червня 2010 року у приміщенні культурно-мистецького центру ”Є” в рамках співпраці між Центром «Є» та управлінням освіти і науки міськвиконкому відбулась культурно-мистецька акція ”Сонячна майстерня літа”, в рамках якої досвідченими фахівцями, майстрами мистецтв міського Центру дитячої та юнацької творчості проводились майстер-класи з дітьми із пришкільних таборів м. Івано-Франківська.
Керівниками гуртків Бедрус С.В. та Яновською Г.В. для учнів ЗШ № 22 та № 13 було запропоновано творче завдання на тему ”Літо-літечко”. Діти виготовляли метеликів з паперу, виконаних у техніці ”монотипія”, з яких пізніше створювали загальну композицію. Помічникам керівників були гуртківці відділення ”Школа мистецтв” МЦДЮТ Бикова Юлія і Герой Богдана.
Керівники Студії образотворчого мистецтва МЦДЮТ – Серебріян Оксана та Олексів Надія під час проведення майстер-класу створили колективну композицію «Вінок надії». Над композицією працювали учні 3-6 класів (вікова категорія 8-11 років) зі шкіл №16 та №17. Роботу виконано в техніці пластична маса (солоне тісто) з подальшим розписом.
Під час заняття діти разом зі своїми вчителями ознайомились з даною технікою виконання, намагаючись побачити розмаїття форм та кольорів у навколишньому світі, стилізацією природних форм в процесі створення квітки, а також пригадали назву та будову квітів, звертаючись до традиції та культури українського народу, та зображення квітів у творах декоративно – ужиткового мистецтва.
Майстринями з Центру дитячої та юнацької творчості Шаблій Надією та Онуфрейчук Марією спільно зі школярами ЗШС №7 та ЗШ №10 створено композицію ”Вінок – оберіг дівочий”.Разом з учнями у майстер-класі брали участь вчителі (класоводи).
Діти виконували об'ємні квіти та листочки з атласних стрічок, декоративні шнурки, китиці та круглі китиці для виготовлення та оздоблення композиції.
Під час заняття діти ознайомились з народними українським оберегом – вінком, дізнались про символічне значення квітів та стрічок у ньому, про різні види вінків (лавровий, терновий, весільний, обрядовий, дитячий, дівочий…), де використовуються китиці. Кожна дитина виготовила по одній-дві квіточки (мальва, мак, волошка), а також декоративний шнур та кольорові китиці для колективної роботи та для себе.
Під час проведення майстер-класу Мельничук Наталією та Пасірською Лілією була створена колективна композиція ”Дерево життя”. Над композицією працювали учні 1-3 класів (вікова категорія 6-9 років) у складі 15 чоловік школи №15. Роботу виконано в техніці орігамі. Разом з школярами майстер-клас пройшли вчителі (класоводи) школи Надія Іванівна та Марина Іванівна, а також батьки дітей.
Під час заняття діти пригадали про походження родинного дерева -”Дерева життя”, про традиції українського народу, культурологічні аспекти зображення птахів та дерев у творах декоративно-ужиткового мистецтва.
Учні ознайомилися з японською технікою паперопластики – орігамі. Кожна дитина на основі базових елементів орігамі створила свою квітку та голуба для колективної композиції, а також для себе, на пам'ять про проведений майстер-клас.
А композицію «Дерево дружби» разом з учнями ЗШ № 4 та вихованцями гуртка фольклору та ремесел «Веселики» створили майстрині народних ремесел Головань Марія та Франчук Галина, які надавали посильну допомогу дітям в освоєнні техніки виготовлення робіт з бісеру. Гілочки для дерева були виконані в техніці «петелька», а сердечка – в техніці «простий хрестик». Кожна дитина виготовила на занятті по декілька гілочок для дерева та по 2 сердечка для колективної композиції. Наприкінці заняття кожен з учасників майстер-класу мав можливість виготовити зразки для себе.
Дітям була надана інформація про бісероплетіння як один з видів декоративно-ужиткового мистецтва, що особливо поширений на Прикарпатті.
На всіх заняттях панувала творча, доброзичлива і дружня атмосфера.