Івано-Франківський Молодіжний міськвинком спільно з Європейською медичною студентською асоціацією, для молоді міста провели зустріч на тему: «Тютюнопаління та його вплив на здоров’я людини» з нагоди Всесвітнього дня без тютюну.
Про негативний вплив тютюну молодим людям розповідали представники Івано-Франківського Молодіжного міськвиконкому Ольга Данильців та Андрій Процик, а також Роман Фіщук – національний координатор Європейської медичної студентської асоціації.
Зокрема, у своєму виступі про «Вплив тютюнопаління на організм людини. Статистика курців по Україні та світу» Ольга Данильців зосередила увагу слухачів на тому, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, на сьогодні у світі проживає близько 1,5 мільярда осіб, які курять, а найбільша їх кількість в Китаї, Росії та США. Україна в цьому списку знаходиться на сьомому місці. Близько 90% смертей у світі стається від раку легенів, хронічного бронхіту і захворювань серця. Щорічно нікотин вбиває близько 120 тисяч українців. За підрахунками експертів, до 2020 року в Україні вживання тютюну спричинить за собою більше 22% смертей.
За словами Романа Фіщука, в Україні боротьбі з проблемою тютюнопаління приділяється набагато менше уваги, ніж в інших країнах світу, зокрема в ЄС. Так, у «Декларації молоді ЄС щодо контролю над вживанням тютюну» визначено стратегії впровадження законів щодо боротьби з палінням та регулювання їх у всіх державах-членах ЄС. Зокрема, одним із способів контролю над вживанням тютюну є підвищення податку на тютюнові вироби та продукцію, пов'язану з тютюном. На відміну від європейських країн, в Україні, такі починання не практикуються, адже індустрія тютюну приносить мільярдні доходи своїм власникам.
У Декларації для молодіжних організацій, які пропагують здоровий спосіб життя, рекомендується підтримувати проекти по боротьбі проти тютюну, а в своїх акціях використовувати логотип «smoke-free», який вказує на те, що молоді люди є противниками тютюнопаління. Також рекомендується відхиляти будь-яке фінансування проектів та співробітництво з тютюновими компаніями.
«Реклама тютюнових виробів в Україні регулюється Законом “Про рекламу”. Наразі таку рекламу заборонено на радіо і телебаченні, засобами внутрішньої реклами, реклами на транспорті, за допомогою заходів рекламного характеру. Зовнішню тютюнову рекламу заборонено вже з поточного року, а в друкованих засобах масової інформації – з 2010 р.
Забороняється куріння тютюнових виробів у ліфтах і таксофонах; у закладах охорони здоров’я; у навчальних та освітньо-виховних закладах; на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках; у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення)», – зазначив у своїй доповіді представник Івано-Франківського молодіжного виконкому Андрій Процик.
Для учасників зустрічі також було продеменстровано соціальні ролики проти тютюнопаління, для того, щоб усі наочно могли переконатися, які наслідки цієї згубної звички. Деякі з присутніх зізналися, що після завершення зустрічі серйозно задумалися над тим, як впливає тютюн на їхнє здоров`я, а також здоров`я тих, хто їх оточує. Тому, вирішили долучитися до боротьби з курінням на власному прикладі.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |