«Казка – це «ключик», за допомогою
якого відкривається джерело народної мови,
«…свіжий вітер, що роздмухує вогник
дитячої думки і мовлення»
В.Сухомлинський
На черговому засіданні «школи молодого вчителя-логопеда» обговорювалася тема «Використання казкотерапії в корекційній роботі» на базі ДНЗ № 15 «Гуцулочка». Дана тема вибрана невипадково. У кінці навчального року спеціалісти працюють над введенням поставлених звуків у зв’язне мовлення дітей. Враховуючи вік, провідний вид діяльності дітей та можливість використання різноманітних зразків народної творчості у корекційній роботі вчителі-логопеди беруть за основу на заключних заняттях таку методику, як казкотерапія. Казкотерапія – це система передачі життєвого досвіду, розвитку соціальної чутливості, інтуїції і творчих здібностей дітей. Казкотерапія використовує казкову форму для інтеграції особистості дитини, розвитку творчих її здібностей, розширення свідомості, вдосконалення взаємодії з оточуючим світом.
Вчителі-логопеди зі стажем до 3-х років працювали у групах, визначаючи види та властивості казок, напрями використання їх у корекційній роботі, розглядали нетрадиційні види роботи з казкою. По завершенні роботи всі учасники переглянули постановку казки «Чавунець» із використанням логоритмічних елементів, яку підготували логопед даного закладу Кедик Мирослава Миколаївна, студенти-випускники Прикарпатського університету (майбутні логопеди) та діти, які займалися на логопедичному пункті впродовж навчального року. Костюми, артистичність, виразність та чіткість мовлення, жести та міміка, музичний супровід музичного керівника закладу – все приємно вражало присутніх.
Після проведеної роботи, яка носила практичний характер, учасники засідання самі ж і сформулювали рекомендації щодо використання елементів казкотерапії в корекційній роботі з дітьми з мовленнєвими порушеннями.