Вперше, за всю історію Івано-Франківська до міста прибула офіційна делегація з міста-партнера Тракай (Литва) у складі: мера міста Тракай Вітаутаса Петкявічуса, голови адміністрації самоврядування Тракайського району Леонардаса Карніла, депутата міської ради самоврядування Тракайського району Ярослава Маркевича та головного спеціаліста з питань туризму Лайми Тімінскіне.
Офіційний візит до обласного центру Прикарпаття – це черговий крок у зміцненні взаємостосунків між містами Івано-Франківськ та Тракай.
В рамках візиту представники литовської делегації відвідають Івано-Франківську Українську гімназію №1, соціально-реабілітаційний центр матері та дитини «Містечко святого Миколая» в селі Крихівці, Івано-Франківський художній музей, «Музей під відкритим небом» в селі Крилос та коломийський Музей писанки. Також запланована ознайомча поїздка до гірськолижного курорту «Буковель».
Офіційна делегація з міста Тракай перебуватиме у Івано-Франківську до 13 січня.
Довідка
9 листопада 2006 року міський голова Івано-Франківська Віктор АНУШКЕВИЧУС та мер самоврядування Тракайського району Вітаутас ПЕТКЯВІЧУС підписали Угоду про співпрацю між містами Івано-Франківськ та Тракай.
Угода передбачає встановлення партнерських зв’язків між муніципалітетами з метою розвитку співпраці та обміном досвіду у комунальній, соціальній та туристичній сферах. Також сторони домовилися про візити школярів в літній період для відпочинку та оздоровлення в мальовничих куточках Тракаю та Карпат.
Івано-Франківськ є першим та поки що єдиним містом в Україні, яке тісно співпрацює з містами Прибалтики та реалізовує ряд проектів на офіційному рівні.