Необхідність корекції мовленнєвого розвитку дитини викликана нагальною потребою суспільства. Як свідчать результати логопедичних обстежень, кількість мовленнєвих патологій у дошкільному віці значно зросла та й змінився характер мовленнєвих порушень.
Як може вчитель-логопед, ураховуючи специфіку своєї роботи (20-годинний робочий тиждень, робота в кількох навчальних закладах), охопити логопедичною допомогою всіх наявних дітей – логопатів, досягнути високих результатів у корекційному навчанні?
Один із шляхів – залучення всіх учасників педагогічного процесу до корекції та профілактики мовленнєвих порушень дитини, окреслення чіткої системи співпраці вчителя-логопеда з педагогічними працівниками.
На вирішення даної проблеми 15 березня 2010 року на базі ДНЗ № 23 «Дударик» (завідувач Стороженко А.М.) відбулося засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів закладів освіти на тему «Система в роботі вчителя-логопеда з педагогічним колективом. Логостудія». Омельченко Наталя Іванівна, вчитель-логопед вищої категорії, ознайомила присутніх спеціалістів із власним досвідом такої співпраці, презентувала започатковану нею логостудію та наочно продемонструвала роботу одного із засідань, використовуючи «мозковий штурм», ділові ігри «Мікрофон» та «Акваріум», міні-тренінг та моделювання елементу заняття. По завершенні такої форми методичної роботи з педагогічним колективом усі присутні вчителі-логопеди висловили свої враження про побачене, розповіли про власні зусилля аналогічної праці, виокремили ряд проблем та намітили шляхи їх подолання.