Я не знаю іншого поета,
якому б так поклонялися –
в масі, наче святому,
обливаючись сльозами,
як у церкві.., як Отче наш:
-
Батьку! Тарасе!..
Абрам Терц
Важко переоцінити вплив Тараса Шевченка на сучасну українську свідомість – він Поет і Пророк, натхненний голос свого народу і духовний батько відродженої української нації. Важко так само перебільшити чи бодай охопити той масив слів, що присвячено його постаті.
Феномен письменника як героя національної культури знаходимо в багатьох народів, але, мабуть, жоден письменник не займає цієї «посади» так міцно і не користується такою одностайною любов’ю своїх співвітчизників, як Шевченко…
12 березня 2010 року в актовій залі загальноосвітньої школи № 25 відбулося загальноміське учнівське Шевченківське свято «Поет духовної свободи».
Це урочисте дійство було завершальним у вінку слави Кобзареві впродовж тижня Шевченкіани у нашому місті.
Учні та вчителі загальноосвітньої школи № 25 представили цікаву інсценізацію, гортаючи сторінки «Щоденника» Тараса Шевченка, а кожна сторіночка супроводжувалася вдало підібраними мультимедійними ілюстраціями.
Виставка дитячих малюнків за творами Кобзаря, книжкова експозиція, оформлення залу в українських традиціях, ніжна мелодія, чудове виконання концертних номерів - усе це наблизило присутніх до Тараса, який воскрес у наших душах, у наших серцях.
Поет наче був посеред нас, наче говорив із нами зі сцени, а передати всю глибинність помислів Тараса Григоровича зумів учитель української мови та літератури школи № 25 Василь Костюк, який майстерно зіграв роль Шевченка.
Запаливши свічки пам’яті, урочисто заспівавши «Заповіт», учасники свята ще раз підтвердили, що «наша дума, наша пісня не вмре, не загине!».