Упродовж останніх років у місті в межах реалізації державної молодіжної політики в інтересах молодих громадян, здійснено ряд важливих політичних, правових, організаційних заходів.
Створення системи всебічної підтримки щодо формування та розвитку громадянської активності молоді для її самовизначення й самореалізації (комплексна програма «Молодь міста Івано-Франківська» на 2008-2010 роки), забезпечення правових, гуманітарних, економічних передумов та надання гарантій соціального становлення молодої особи - основне завдання органів місцевого самоврядування м. Івано-Франківська.
Адже молоді люди, з одного боку, як одна з найбільш соціально незахищених верств суспільства мають бути об’єктом здійснення молодіжної політики, а з іншого боку, виступають провідником демографічного, соціально – економічного, політичного та духовного розвитку, визначальним чинником перетворень, теперішнім назрілим потребам, і є одним із суб’єктів реалізації цієї політики.
Сконцентрованість зусиль міської влади і громадських організацій позитивно вплинула на процес
соціалізації молоді нашого міста.
Запідтримки міського голови Віктора Анушкевичуса, Івано-Франківський молодіжний міськвиконком вже неодноразово успішно реалізовує проект «Молодь і Влада». Щороку десятки студентів вищих навчальних закладів міста мають змогу ознайомитись зособливістю роботи в органах місцевого самоврядування.
Мета проекту: підготовка та залучення здібної молоді до служби в органах місцевої виконавчої влади, зміцнення кадрового потенціалу державної служби.
Завдання проекту:
- виявлення найбільш здібної та талановитої молоді, набуття нею знань навичок та вмінь, необхідних для роботи в органах виконавчої влади;
- підвищення громадської –політичної активності молоді;
- омолодження кадрового резерву місцевих органів виконавчої влади.
З 15 березня оголошується новий набір студентів ВНЗ 3-5 курсів, а також членів місцевих молодіжних організацій та органів студентського самоврядування на участь у проекті. Для участі у стажуванні необхідно заповнити заяву-анкету до 8 квітня в 312 каб. МВК та пройти співбесіду.
Стажування традиційно складатиметься з декількох етапів. Першим етапом буде ознайомчо-навчальна практика в управліннях та відділах, а також цікаві тематичні зустрічі з керівниками структурних підрозділів, участь у круглих столах МВК, засіданнях виконавчого комітету, сесіях міської ради, оперативних нарадах. В свою чергу, на другому етапі стажування, учасники презентуватимуть управління і відділи, в яких вони проходили практику, розповідаючи про особливості роботи в тій чи іншій галузі. Матимуть змогу побувати на ознайомчих екскурсіях підприємств міста, а також взяти участь у виїзному стажуванні на базі одного з міст Західної України.
По завершенню проекту «Молодь і Влада», який триває близько трьох місяців стажери отримують сертифікати про проходження ознайомчої практики у виконавчому комітеті міської ради, а найуспішніших рекомендують для зарахування в кадровий резерв.
В недалекому майбутньому, планується продовженням проекту на державному рівні під робочою назвою «Молодь і держава». Молоді працівники органів місцевого самоврядування, а також найуспішніші стажери матимуть змогу пройти стажування в Національній Академії державного управління при Президентові України.
![]() |