Теоретична частина семінару була представлена стислим виступом та аналітичним оглядом літературних джерел по темі, які підготувала методист ІМЦ В.Єрмакова. У виступі було розкрито актуальність проблеми семінару. Адже, сьогодні, коли з особливою гостротою постає завдання формування духовного світу людини третього тисячоліття, відродження і розквіту культурних традицій народу, викладання предметів художньо-естетичного циклу стає одним із пріоритетних напрямів у навчанні та вихованні школяра, у розвитку його особистості.
Практичний та методичний аспекти семінару представили творчі вчителі І.Медвідь – на феєричному уроці-подорожі в 1 класі та Г.Сеник – під час зустрічі у творчій майстерні учителя музичного мистецтва. Це дало можливість учасникам семінару не лише побачити реальні умови роботи з дітьми і безпосередньо освітньо-виховний процес, а й ознайомитися з педагогічним досвідом учителів музичного мистецтва і колективу школи загалом. Всі присутні отримали рекомендації щодо активного розвитку музичних здібностей учнів за допомогою творчих засобів.
Під час семінару учасники
працювали у мобільних групах «Батьки», «Учителі», «Керівники гуртків» над
проблемою «Розвиток творчих здібностей учнів засобами мистецтва». Заслухавши
думки різних структур, які мають найбільший вплив на розвиток здібностей та рис
особистості, дійшли до висновку, що тільки працюючи злагоджено, в системі,
можна досягти своєї мети – виховати здібних, обдарованих людей, бо саме вони –
золотий скарб держави, її майбутнє, її високорозвинена економіка.
Семінар проведений на високому навчальному та науково-методичному рівнях із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій, комп'ютерного та мультимедійного обладнання.