Одним із основних завдань логопедичної служби в школі є допомога учням, які мають недоліки мовлення і, внаслідок цього не встигають у навчанні. Поруч із патологією усного мовлення існують і порушення писемного мовлення. Процес письма в нормі здійснюється на основі достатнього рівня сформованості певних мовних і немовних функцій: слухової диференціації звуків, правильної їх вимови, мовного аналізу і синтезу, сформованості лексико-граматичної сторони мовлення, зорового аналізу і синтезу, просторових уявлень. Несформованість будь-якої з вказаних функцій може викликати у дитини порушення процесу оволодіння письмом, тобто дисграфію.
17 лютого 2010 року відбулося на базі ЗШС № 2 чергове засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів закладів освіти на тему «Особливості логопедичної роботи під час корекції фонематичної дисграфії в учнів початкових класів». Учасниками зібрання були вчителі-логопеди логопедичних пунктів, НРЦ та логопедичної групи ДНЗ № 34. На засіданні розглядалися передумови формування навичок письма у дітей, типи патологічних помилок та їх механізми, особливості корекційної роботи з подолання дисграфічних помилок та способи профілактики виникнення фонематичних помилок у дітей дошкільного віку. Розгляд даних питань був досить активним, що свідчить про наявну проблему у початковій ланці. Фахівці ділились власним досвідом, презентували навчальні посібники та дидактичні ігри й вправи для корекції дисграфій. Ірина Калагурка підготувала інформаційний буклет «Дисграфія. Що це таке?», який доповнив вже створену «Бібліотечку логопеда». Зразки буклету отримав кожний учасник засідання.
Запрошеною на засідання методичного об’єднання була методист ОІППО Наталія Шеремет, яка курує логопедичну службу області. Вона наголосила про важливість даної проблеми, презентувала новинки методичної літератури та високо оцінила підготовку даного засідання.