Класний керівник творить найбільше багатство суспільства – Людину…
В.О.Сухомлинський
Вчитель, який приходить після закінчення вищого навчального закладу до школи, має певний багаж теоретичних знань зі свого предмета. Це дає змогу крок за кроком опановувати майстерність викладання. Важко викладати уроки… Та набагато складніше виступити у ролі класного керівника, тому що класний керівник є одночасно і вчителем , і психологом, і вихователем, і другом, а деколи і другою мамою.
Робота класного керівника важка і відповідальна. Тому тема міського семінару заступників директорів з виховної роботи «Форми та методи роботи класного керівника в школі І ступеня» була актуальною і потрібною.
Семінар проводився 3 лютого на базі ЗШ №26 ( директор Ільчишин Н.Є.). Педагоги цієї школи поділились з колегами досвідом роботи з класним колективом у цілому, із кожною дитиною окремо, розповіли про співпрацю з батьками. Класні керівники ЗШ №26 шукають «ключик» до серця кожної дитини про це засвідчили виховні заходи за участю школярів, а саме година спілкування «Все починаєься з добра» (вчитель Журавська І.В.), виховна година «Вірний друг – то найбільший скарб» (вчитель Букачевська В.Р.), музична казка «Пан Коцький» (вчитель музики Штангрет Л.І. та вчитель початкових класів Мельник Р.М.).
Учасники семінару обмінялися досвідом, виробили методичні рекомендації та зазначили, що пріоритетними формами діяльності класного керівника на сучасному етапі має бути:
- взаємозв’язок дошкільної, початкової та загальної освіти у вихованні та навчанні школярів;
- залучення батьків, громадськості до проблем виховання і розвитку учнів;
- посилення індивідуальної роботи вчителя з дітьми з неблагополучних сімей;
- сприяння зайнятості школярів у позашкільних закладах.
Презентований на семінарі збірник матеріалів «Форми та методи роботи класного керівника», підготовлений відділом виховної роботи управління освіти і науки міськвиконкому, є спробою допомогти педагогам у повсякденній роботі.
Педагогічна скарбничка кожного учасника семінару поповнилася новими методичними знахідками щодо використання різноманітних форм та методів роботи класного керівника.