Гарячим був липневий прийом громадян міським головою Івано-Франківська не лише через спеку надворі. Мешканці, як завжди, приходили зі своїми проханнями, скаргами, пропозиціями та навіть сусідськими сварками. Просили ремонту, допомоги з переходом на індивідуальне опалення, матеріальної допомоги на лікування та ще багато інших прохань.
Війна принесла в життя багатьох українських родин невимовний біль та випробування. Не оминула ця трагедія і родину одного з відвідувачів прийому, чий син, військовослужбовець, зник безвісти на передовій. Після довгих місяців невизначеності з’ясувалося, що він у полоні. Та тепер, окрім переживань за долю сина, родина зіткнулася з фінансовими труднощами.
«Я прийшов просити допомоги у міського голови, щоб виділили якусь допомогу. Тому що коли безвісти пропавший, то виділяли зі свого фонду 100 тисяч, а так мені не положено. Я просив би хоча би половину, щоби погасити комунальні борги. А потім вже на основі тих паперів, що мені видали з частини, вже буду оформляти субсидію. Я дуже вдячний міському голові», - каже батько військовополоненого Володимир Кулик.
На прийом до міського голови прийшли й активні мешканці, які впроваджують енергоефективні рішення. Мешканці ОСББ на вулиці Набережна, 32, які першими в місті встановили сонячну електростанцію, тепер мають нову мету. Маючи успішний досвід використання сонячної енергії, вони прагнуть модернізувати ліфти, щоб ті також живилися від сонця. Це дозволить максимально використовувати надлишок виробленої електроенергії та зробити будинок ще більш енергонезалежним.
«В нас будинок перший в місті й області, який поставив сонячну електростанцію. Будинок без газу в нас, тільки на електриці – це нам вихід під час відключень електрики. Ми його вже встановили, все в нас працює. Нам потрібна допомога, щоб модернізувати ліфти, щоб вони могли працювати теж чисто від сонця. Тому що так в нас побудовано – є зелений тариф до 2030 року, є активні споживачі, але ми не можемо віддавати за надлишок електрики, що виробляється сонячними панелями, десь в мережу й отримувати за це кошти. Тому ми б хотіли використовувати на свої потреби, а ліфти старі, обладнання і ремонтувати їх ніяк, і треба їх модернізувати так, щоб вони живились від сонця. Ми хочемо це якнайшвидше закрити, щоб робити далі будинок енергонезалежним», - говорить голова правління ОСББ на вул. Набережна 32 Сергій Шевченко.
А також мешканці турбуються і про екологію та якість повітря, що особливо актуально через зростання кількості автомобілів. Вони запропонували міській владі конкретні кроки для оптимізації руху та включення змін до генерального плану. Такі ініціативи показують прагнення громади до більш комфортного та екологічно чистого міста. Міська влада почула ці пропозиції та обіцяє зробити кроки для покращення міського середовища.
«Ми від імені громадської ради по транспорту звернулися. Звернулись з питанням перенасичення міста автомобільним транспортом. І тому ми даємо свої пропозиції і взагалі по тактиці, тобто десь організація руху, і по стратегії – до генплану, щоб полегшити ситуацію. Міський голова пообіцяв вирішити – наклав відповідні резолюції. Взяв всі наші додатки, схеми з розʼїзду і каже, що будуть розглядати. Ну звичайно, він напряму не може, але казав, що деякі моменти обов’язково треба буде, зокрема, і в генплані переглянути», - розповідає мешканець Ігор Лапінський.
Прийом громадян – це не лише можливість для мешканців озвучити свої проблеми, а й для представників комунальних підприємств – прояснити ситуацію та запропонувати можливі шляхи вирішення. Серед питань були і такі, що вимагають компромісу між мешканцями, наприклад, облаштування індивідуального опалення, де думки розділилися. Крім того, були звернення щодо капітальних робіт, які наразі ускладнені через війну.
«Сьогодні, крім мешканців будинків, які перебувають у нас в управлінні “Комфортному домі”, в тому числі були і мешканці будинків, де є створено ОСББ. Одне з питань – це було облаштування індивідуального опалення, але там є конфлікт між двома частинами самого будинку. Тобто хтось за облаштування індивідуального опалення, хтось проти. Тут виключно в правовому полі потрібно вирішувати загальними зборами. Звичайно, що їм дається роз’яснення, як це зробити, але тут виключно тільки компроміс між собою можна знайти. По інших питаннях звертались, наприклад: на облаштування відмостки навколо будинку або інших таких капітального плану робіт. Оскільки зараз, під час війни, фінансування практично не здійснюється, тому багато таких робіт є, які мешканці не можуть потягнути власними силами повністю. Якщо, наприклад, облаштування насосу на Коновальця ми можемо домовитись про те, що ми розтермінуєм на певний час суму, яка підйомна для мешканців, але є суми, які вже не обійтись на пів року, на рік», - зазначає директор КП “Комфортний дім” Геннадій Пономаренко.
На прийом до міського голови завітала важлива делегація з почесною місією. Вони прийшли запросити Руслана Марцінківа 29 липня на урочистості, присвячені видатним кінематографістам України та регіону. Ці заходи відбудуться в межах Всеукраїнського кінематографічного туру, що об'єднує громади Івано-Франківської області та саме місто. Кінематографічний тур приурочений до знаменних дат: 110-річчя від дня народження кіноактора Василя Симчича та річниці вшанування пам'яті Юліана Яковини, засновника Івано-Франківського осередку кінематографістів. Окрім культурної програми, у рамках події заплановано збір коштів на підтримку Збройних Сил України.
“Ми вважаємо, що саме такі події, які наразі є тим таким добрим зерном пропагування нашої кінокультури, українського кіно є важливим в сьогоднішньому часі. Оскільки ми знаємо, що наші хлопці в окопах відстоюють нашу Незалежність, нам потрібно тримати високу планку культурного фронту. З цим зверненням ми сьогодні завітали до міського голови”, - говорить голова українського осередку національної спілки кінематографістів України Ольга Терешкун.
Прийом громадян був багатий на різноманітні звернення: від конфліктних ситуацій між сусідами до питань благоустрою, матеріальної допомоги та ремонту будинків. Міський голова вислухав кожного та пообіцяв допомогти всім в межах закону та повноважень.
«Бачите, людей достатньо є. Різні якісь конфліктні ситуації між мешканцями, між будівництвом декілька є, між інвесторами, які купили квартири, бачите, прийшли люди. Є питання благоустрою, є питання матеріальної допомоги, переходу на індивідуальне опалення, ремонту будинків, багатоквартирних будинків. Тобто досить активний прийом, людей багато. Стараємся помогти в межах закону і в межах нашої компетенції. Дуже добре, що люди йдуть, вони мають останню надію на міську владу вирішити ту чи іншу проблему, яку вони не можуть вирішити в інший спосіб», — підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.