56 пультів для управління FPV-дронами передали бійцям 427 окремого полку безпілотних систем “Рарог”. Все завдяки ще одному реалізованому проекту “Бюджету участі”. Військові кажуть, що як душа дає людині можливість відчувати, так само пульт дає їм змогу керувати FPV-дроном і злетіти.
"Сьогодні передають пульти для управління FPV-дронами. Важливість самого пульта для FPV-дрона — це фактично його душа. Без управління дрон нікуди не полетить. Тому важливість цієї справи, цієї передачі, дуже велика. Пульти необхідні, починаючи від навчання молодих військовослужбовців з управління FPV-дронами, і далі для знищення ворожої техніки так само живої сили безпосередньо", — говорить військовослужбовець 427 окремого полку безпілотних систем "Рарог" Юрій Бардзій.
Авторка проекту Ірина Онищук надихнулася ідеєю долучитися до допомоги військовим завдяки своєму чоловікові Станіславу Онищуку. Він з початку повномасштабного вторгнення перетворив пластичну лікарню на Перший Добровольчий Хірургічний шпиталь, де багато воїнів проходять реабілітацію. А також створено Ветеранський Простір, де ветеранам учасникам бойових дій, їхнім родинам, сім'ям загиблих та зниклих безвісти захисників надають психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Чоловік Ірини, який сам неодноразово подавав ідеї на "Бюджет участі", запропонував їй цю ініціативу.
Реалізація проекту також стала можливою завдяки золотим рукам Василя Свистака на позивний "Паяльник". Цей обдарований військовий, який займається ремонтом дронів, звернувся з проханням щодо цих 56 пультів. Авторка проекту зізнається, що його талант та наполегливість стали для неї джерелом натхнення.
"У мене є друг Василь Свистак. Він зараз у ЗСУ, у підрозділі, де ремонтують дрони. Він — майстер своєї справи. Ця людина може дійсно з двох дротиків зробити цілого робота. І він сказав: "Іро, мені так потрібні пульти для управління дронами, ану напиши". І ми так і зробили: написали й виграли. Власне, сьогодні Юра прийшов забрати, бо він знову там, знову працює. І 56 штук їде до тебе, Василю, тож давай, Слава Україні! Взагалі-то, я також працюю психологинею у шпиталі, і мій чоловік Станіслав Онищук бере участь постійно. Каже: "Іро, я вже стільки багато пишу, давай ти вже щось пиши". І ми так – а чому б і ні? І я написала це дійсно вперше", – розповідає Ірина Онищук.
Нагадаємо, що на програму “Бюджет участі” було подано 82 проекти. З яких 42 за напрямком “Допомога ЗСУ”. Місто їх підтримало і профінансувало без голосування.
"Сьогодні ми реалізовуємо черговий проект “Бюджету участі”, це вже 11-й за рахунком, всього є 42 проекти. Це 56 пультів для керування FPV-дронами саме для полку безпілотних систем 427 "Рарог". І впевнені, що саме ці пульти дозволять не тільки вже управляти діючим пілотам дронами, а ще й підготувати пілотів для подальших вильотів" , - додає координаторка програми" Бюджет участі" Вікторія Пицюк.
Абсолютно кожен проект, який спрямований на допомогу та підтримку ЗСУ, місто підтримало без винятків. Бо кожна людина, яка реалізовує такий проект, робить великий внесок задля наближення перемоги. Місто старається підтримувати не тільки проекти "Бюджету участі", але й усі подані ідеї, які пропонують мешканці, що стосуються допомоги військовим.
"Ми фактично не визначали переможців. Усі подані проекти ми підтримували для ЗСУ. Це один з проектів, який передбачає пульти для FPV-дронів. А так і дрони, і бомби, й інше спорядження для військових подавали різні військові частини. Дякуємо ініціаторам програми, авторам і платникам податків, завдяки яким ми можемо профінансувати ці проекти", - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.