Черговий випуск навчального курсу «Успіх у бізнесі». Учасникам вручили сертифікати про успішне завершення курсів. Навчання відбувалось на базі університету нафти і газу понад два місяці. Міський голова Руслан Марцінків особисто прийшов привітати випускників та вручити сертифікати.
"Сьогодні ми провели черговий наш навчальний курс "Успіх у бізнесі", вручили сертифікати. І хочу ще сказати, що ці курси будуть продовжуватись. Досить цікаво підібрані навчальні матеріали: є і бухгалтерський облік, і маркетинг, і психологія, і право тощо", - розповідає директор департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Світлана Криворучко.
Для випускників, які вчилися успішно вдосконалювати свій бізнес або розробили чіткий бізнес-план, відкриваються додаткові можливості. Українсько-чеська організація “Людина в біді” за фінансової підтримки американського народу в межах проекту “Довіра” регулярно організовує конкурси та надає мікрогранти.
“Зараз ми ведемо ще переговори із ГО "Людина в біді". Це українсько-чеська організація, яка оголошує час від часу конкурси, роздає мікрогранти для бізнесу. Зокрема, це 1000$, якщо немає найманих працівників, ФОП, або 5000$, якщо є 2 і більше найманих працівників. Сьогодні ми навіть проводимо такі невеличкі зустрічі із бізнесом, інформаційну зустріч про те, що зараз триває цей конкурс і йде подача заявок. А також ведемо переговори із ними про те, що на майбутнє ми, можливо, домовимось і нашим випускникам курсів будуть вручати сертифікати на розвиток", - зазначає Світлана Криворучко.
Серед тих, хто прагнув удосконалити свій бізнес, була й Мар’яна Кісан. Її компанія обслуговує салони краси та забезпечує їх професійною косметикою, обладнанням та іншою необхідною продукцією. Мар'яна переконана, що кожен бізнес має йти в ногу з часом. Саме ці знання та інструменти вона й отримала у Бізнес-інкубаторі. За словами жінки, набуті навички вже успішно застосовуються в її справі.
"Мій бізнес полягає в тому , що ми забезпечуємо і обслуговуємо салони краси. Це є професійна косметика, обладнання. Для мене ці курси - це як ще один крок вперед. Тому що мені так здається , що приватний підприємець - це і менеджер, і правильний керівник. Мені це було дуже корисно, пізнавально, і дещо для себе почерпнула, і уже ці навики застосовую в своєму бізнесі", - розповідає підприємиця Марʼяна Кісан.
Володимир Челядин, супервайзер фірми мінеральних добрив “Живиця”, також вирішив взяти участь у Бізнес-інкубаторі. Його головна мета — покращити продажі та внести свіжі ідеї у компанію. Володимир поділився враженнями від навчання і розповів про набуті знання та практичні інструменти, які допоможуть реалізувати цілі.
"Курси проходив з метою оновити і активізувати свої знання і на практиці застосовувати, щоб підтримувати кращі формули наших добрив, щоб отримати класну продукцію. Були курси спочатку з психології підприємця, щоб розуміти, як в наш час воєнний орієнтуватися в просторі, мати можливість заробляти. Також курси з економіки підприємства, фінансів. Нас вчили формувати свою бізнес-ідею, робити бізнес-план, щоб масштабуватися", - науковий співробітник спільної лабораторії фізики магнітних плівок Прикарпатського університету і академії наук, підприємець Володимир Челядин.
Цінність Бізнес-інкубатора полягає в його доступності. Він орієнтований як на досвідчених підприємців, так і на тих, хто тільки шукає свій шлях у бізнесі. Навіть, якщо ви не маєте уявлення з чого почати, професійні викладачі курсів допоможуть вам розібратися. Міський голова наголошує, що ця пропозиція актуальна і для внутрішньо переміщених осіб, які хочуть відкрити свою справу з нуля та успішно інтегруватися у громаду міста.
"Для всіх важливо навчатися підприємницької діяльності, як для місцевих, так і ВПО - шукати себе у бізнесі, підприємництві, отримувати знання. Хтось уже почав бізнес, хоче удосконалити, поширити свої знання, щоб краще працювати, щоб більше можна було створити робочих місць. Хтось тільки наважується. 2 рази на рік проводиться набір, і ми навчаємо охочих, тих людей, що хочуть себе реалізувати в підприємництві. Зараз також є особливість, що дуже багато жінок займаються підприємницькою діяльністю, бо хлопці є в лавах ЗСУ. Тому багато уваги ми звертаємо на жіноче підприємництво, бо це є дуже важливо. Навіть діючі бізнеси, хлопці пішли воювати, треба займатися бізнесом, не вистачає знань, досвіду, а тут є можливість обмінятися, навчитися. І дякую рідному ІФНТУНГ, що вже з року в рік ми таке навчання проводимо" , - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Вже восени проведуть ще одне навчання, адже є запит від підприємців. Він просить, аби курси продовжувались і якомога більше людей змогли долучитись до Бізнес-інкубатора. Долучитися може кожен охочий.