Історія рідного міста – це не просто дати та події, а живі розповіді про людей та їхнє життя. Саме з таким підходом міський голова Руслан Марцінків провів урок з історії міста для учнів природничо-математичного ліцею. Такі інтерактивні зустрічі проводяться на основі нещодавно презентованого посібника “Івано-Франківськ сторінки історії”.
Консультант професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Антоняк, зазначає, над створенням посібника працював авторський колектив з відомих краєзнавців, франківських педагогів, студентів, які розробляли ілюстрації, комікси в цьому посібнику. Вони працювали над тим, щоб інформація для дітей була короткою, цікавою та інформативною. Завдяки цьому посібнику історія міста, що раніше вивчалася здебільшого факультативно у 8 класі і не охоплювала всіх учнів, стала цікавою та доступною для дітей будь-якого віку.
“Звичайно, дуже важливо, аби діти мали не лише матеріал, з якого могли навчатись, але й спілкувалися з відомими особистостями Івано-Франківська. Тому що для них це наочніше й цікавіше. Звичайно, коли до дітей приходять відомі особистості чи міський голова, чи будь-хто, хто долучився до творення історії міста, - для них це значно цікавіше і легше. Одразу помітно, що їм цікаво, в них виникають питання, вони спілкуються комунікують. І звичайно, після цього їм, можливо, стане цікавіше дослідити якусь певну історію”, - зауважує Ірина Антоняк.
Для учениці Катерини Кулініч урок з міським головою виявився не просто заняттям, а справжньою живою розмовою. Вона ділиться своїми враженнями та тим, як їй відкрився неочікуваний людський бік навіть таких історичних постатей, як Іван Франко.
“Урок мені дуже сподобався, це була дуже така жива дійсно розмова. Можна було задати питання свої і дуже цікаво було багато нового почути. Теж живих фактів про людей, про те, як тут жили звичайні люди. Про того самого Івана Франка, дуже багато чого я дізналась, чого не знала. Тому було дуже цікаво і все дуже сподобалось”, - ділиться враженнями учениця Катерина.
Знання історії рідного міста – це не просто факти, а фундамент для тих, хто будуватиме його майбутнє. Саме так вважає учениця Юлія Левицька, яка поділилася своїми враженнями після уроку з міським головою.
“Насправді цей захід був справді корисний для молоді, тому що ми живемо в цьому місті. Ми будемо будувати майбутнє в цьому місті і, звичайно, потрібно знати історію, щоб розвивати, покращувати і прислуховуватись один до одного. Тому, я думаю, що кожен взяв з цього щось корисне, щось, що справді йому сподобалося. Можливо, щось таке йому сподобалось, що він буде й надалі якось це в собі втілювати”, - говорить учениця Юлія.
Міський голова Руслан Марцінків підсумував урок і сказав, що подібних зустрічей буде ще багато. Адже й сам зацікавлений у проведені таких уроків для школярів. Він був одним із ініціаторів створення нового посібника і наголосив, що основною метою було зацікавити дітей, щоб вони самі хотіли досліджувати історію свого міста.
“Цікавий був урок з історії Івано-Франківська. Ми книгу-підручник випустили, ну і до Дня міста хотіли щось цікаве. Основне зацікавити дітей, щоб діти цікавилися історією, а коли якісь один, два факти їх зацікавить, вони самі почнуть копати і досліджувати, і їм це буде цікаво. Комусь – військова більше тематика, комусь – романтична тематика, комусь, можливо, тематика розбудови міста, архітектури і багато чого іншого. Кожна дитина може знайти те, що їй цікаве і дослідити своє місто. Раніше, особливо в радянський час, не хотіли вивчати локальну історію, щоб люди не знали свого минулого. Дуже важливо, щоб зараз ми в доступній формі показували історію, яка вона є і щоби діти могли її досліджувати”, - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.